Skocz do zawartości

mardab

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia mardab

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Chodziło mi bardziej jakąś zaprawę/klej. Muszę wymurować ściankę w piecu - przeróbka z górniaka na dolniak. Wcześniej wymurowałem zwykła zaprawą szamotową z Leroya ale praktycznie nic nie związąło. Czy zaprawa zduńska szamotowa rozrobiona szkłem wodnym sodowym to dobry pomysł? W piecu będzie (jest cały czas) palone własnym drewnem o niskiej kaloryczności - wierzba, topola. Udało mi się już uzyskać dobre efekty palenia sposobem dolnym w moim piecu, praktycznie ilość potrzebnego opału spadła o połowę ale całą konstrukcja z szamotu wewnątrz pieca jest niestabilna - poszczególne cegły nie trzymają się kupy. Albo może coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/klej-ogniotrwaly-vitcas-cfa-1260-c-5-kg-8444586137?msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
  2. Witam Panowie, ja trochę z innej beczki. znacie jakąś dobrą spoinę do cegły szamotowej? Najlepiej jakąś gotową w tubce. Ewentualnie w jakiej proporcji mieszać zaprawę szamotową z wodą szklaną sodową?
  3. A może coś takiego? Na dole coś w rodzaju palnika. W weekend będę na miejscu i pomierzę dokładnie rozkład wszystkich elementów kotła i wtedy wszystko rozrysuję, może mi coś podpowiecie. Teraz mi się kojarzy że nie ma w ogóle w tym kotle tego najniższego opłomka., natomiast same opłomki są chyba dość blisko tylnej ścianki. Natomiast jednego raczej nie będzie się dało ominąć to problemów z czyszczeniem przestrzeni nad palnikiem. Kompletnie nie będzie tam dostępu.
  4. Witam serdecznie użytkowników.Mam pytanie odnośnie pieca. Rodzice na wsi posiadają stary piec którego typ to chyba górno-dolny jak na obrazku poniżej i oczywiście palą nim "tradycyjnie" od dołu.Jest to stary piec METAL-FACH "Sokół"Konkretnie taki:Komin często brudny, zakopcony jak diabli. Palą w nim przeważnie drewnem wierzbowym które mają za darmo plus jakaś tona węgla na zimę na zasyp nocny na duże mrozy.Zanim napisałem, poczytałem trochę o technikach palenia w piecach zasypowych. Pomyślałem więc że może uda mi się ten piec jakoś zmodyfikować. Problem w tym że jest to jakiś dziwny typ pieca chyba właśnie górno-dolnego bo zamiast pierwszej zespolonej części wymiennika ma powstawiane takie rury jak na schemacie który wstawiłem powyżej.Przyszła mi na myśl żeby palić w tym piecu też od dołu ale żeby zrobić z niego jakąś przynajmniej namiastkę pieca dolnego. Schemat mojego pomysłu poniżej, pomarańczowe obszary to przegrody które przy odrobinie samozaparcia udało by mi się jakoś powstawiać tam z cegły szamotowej pociętej na wymiar.Myślicie że jest szansa na powodzenie takiej operacji?Schemat pieca nie oddaje dokładnych propoprcji - w rzeczywistości komora zasypowa jest mniejsza w stosunku do wymiennika i w dolnym prawym rogu są jeszcze drzwiczki do czyszczenia.Dom dość duży, nieocieplony, pewnie z 200-220 m2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.