Skocz do zawartości

kaziumaxiu

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia kaziumaxiu

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam SebekKry. Byłem na tej stronce i liczyłem zapotrzebowanie i też bym był za 10 kw. Z tej stronki właśnie nauczyłem się palić od góry prawidłowo tzn. od rozpalenia do wygaśnięcia bo wcześniej to paliłem krokowo i piec się kisił i nie był wyłożony ruszt cegłami szamotkami. Po zmniejszeniu cegłami komora ma niemal identyczne wymiary jak w MPM-ie 10kw bo byłem w pewnym sklepie oglądać na żywo ten kociołek. A wracając to palenie od góry zacząłem stosować dopiero od początku tego roku i od stycznia do dzisiaj spaliłem około 800kg także paląc od września do grudnia ub.roku puszczałem z dymem kasę. Jakbym teraz miał kupowć kocioł gs to max 10kw. Moje ogniwo ma już 12 lat (w kwietniu 2005 r.montowany). I taraz dopiero ten piecyk odżył zero jakiejś sadzy itp. Nie wiem kiedy go ostatnio czyściłem bo nie ma takiej potrzeby. I teraz moje pytanie czy jest sens żeby następnym kotłem był np.MPM DS. Czy będzie się dobrze paliło tzn. czy nie będzie się wydzielał jakiś kondensat, czy nie będzie się dymiło przy podkładaniu , czy będzie większa stałopalność jak w kotle gs , jak w lato np. przy paleniu na samą wodę i w końcu jak ze spalaniem czy spadnie czy nie. Będę wdzięczny za odpowiedż. Dzięki i pozdrawiam. P.S. Przed dociepleniem domu szło tak ok. 4 ton ,a teraz nie więcej jak 3 , jak bym zaczął palić prawidłowo od początku sezonu to myślę że ok.2,5 do max 2,7 tony.
  2. Witam.SebekKry. Dom o pow.180 m2,piętrowy łącznie z piwnicą w której znajdują się cztery pomieszczenia łącznie z kotłownią. Wysokość każdej kondygnacji 2,7m. Instalacja stara grzejniki żeliwne,zbiornik c.w.u.120litrów. Temperatura w domu 21-22 (więcej za gorąco). W 2016 roku dom ocieplony 10cm styropianu grafit,strop ocieplony trocinami i wełną ,nowy wkład ceramiczny komina fi 180cm o wysokości ok.11m.Chodzi o to czy jest sens przerabiania kotła na ds , czy np. po przeróbce spalanie węgla spadnie a stałopalność się wydłuży,czy będzie odpowiedni ciąg, czy nie będzie się kopciło itp.Zaleta takiego kotła ds jak dla mnie to to ,że można palić na okrągło.Jakie jeszcze zalety posiada taki kocioł ds? Jakbyś mógł napisć czy warto przesiadać się na dolne spalanie bo trochę przeraża mnie ten kondensat w piecu, to dymienie np. przy dokładaniu itp. P.S. Zainteresował mnie kocioł MPM DS II 12-14KW. Tylko przysłowiowo żeby nie strzelić sobie w kolano z tym ds-em. Dzięki i pozdrawiam.
  3. Witam.SebekKry przepraszam że Cię uraziłem. Nie idę na łatwiznę po prostu jestem tu nowy na tym forum i nie zauważyłem że są kolejne strony. A tak a propo tego mojego kociołka 17kw czy jest sens przerabiania na ds. kiedy teraz spalanie nie przekroczy 3 ton na sezon. Palę tak od połowy września. Palenie od góry.Komora spalania pomniejszona cegłami szamotkami. Co Ty o tym sądzisz? Dzięki i pozdrawiam.
  4. Witam ponownie.Pytania które wczoraj zamieściłem kieruję do kol. SEBEK KRY. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. P.S. Jak wykonałeś(odlałeś) ten palnik do ds i z czego? Jakieś fotki? Dzięki i pozdrawiam.
  5. Witam. Mam ogniwo 17kw i też zamiar przerobić na ds. Czy muszę też pomierzyć komorę i wrzucić wymiary , czy takie same robić? Chodzi mi o palnik. P.S. Jak byś mógł wrzucić fotkę powietrza wtórnego jak zrobiłeś i czy kupi się taką płytę szamotkę i gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.