Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  sklecenie tego w miarę sensownie zajęło mi trochę czasu.Na wstępie mam parę pytań do osób znających model Brotje wbg Evo 38i potem opowiem o co chodzi.
Czy dany model może obsługiwać dwie dodatkowe pompy obiegowe(Grundfos Alpha 1L 25/60)  umieszczone za sprzęgłem hydraulicznym w którym będzie umieszczony czujnik temperatury(jeśli gdzie indziej to gdzie?czy może być taki jaki mam w boilerze 500 l z dwoma wężownicami) Jak ustawić kocioł jaki regulator pokojowy( taki włącz,wyłącz ogrzewanie) wyłączając te bardzo drogie orginalne no i jak to wszystko połączyć.A teraz moja historia od ponad roku zacząłem przygotowywać się do zmiany ogrzewania(z węglowego na mieszane węgiel i gaz) co wiązało się z  przyłączem gazu itd.Posiadam stary kocioł węglowy sprawny 19 lat i nowy kupiony 7 lat temu(ten stary zaczął dziwnie syczeć były mokre miejsca fachowiec powiedział kocioł do wymiany ale stoi do dziś dlatego chcę zrobić ogrzewanie mieszane bo mam nowy(stary)kocioł.Wszystko zostało ustalone z instalatorem powiesił piec ( w łazience) dociągnął rury do miejsca gdzie stoi stary piec(odciął go) podłączył boiler 500 l naczynia przeponowe z grupami bezpieczeństwa (do boilera i kotła gazowego) i tak to zostało miał wypadek( czekać na niego nie będę bo nie wiadomo czy będzie zdolny do pracy a jeśli nawet to ma rozpoczęte inne prace jeszcze zanim był u mnie) jak będzie dobrze to będzie dostępny za parę miesięcy.Proby zorganizowania kogoś(zaczął się sezon i jest szaleństwo w budowlance) innego nie dały efektu jeden pan przyjechał ale jak cenę powiedział to mi się nogi ugięły z terminem za dwa miesiące,do tego termin nie pewny.I tak  siedzieliśmy z parę tygodni aż sam podłączyłem instalacje do kotła gazowego( wodę grzeje,ogrzewanie nie dochodzi wszędzie ale jeszcze nie ma zimy chodzi już tak 3 tyg.) po długim oczekiwaniu i  wielu prośbach(zaczął się sezon) serwisant odpalił piec  tylko że.... instalacja od kotła gazowego do starej instalacji miał być nowa miało byś zainstalowane sprzęgło-kolektor,wymiennik płytowy(do podłączenia nowego(starego) kotła węglowego,dwie pompy grundfos alpha1l,separator powietrza,filtr magnetyczny ( jest zamontowany na powrocie przed kotłem gazowym)zawory kulowe,zawory zwrotne i inne różne części.I tu jest pytanie i zarazem prośba o narysowanie schematu jak to wszystko
 połączyć.Instalacja od strony kotła gazowego cztero rurowa(dwie idą do boilera(500l) Kociol węglowy tak samo od strony domu cztery grupy(prawa,lewa 1 piętro i prawa,lewa parter)  z  sprzęgła są dwa odejścia( dwie grupy)  miało to być  połączone w dwie grupy(razem prawa i lewa 1 piętro i prawa i lewa parter) są tylko grzejnik.Doczekanie się na kogoś teraz (kafelkarz ,elektryk itd)graniczy z cudem.Dziekuje i przepraszam za chaotyczny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.