Skocz do zawartości

Kanonier

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kanonier

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Wrzuć zdjecie pompy z mieszaczem rozdzielacza do podlogowki i zdjecia z kotlowni bo tak z tego schematu nic nie mozna wyczaić.
  2. Jezeli rura od powrotu wznosi sie do gory a pozniej idzie w dol i wpada do bufora to trzeba na tym odcinku dac odpowietrznik. Masz tam odpowietrznik?
  3. Szfagier powinien podłączyć naczynie wyrównawcze na oddzielnej rurze wzbiorczej na zasilaniu. Dokładnie nie widać na zdj jak te naczynko jest podłączone ale prawdopodobnie pompa tłoczy ciągle wodę przez naczynko na strychu przez co jest wychładzana.
  4. Bo spieki powstają w wyniku zbyt intensywnego nadmuchu wentylatora. Zmniejsz wydajność wentylatora.
  5. Cześć. Duży wpływ na ilość spalanego opału odgrywa też ustawienie parametrów kotła czyli czas podawania przerwy itd. Może spróbuj najpierw pozmieniać nastawy na regulatorze, sprawdź czy wentylator nie ma zbyt wysokich obrotów przez co może dużo ciepła wydmuchiwać w komin - sprawdź temperaturę na czopuchu. Dużo pomaga również regularne czyszczenie samego kotła.
  6. To jak uważacie dawać płytowca czy lepiej dołożyć drugi bojler i połączyć w szereg obydwa?
  7. Tak tylko tutaj wydaje mi się, że kluczową rolę odgrywa wydajność pompy solarnej i pompy cyrkulacyjnej. Pompy cyrkulacyjne mają zazwyczaj mniejszą wydajność a powinna być większa lub równa wydajności pompy solarnej. No i dochodzą do tego straty na wymienniku.
  8. Mam podobny dylemat. Zainstalowany kocioł węglowy wyleciał. Wstawiona pompa ciepła. Został stary zasobnik cwu 300 l z dwiema wężownicami jedna zasilana przez PC druga przez solary. Sęk w tym, że wężownica do PC ma co najmniej 2x za małą powierzchnie w stosunku do mocy PC (9kW). Nowy zasobnik posiadający dwie wężownice i odpowiednio dużą wężownicę do PC zaczyna się od 7 tys zł w górę. Tak więc zastanawiam się czy nie wstawić drugiego ok. 140 ltr zasobnika cwu grzanego jedynie przez solary i wpiąć go zamiast zasilania zimną wodą do istniejącego zasobnika tak jak na schemacie "vps1". Wężownice w starym zasobniku spiąć razem. Czy ma ktoś doświadczenie z takim połączeniem dwóch bojlerów?
  9. Robert1013 jak masz możliwość to poprowadź rury PP 32 pod sufitem od kotłowni do tego pionu w garażu obetnij rury w pionie, które lecą do rozdzielacza na piętrze wepnij dodatkowe rury biegnące z kotłowni do zasilania i powrotu do rozdzielacza na piętrze. Rury w pionie lecące "z dołu" zaślep. W kotłowni zrób przeróbkę zakładając dodatkową pompę obiegową do obsługi ogrzewania podłogowego na piętrze. Wtedy przepływy będziesz miał ok.
  10. Niekoniecznie. Niektóre naczynia przeponowe do cwu muszą być zainstalowane na nitce zimnej wody prowadzącej do zasobnika tak aby woda na bieżąco przepływała przez naczynie.
  11. Zauważyliście, że pompa Rotenso ze zdjęcia jarek20 wygląda identycznie jak Netsu ze zdjęcia Kliwer? Te pompy prawdopodobnie produkuje Midea tylko pod inną nazwą.
  12. Cześć. Zacznij od sprawdzenia zapotrzebowania na ciepło Twojego domu np w "ciepło właściwe" https://cieplo.app/ i wtedy dobierz moc PC. Ad 1 Powierzchnia wężownicy do PC musi wynosić min. 0,25 m2/kW mocy pompy ciepła.
  13. Miko12 producentów PC jest bardzo dużo. Każdy swoje chwali. Napisz czy to są oferty za samą Pc czy razem z montażem,
  14. Poczytaj o hybrydowych pompach ciepła tj połączenie PC z kotłem gazowym. W czasie większych mrozów zamiast wspomagania PC grzałką elektryczną załącza się kocioł gazowy. Jeżeli chodzi o grzejniki dobrą opcją przy PC jest wymiana standardowych grzejników na 3 płytowe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.