Skocz do zawartości

KC57

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    120m2ocieplony 10cm styropianu
  • Instalacja
    12szt. grzejników panelowych pompa obiegowa miedź
  • Kocioł
    Ogniwo Biecz S6WC 28kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małopolska

Osiągnięcia KC57

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziękuję za szybką odpowiedź. Głębokość komory to 46cm nie 48cm , ale to niewiele zmienia , tylko trochę trzeba by przyciąć jedną cegłę. Jak zrozumiałem sugerujesz zmniejszenie nie tylko komory załadowczej , ale również kanału za przegrodą. Czy doprowadzenie PW masz przez te rurę z boku? Myślałem , że jak wybuduję przegrodę w popielniku to do regulacji PW wystarczy tylko jakaś klapka - przesłona w zaślepce od wentylatora. Te białe kształtki w formie to wystrugałeś ze styropianu? Przegrodę masz też z odlewu betonowego czy z płytek szamotowych ( 3cm czy więcej )? Po przeczytaniu wątku o palniku DJ myślałem jeszcze o ostatniej wersji tej z poziomą komorą bo wg Petii jest najlepsza jeśli chodzi o zakres modulacji mocy. Wydaje się też prostsza do "wystrugania". Na razie planuję jednak zrobić palnik taki jak twój z tym , że wymiary dobiorę tak żeby można było łatwo wymienić na tą "nowszą" wersję DJ. Co o tym myślisz? Pozdrawiam!
  2. Komora ma 40cm szerokości na 46cm głebokości i około 52cm wysokości od rusztu stałego do górnej półki. A tak dopiero teraz mogę powiedzieć , że wiem już trochę bo dziś od rana studiuję wątek o budowie palnika DJ ( jestem na 123 stronie ).
  3. Ok właśnie to chcę zrobić. Wszystko co dotyczy budowy komory , dopływu powietrza PP i PW jest już dla mnie jasne tylko nie wiem jak wykonany jest palnik kol.SebekKry który wydaje się być optymalnym rozwiązaniem dla dokładnego wypalania gazów spalinowych.
  4. Nie wiem co to OCZ , ale wszedłem na podany kalkulator i oto moje wyniki: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1z5o
  5. Mam 5-letni piec Ogniwo o mocy 28kW , który po termomodernizacji domu ( wymiana stolarki , docieplenie ścian 10cm styropian , docieplenie skosów poddasza 25cm wełny ) okazał się mocno przewymiarowany. Palę w nim od góry po 4 latach kopcenia od dołu. Żeby zmniejszyć komorę spalania zrobiłem ścianki z tyłu na szerokość cegły 12cm i z boku na 6,5 po obu stronach. Zrobiłem też stelaż z kątowników żeby odsunąc ścianki z cegieł szamotowych od ruchomego rusztuJest lepiej , ale i tak spalam na sezon grzewczy 5-6 ton węgla typu orzech II z Piasta ( dawniej dochodziło do 9ton). Noszę się więc z zamiarem przerobienia tego pieca na DS. Wszystko co tutaj opisano wydaje się obiecujące , ale nie do końca zrozumiałe.W związku z tym pytania do kol.SebekKry. Jak zrobiłeś formę do odlewu palnika - może jakieś rysunki ? Z czego jest ten odlew - cement , glinka szamotowa albo jakaś mieszanka termowytrzymała; jakie spoiwo? Za wyjaśnienia z góry dziękuję. Dzięki takim forum i takim ludziom jak Wy można się dowiedzieć i zrobić więcej niż dzięki poradom różnych pseudofachowców i handlowców . Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.