Skocz do zawartości

GrzegorzSG

Stały forumowicz
  • Postów

    166
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom piętrowy 218m2, garaż w bryle budynku nie ogrzewany. Ogrzewane ok 180m2. Ocieplenie stropodachu wata grubość ok 15cm
  • Instalacja
    Jedna pompka, stara instalacja grawitacyjna z pionami zmodyfikowana. Zarobione nowe powroty w systemie rozdzielaczowym na pexie. Wszystko w otulinie. Góra 7 grzejników aluminiowych, dół płytowe aluminiowe.
  • Kocioł
    Kocioł ok 20W z podajnikiem tlokowym, sterownik Tango wersja tłok.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wielkopolskie

Ostatnie wizyty

787 wyświetleń profilu

Osiągnięcia GrzegorzSG

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Reacting Well Unikat
  • Miesiąc później
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Po pomiarach oporności wychodzi mi że tango ma czujniki NTC10k103AT, a cobra ma KTY81-210. Więc czeka mnie wymiana czujników temperatury. Nie wiem jak będzie z czujnikiem temperatury podajnika.
  2. A są różne, przecież każdy czujnik temperatury działa na tej samej zasadzie tak?
  3. Witam wczoraj próbowałem zmienić sterownik tango na cobre. Niestety poległem, i musiałem wrócić do starego sterownika. Po podłączeniu cobry wył alarm temperatury cwu. I tu pytanie, co z wejściami których nie używam? Bo z czujnika cwu nie korzystam, tak samo z wej. term. Opcji wyłączenia nigdzie nie widziałem, czy może zworki muszą iść na nieużywane wejścia. I pytanie o resztę czujników, czy ma znaczenie jak podłączone są czujniki temperatur? Czy to bez różnicy?
  4. A wie ktoś, jak nazywa się ten wtyk? Bo braknie mi, i musiał bym dokupić.
  5. Przeglądałem ta instrukcję chyba kilka razy, nawet mam wydrukowana. Ale takiej informacji nigdzie nie znalazłem.
  6. Dzięki, podobną informację wyczytałem na jakimś forum w archiwum.
  7. Witam wie ktoś gdzie w tym sterowniku mogę wpiąć czujnik położenia tłoka.
  8. Witam w ostatnich czasach węgiel zdrożał i to sporo. Na sezon spalam 5 ton ekogroszku, czyli wydaje 7500-10000 zł. Węgiel raczej nie stanieje, a może jeszcze zdrożeć. W 2027 planują dołożyć opłaty do emisji spalin. Powie mi ktoś jak wyglądają koszty ogrzewania prądem? Czyli grzanie bufora w strefie nocnej grzałkami. Bo prąd nie zdrożał tak jak węgiel, czy się mylę?
  9. Strzępki informacji z sieci podają że to palnik EKR 10-12-16kw. Tylko od czego ten skrót EKR, czyżby od ekogroszek. Bo o palnikach EKR nic znaleźć nie mogę
  10. Witam wie ktoś co to za palnik, kocioł to Defro Sigma 16kw z 2018 roku.
  11. W kotle jest palnik stały 15 kw najprawdopodobniej pancerpol. Czyli mogę traktować kocioł jako 15 kw tak? Pytanie czy jak chciał bym wyciągnąć więcej z tego palnika, to czy wymiennik jest na tyle duży by tą energię odebrać? Wymiaru wymiennika nigdzie nie mogę znaleźć.
  12. Witam w okolicy jest na sprzedaż Kocioł HEIZTECHNIK Q EKO 12kW, jakieś opinie o tym kotle. Nie wiem też jakiej mocy palnik tam siedzi? Bo 12 kw jak palnik jest na styk może być mało.
  13. Skoro nie potrzebuje 20 kw, to faktycznie będę celował w coś słabszego.
  14. W duże mrozy spalał ok 40-45 kg na dzień, temperatura w domu 21-22 stopnie. Przy aktualnych temperaturach pali około 20-25 kg, wszystko zależy od węgla.
  15. Ja mam dom parterowy z całkowitym podpiwniczeniem. Tylko że podpiwniczenie jest jak parter nic nie jest w ziemi. I tak jak ustawię że jest podpiwniczony to podaje mi 17,8 kw z cwu. A jak ustawię że mam piętrowy dom bez podpiwniczenia to wychodzi 26,1 kw z cwu. Metraż w obu przypadkach się nie zmienia, więc nie wiem która wersja jest bardziej wiarygodna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.