Skocz do zawartości

ByCygano

Stały forumowicz
  • Postów

    279
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez ByCygano

  1. Witam, z racji tego, że ceny pszenżyta na skupie są śmieszne w moim regionie oferują 0,65gr/kg, więc nadmiar zboża służy jako opał. Spalam go w palniku rynnowym, co mogę powiedzieć, kaloryczność o około 15% niższa od owsa, ale z plusów mniej popiołu 🙂 Tworzą się spieki, raz na dzień trzeba zajrzeć ( przy owsie podobnie) ale sporo z nich spada sama.

    Jest tu ktoś kto spala pszenżyto ? Może ktoś ma jakieś inne ciekawe doświadczenia z tym rodzajem opału 🙂 IMG_20240103_154157.thumb.jpg.1e2519883825681ce72ed03b36fede10.jpg

     

  2. Co do popiołu, to wszystko zależy od odmiany owsa. Wcześniej paliłem odmianą nieznaną to z 2 dni nawet przy plus 5 to była cała taca popiołu, teraz palę odmianą Komfort i przy obecnych warunkach temperatura 0-2 ta sama taca wystarcza na 4 dni.

  3.  

    10 godzin temu, stachu80 napisał(a):

    jaki piec palnik?

    Piec to śmieciuch z rusztem wodnym od lokalnego rzemieslnika, a palnik to przedpotopowy  sierściuch rynnowy marki stalkot

  4. Spalnie od 30 kg przy plus 10 do 70+ przy poniżej -10. Budynek 2 kondygnacje plus piwnica grzana metraż około 200 m2 ocieplenie bardzo słabe, temperatura oczekiwana 25,5 a waha się w zależności od pomeszczenia od 22 do 27

    • Zgadzam się 1
  5. Masz racje szumi zawór, ale tylko wtedy gdy jest przymykany przez głowicę. Ta głowica ma to do siebie, że nie otwiera nawet zaworu w pełni gdy trzeba nagrzać pomieszczenie. Wczoraj wystawiłem sterownik za okno, temperatura spadła do 5 na nim a głowica otowrzyła zawor grzejnika na około 40%. Po zdjęciu klapki i dezaktywacji głowicy cofa sie jeszcze sporo i wtedy zawór jak jest otwarty pracuje normalnie bez szumu, słychać minimalnie, ale taki urok mojej instalacji.

    Wymiana zaworu w trakcie sezonu jest nie możliwa, wymaga to spuszczenia wody i wygaszenia kotła.

    Nastawa wstepna maksymalna, im niższa tym gorzej. I nic nie pomaga.

    Na drugi grzejnik mam pomysł założyć  zestaw Sterownik Tech ST-294 V2 oraz na zawór przy grzejniku SIŁOWNIK TERMOELEKTRYCZNY T30NO 230V M30X1,5 SALUS.

    Co myslicie o tym ?

  6. Zakłożenie pompy adaptacyjnej nic nie dało, szumi jeszcze wiecej.

    Wiec pytanie dalej aktualne, czy istnieją normalne elektroniczne głowice z regulatorem bezprzewodowym które działają zamknij otwórz na pełnym skoku zaworu w oparciu o histereze zadanej temperatury ?

    Nie potrzebuje jakiś skomplikowanych systemów, gdzie trzeba kupić kilka innych rzeczy żeby to działało. Zależy mi na prostym sterowaniu. Ustawiam temperature 25,5. Spada do 25 grzejnik otwiera się na maks, osiąga 26 zamyka sie do końca a nie przymykanie się i wyje na cały pokój. Jest w stanie ktoś pomóc ?

  7. No i radzacy na tym forum nie mieli racji. Założona dzisiaj pompa Wilo yonos pico 25/1-6. Szum wystepuje dalej nawet znacznie większy ! Ustawiłem pompę na regulacje płynną najpierw 1.2m 8W, szumiało i nie dogrzewało grzejników, ustawiłem na 1.9m 17W grzejniki ciepłe ale szumi dalej.

    Te głowice Auraton apus set to jakieś nie porozumienie, nie otwierają do końca zaworu i przymykają się stopniowo, zamiast działać zero jedynkowo przy określonej histerezie.

  8. Witam, 2 dwa dni temu zakupilem od Timela moduł internetowy dla sterownika SKZP 02. Dzisiaj go chciałem podłączyć, a tu cały czas wyskakuje w sterowniku błąd konfiguracji modułu.

    Wpisuje wszystko zgodnie z instrukcją i nic. Nawet przyniosłem router i podłączylem bezpośrednio moduł do niego i dalej nic z pominieciem wzmacniacza wifi. Czy ktoś wie co to może być ?

    IMG_20221125_225421.thumb.jpg.9c7e8eaf009ecc1352b22e35a8777187.jpg

     

    Dodatkowo w korespodencji z Timelem jeszcze przed zakupem dostałem linki do aplikacji mobinej 1.36 wersja starsza która się instaluje i 1.36 wersja nowsza która po sciagnieciu nie daje sie zainstalować, telefon jaki mam to Huawei P20pro. Co tu ogólnie się dzieje, bo nie wiem co robie nie tak 

  9. Mam głowice termostatyczne na 2 z 11 grzejników, pozostałe 9 są potwierane na maks zwykłymi zaworami i gdy zwory zaczynaja sie przymykać to i tak następują piski, szumy i hałasy.

    Problem jest taki, że obecnie gdy temperatura zbliża się do zadanej 25,5 to od 25 głowica przymyka gtzejnika i szumi i piszczy, taki efekt może i pół dnia wystepować po głowica chce pilnować tego przedziału temperatury. Gdyby zamykała się 0, 1 to by ten szum wystepował kilka sekund a nie cały czas.

    No ale mam pompe Wilo, wiec spróbuje wstawić zobaczymy jakie bedą tego efekty.

    Temperatura odczytywana jest prawidłowo, sprawdzałem to dwoma termometrami obok sterownika głowicy.

  10. Godzinę temu, wacio1967 napisał(a):

    W to miejsce zakładasz zwykły siłownik, a temperaturę pomieszczenia regulujesz sterownikiem połączonym z siłownikiem.

    Mógłbyś podać przykładowy prosty system takiego rozwiazania ?

    Siłownik plus sterownik, najlepiej bez kabli.

    7 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał(a):

    Domyślam się, że to tylko przykład a nie rzeczywiste ustawienia.

    Nie to są moje ustawienia do komfortowego snu i życia w domu.

    Moja głowica zachowuje się tak, że przy osiagnieciu 25 stopni zaczyna sie stopniowo przymykać, a przy tym zaczynają sie szumy i piski na cały pokój. Ustawienie kryzy w różnych pozycjach niewiele daje, jest możliwość wymiany pompy na elektroniczną, ale nie jest powiedziane, że to rozwiąże problem z piskiem.

    Ale o tematach pisku pisalem tutaj 

     

  11. Witajcie. Chciałbym zasiegnąć porady czy ktoś z Was spotkał się z głowicą elektroniczną w której da sięustawić ręcznie parametr procentowy otwarcia zaworu ?

    O co dokladniej mi chodzi ? Przykład: ustawiam temperaturę na 25,5 i tak gdy temperatura jest około 25 głowica otwiera sie na 100% i grzeje do 26 z tą samą mocą bez stopniowego przymykania się. Gdy osiągnie 26 zamyka się do 0 i czeka aż temperatura spadnie do 25 i znowu 100 % otwarcia. Zależy mi aby tak głowica działała a nie stopniowo się zamykała.

    Czy ktoś zna takie głowice, lub takie w których można manualnie  ustawić taką pracę ? Interesuje mnie sama głowica, a jeszcze jakby miała swój czujnik bezprzewodowo a nie w sobie było by super. Nie interesują mnie żadne systemy, prosty zestaw głowica ewentualnie sterownik bezprzewodowy. Czy jest ktoś w stanie coś polecić ?

  12. 53 minuty temu, Przemyslaw85 napisał(a):

    U mnie się to sprawdza (bypass) a miałem piszczenie 2 zaworów pomimo że pompa elektroniczna pracowała na dość niskim przepływie

    Jaką pompę elektroniczną miałeś ? Czyli u Ciebie nawet przy pompie elektronicznej był problem z piszczeniem ?

    A u Ciebie w istalacji jak masz ten baypass wystepuje zawór czterodrogowy i obieg kotłowy z pompą ? 

  13. Witam!

    Na ten sezon w dwóch pomieszczeniach, gdzie dochodziło do regularnego przegrzewania pomieszczeń zamontowałem zawory termostatyczne i do tego głowice elektroniczne.

    Zawory jakie zostały założone to:

    https://allegro.pl/oferta/zawor-termostatyczny-prosty-1-2-0200-287-goshe-12581777430

    Natomiast głowice to: 

    https://www.auraton.pl/produkty/auraton-apus-set/

    Wszystko działa dobrze po za jednym mankamentem, ktory powoduje, że w pokoju nie da sie wytrzymać. Mianowicie temperatura ustawiona jest na 25,5 gdy temperatura osiąga okolice 25 zawór sie przymyka, co powoduje mocny szum i pisk w całym pokoju.

    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić i co można zrobić ?

    Ustawiałem różne nastawy wstepne, lecz bez skutku, jak zaczyna sie przymykać to piszczy. Pompa obiegowa w instalacji pracuie na pierwszym biegu.

    IMG_20221024_142143.thumb.jpg.8804735541982e64a8235188755a3ba5.jpg

  14. @Rycek

    Za wiele Ci nie podpowiem, kupilem go do awaryjnych zasileń, lecz na szczeście nie było potrzeby jego użycia, co jakiś czas go przepalam i w sumie tyle. Był na próbe podłączany do specjalnego przyłącza na dom co wykonał elekteyk, działał na nim ups od pieca, lodówka, zamrażarka i oświetlenie w domu. I w sumie tyle z użytkowania mogę powiedzieć. Co moge dodać to szlifierka kątowa Makita pod nim wystartować nie chciała.

  15. Witaj, nie mam tego palnika, ale mój wujek ma i próbował i był zadowolony. Szczegółów nie znam, czy bedzie palił w sezonie nie wiem, ale jak mówił spalało sie dobrze i nie było jako takich utrudnień. Wiem, że ma palnik do ekogroszku i żadnych płytek nie wymieniał.

    Jak zrobisz próby podziel sie opinią 🙂

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.