Skocz do zawartości

1mps

Stały forumowicz
  • Postów

    1385
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Ostatnia wygrana 1mps w dniu 4 Września 2024

Użytkownicy przyznają 1mps punkty reputacji!

9 obserwujących

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom ok 260 m ocieplony styropian 8cm
  • Instalacja
    grzejniki aluminiowe, podłogówka ok 15 m, zawór 4d
  • Kocioł
    Stalmark DUO PID 21 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    świętokrzyskie

Ostatnie wizyty

5913 wyświetleń profilu
  1. Co do Grudnia czy to 26 czy 29 to mogę stwierdzić że niedopalanie nie wynika z za dużej dawki ale z braku powietrza. Węgiel ten zdecydowanie potrzebuje więcej powietrza niż polskie mieszanki. W dwustanie łatwo to skorygować a PiD trzeba się trochę postarać i powinno być ok.
  2. Właśnie, ochrona powrotu jak jest realizowana- jest pompa zawór termostatyczny lub 3d ? I gdzie jest czujnik wody powrotnej. Bo z tego co widać na zdjęciach na zasilaniu 65 st a powrót 39 st. Wynika z tego że nic nie chroni tego powrotu a kolega włączył sobie w sterowniku ochronę powrotu stąd zamykanie całkowite zaworów. Ktoś tu pomylił pojęcia. Przy włączonej ochronie powrotu dla sterownika PRIORYTETEM temperatura wody powrotnej . Wyłącz tą funkcję to po pierwsze po drugie kontrola temperatury zaworu fabrycznie chyba co 30 s ustaw na 50 s. Czas otwarcia zaworu rozumiem że jest zgodny z tym na tabliczce znamionowej siłowników.
  3. Temperaturę zasilania mamy bo jest czujnik nad pompami. Gdzie jest czujnik powrotu wskazujący 39 st. Możesz sprawdzić temperaturę powrotu z instalacji przed 3d na rurach niebieska otulina i ewentualnie na tej dolnej nie izolowanej za zaworami zwrotnymi. Bo albo zawory zwrotne szwankują albo zawór 3d ma źle ustawiona zworę- półksiężyc. Przecież kiedy na instalację idzie 27 st to powinno wracać minimum 7 st mniej więc zawór nie powinien się nigdy zamykać na 0. Co do pokojówki to inna bajka . W sterowniku w parametrach instalacji możesz obniżyć pokojówkę na zaworze a w parametrach kotła temperaturę kotła. To obniżenie powinno się wyświetlać na sterowniku pokojowym st280 przy tych temperaturach.
  4. Trochę to dziwne że w pozycji 0. Pompy pracują to jaka jest temperatura wody na wyjściu na instalację przy zamkniętym zaworze ? Przecież wtedy dopływ gorącej wody jest całkowicie zamknięty. Wyjście zawsze drożne na 100%. W takim układzie całą wodę pompy ciągną z powrotu więc czegoś tu nie rozumiem.
  5. Jeżeli tak podnosi temperaturę w pomieszczeniach to coś ewidentnie ze sterowaniem temperaturą przez zawory 3d lub źle podpięte siłowniki tych zaworów. Na zdjęciach nie widać podziałki. Są otwarte czy zamknięte na 100%( 1-10) ? Instalacja 100% podłogówka ? Zagadka jest też praca pomp, obie tej samej mocy?
  6. Na koniec jeszcze jedna uwaga kocioł i tak będzie dobijał do 58 a nie do 55 jakby to wynikało z temperatury zadanej bojlera bo minimalna temperatura kotła to 53. A że na palniku jest dość sporo to może jeszcze przebić 2-3 stopnie ale to też może być za duże podawanie w nadzorze - fabryczne 1s co 3min. Więc najlepiej wydłużyć czas pomiędzy np. 7-8 min ale to już zależy od kaloryczności węgla.
  7. Problem... w ustawieniach. Wyłącz pompę cwu w trybie lato. Będzie chodziła tylko do zadanej a potem ewentualnie cyklicznie - będziesz widział tą opcję w ustawieniach. @nightwatch instrukcja pompa cwu w trybie lato chodzi cały czas dlatego podałem możliwość jw. Co do temperatury w trybie lato temperatura zadana cwu jest temperaturą kotła oczywiście +5 w PiD.
  8. Pompa zapowietrza się na odcinku zasilanie-pompa więc co za sens odpowietrznik za pompą? Więc tyle w temacie, nie trzeba całej instalacji rozkładać na czynniki pierwsze.
  9. Jedynie w tym miejscu. Dodatkowo można sprawdzić wszystkie połączenia przed pompą
  10. Też tak przypuszczam jak @kaz, to druga opcja i chyba właściwą.
  11. Tak obserwuje i się zastanawiam jakie jeszcze pomysły padną. Przecież ten środkowy wałek nie został zespawany na stałe. Może warto zdjąć blachy zewnętrzne i odkręcić śruby na których jest zawieszony i wyciągnąć całość.
  12. 👍Dobrze wiedzieć. Do górnej półki to mu chyba sporo brakuje..
  13. No właśnie. Jakoś to do ciebie nie dociera. Łudzisz się że chodzi kilka godzin a potem nie może wystartować ale jak coś pogrzebiesz to znowu będzie. Na tym filmiku jest nie tylko mowa o rezystorze ale również o kondensatorze!!! Jak myślisz za co odpowiada ? Przynajmniej skontaktuj się z serwisem to się dowiesz a tak będziesz ciągnął temat do maja albo i dłużej.
  14. No to normalne. No ustawionych biegach ręcznych będzie chodzić. Kiedy wchodzi w pracę PiD dmuchawa moduluje obrotami i jak jest walnięty tranzystor -rezystor to tak się będzie działo . Wyłącz funkcje PiD i sprawdź czy mam rację
  15. Sam zawor 4 drogowy czy ATV niczego nie zmienia i tu i tu potrzebna pompa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.