Skocz do zawartości

EdmundZ

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana EdmundZ w dniu 1 Października 2020

Użytkownicy przyznają EdmundZ punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia EdmundZ

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. A co miał napisać "dzień dobry". Stary jestem i wiem że sosna to tylko na rozpałkę a później to twarde drewno lub węgiel. PS. Bez bufora na sośnie długo nie popalisz w swoim DS-ie.
  2. @emigrant Kilku producentów stosuje tą metodę dotleniania spalin podczas fazy zgazowania podając PP przez drzwiczki zasypowe, np. Pan Marian Strzelczyk. Ma to swoje wady wpływające na ekonomię i kulturę spalania. Zasmolona komora załadowcza nie wpływa w żaden sposób na proces spalania. To że w poprzednim kotle lała się smoła do popielnika nie było winą kotła tylko świadczyło o złej technice spalania oraz niedosuszonym drewnie. Problemy z ciągiem przyjdą w zimę gdy na ruszcie uzbiera się pewna warstwa popiołu który zacznie częściowo zatykać otwór "pseudo palnika".
  3. @PawelpieklorzMoim zdaniem najlepsze są najprostsze rozwiązania. Zawór czterodrogowy to idealne zabezpieczenie kotła ale nie mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie dołożenie na grzejniki czy podłogówkę zaworów bimetalicznych które perfekcyjnie sterują temp. we wszystkich pomieszczeniach niezależnie od czynników zewnętrznych czy wewnętrznych. Zostawiamy na takim układzie 1-2 grzejniki bez głowic (łazienka, ganek, itd) żeby pompa miała gdzie pchać wodę.
  4. @arieloooplTemperatury są dobre - nie wiem w czym masz problem (kocioł 63 jest 63'C, CWU 47 jest 43'C).
  5. @arieloooplDane o zastosowanym rodzaju paliwa są w instrukcji obsługi, tzw. DTR. Teraz tylko wystarczy znaleźć dobre Polskie paliwo a to nie jest już takie łatwe. Większa część paliwa na naszym rynku (70%) pochodzi z zagranicy.
  6. @arielooopl Myślę że to jest główna przyczyna problemów. Zanim zaczniesz grzebać w sterowniku kup dobre preferowane paliwo do tego kotła.
  7. @mikkeiMasz rację o grawitacji która jest najlepsza i zgodna z naturą. Nikt mnie nie namówi na wyrzucenie starej instalacji z grzejnikami żeliwnymi. Mam znajomych którzy żałują że to zrobili bo wmówili im że będzie taniej. Pompa też jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem że jej start oraz prędkość jest dostosowana do aktualnej wody wracającej z powrotu. Ja kupując kocioł wybrałem fabryczną ochronę powrotu i mam spokojną głowę o żywotność i sprawność kotła.
  8. @PanstanZwykłe bez nastawy wstępnej. PS. Ciężko było je znaleźć bo teraz to wszystko jest ładne, drogie i wypasione a w rzeczywistości proste. @RyniJeśli chce mieć DS-a powinien wiedzieć na co się porywa.
  9. @RyniJa mam na razie podłączony sam kocioł bez bufora do instalacji grawitacyjnej z grzejnikami żeliwnymi. Oczywiście pompa jest ale tylko jedna na powrocie przy zbiegu rur z C.O i C.W.U. Na wszystkich grzejnikach prócz łazienki i ganku są pozakładane głowice termostatyczne które uważam za najlepszą regulację temp. w domu. W przeważającej większości (70%) palę brzozą sezonowaną a w bardziej mroźne dni węglem orzech II ZIEMOWIT. @kowalski5mSosna jest dobrym drewnem ale tylko na rozpałkę lub podczas intensywnej pracy kotła. Przy sośnie kocioł musi pracować na pełnych obrotach gdyż po przejściu w tzw. podtrzymanie daje za krótki ogień który jest potrzebny w palniku. Kondensat na kominie tworzy się z różnic temp. więc trzeba go ocieplić. PS. Pokarz jak to wygląda.
  10. @Ryni Jestem od niedawna posiadaczem kotła MPM DS 14 kW i nie widzę bym musiał coś przerabiać. Kocioł w porównaniu do typowego śmieciuch jest nieporównywalnie oszczędniejszy. Po pierwsze w metodzie spalania a po drugie w niskiej stracie kominowej. Nawet nie musiałem nic grzebać przy starym ceglanym kominie gdyż temp. spalin wynosi ok 150'C. Prosty kocioł pracujący na grawitacji i naturalnym ciągu kominowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.