Skocz do zawartości

dawid77db

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez dawid77db

  1. Czesć

    Może ktoś z kolegów podać mi jakie ma ustawienia modulacji mocy kocioł seko peleet 22 kw sterornik  r control. Mam też pytanie czy w ustawieniach serwisowych tego sterownika jak zmienie parametr wydajność podajnika to zmienia się ilość podawanego peleetu czy parametr ten jest tylko do obliczania mocy palnika.

  2. Witam serdecznie

    przepraszam ze niepokoję szanownych forumowiczow jednakże mam problem z kolektorem do podłogowki i nie wiem jak go rozwiązać

    (dodam ze chciałbym naprawić istniejący kolektor a nie wymieniać go na nowy )

    problem moj polega na tym ze kolektor nie działa nie jestem w stanie podgrzac wody w obwodach podlogowki

    jako zawor troj drozny zostal zastosowany zawor ESBE VTA 372

    to o czym sie dowiedzialem to przeszukując forum i instrukcje tego zaworu to sytuacja ze brakuje mi zaworu zwrotnego na wejsciu z wody powrotnej z kolektora ,

    Zamierzam go tam zamontować ponadto zamierzam zamontować zawor termostatyczny na zasilaniu z kapilarą na powrocie calego rozdzielacza i wyzucić wowczas zawor esbe

    jednakze nie wiem co zrobić aby pompa podlogowa nie mieszala tylko na samym kolektorze ale by zapewnić doplyw cieplej wody

     

    zasilanie podlogowki wychodzi z jednego z wyść kolektora grzejnikowego przed ktorym jest pompa 6Metrow podnoszenia problem w tym ze ta pompa nie jest w stanie wypchnąń wody na kolektor podlogowki poniewaz mniejsze opory są na grzejnikach

    czy jest cos takiego jak zawor zwrotny termostatyczny? on zalatwil by moj probem - zamontowalbym go w miejsce planowanego ZZ (zaworu zwrotnego)

     

     

    Bardzo proszę szanowne grono o pomoc

    Mieszacz ten masz za pompą co czy jako niezakleżny obwód.Na zasilaniu mieszacza powinno występować ciśnienie jak masz zastosowany mieszacz VTA372 lub jak kolega wyżej pisał zawór dławiący na podmieszaniu
  3. Nawet jak będzie dodatkowa pompa obiegu kotłowego , ?

    Jak by była pompa obiegu kotłowego to i tak na zaworze będzie ciśnienie.Ale ja nie posiadam pompy obiegu kotłowego, pompa cwu działa jako pompa cwu i jako pompa mieszająca (sterownik kotła dba oto aby temperatura powrotu nie była niższa od jakiejś zadanej)
  4. Ja mam obieg podłogówki i CO jako równoległe obwody podłączone do wymiennika płytowego.Zasilanie zaworu mieszającego termostatycznego jest połączone z wyjściem z wymiennika a na wyjściu zaworu jest pompa.

    Obieg CO jest zrobiony z pompą na powrocie.

     

    Czyli nie ma podawanego ciśnienia na zasilaniu zaworu mieszającego ale wszystko działa jak należy. Z tym, że zakupiłem ten większy ESBE VTA 572 (czy jakoś tak).

    Masz zawór vta572 a on jest już zdławiony w samym zaworze dlategona na zasilaniu nie jest potrzebne ciśnienie, a w zaworze 372 jest pełen przepływ z powrotu do mieszania
  5. Zastanawiam się jak wpiąć mieszacz podłogówki zbudowany na trójdrożnym termostatycznym zaworze mieszającym :

    1) Wstawić jako kolejny grzejnik (czyli za pompą co) istnieje możliwość podbierania wody przez pompę podłogowa

    2)Wstawić równolegle do pomy co, wtedy podłogówka może pracowac niezależnie od pompy co

    Na poczatku miałem podłączone za tym zaworem co widać przy tzm ale do sprawdzenia podłączyłem na wężu od pralki. By sprawdzić czy zawór działa po tym jak wyczytałem że zawór musi mieć ciśnienie na zasilaniu.

    post-708-0-83885900-1352926147_thumb.jpg

    post-708-0-05859000-1352926170_thumb.jpg

    post-708-0-22297900-1352926198_thumb.jpg

    post-708-0-85122800-1352926236_thumb.jpg

    post-708-0-13925900-1352926267_thumb.jpg

    post-708-0-02845000-1352926310_thumb.jpg

  6. Zawór podłączony prawidłowo. Jedyny błąd to taki że mieszacz podłogówki został wpięty równolegle do pompy co. Mam mieszacz zbudowany na TZM esbe VTA 372 a on na zasilaniu musi mieć wymuszone ciśnienie(jest inna budowa zaworu stały przepływ z powrotu do mieszania). Wyczytałem w opisie zaworu że musi mieć ciśnienie na zasilaniu albo zawór regulacyjny na powrocie do zaworu w celu zrównoważenia obiegu. Mam więc pytanie jaki zawór regulacyjny wstawić.

  7. Witam , jak jest taka możliwość to jako niezależny obwód .

    Mieszacz podłogówki wstawiony jako niezależny obwód czyli równolegle do obwodu grzejnikowego i efekt taki że podłoga się nie nagrzewa. Pompa za zaworem termostatycznym trójdrożnym chodzi ( woda krąży ale tylko za zaworem termostatycznym nie zaciąga gorącej wody z przed zaworu termostatycznego) jak rozwiązać problem żeby pompa podłogowa zaciągała wode z zasilania od kotła.
  8. Zastanawiam się jak wpiąć mieszacz podłogówki zbudowany na trójdrożnym termostatycznym zaworze mieszającym :

    1) Wstawić jako kolejny grzejnik (czyli za pompą co) istnieje możliwość podbierania wody przez pompę podłogowa

    2)Wstawić równolegle do pomy co, wtedy podłogówka może pracowac niezależnie od pompy co

  9. Koledzy mam problem polegający na tym, że pompa cwu zaciaga wode przez zawór czterodrogowy w przeciwnym kierunku jeżeli zawór mam ustawiony w pozycji 2lub 3 czyli małe grzanie co.Pompa co nie pobiera praktycznie wodu z obiegu kotłowego i w momęcie załaczenia pompy cwu grzejniki robią się zimne a po wyłączeniu pompy cwu są letnie. Problem ten nie wystepuje jeżeli mocniej grzeje co (zawór w pozycji 5 lub więcej) wtedy pompa cwu pobiera wode normalnie z kotła ponieważ z pieca ma mniejszy opór.Zawór czterodrogowy 5/4 cala obieg kotłowy też 5/4 cala bez pompy

  10. Ten rodzaj mieszacza nie nadaje się do kotła kondensacyjnego ponieważ na kotle kondensacyjnym panuje za mała temperatura zasilania. W instrukcji mieszacza pisze wyraznie że zasilanie mieszacza musi mieć temperaturę zasilania o conajmniej 20 stopni wyższą od temperatury ustawionej na głowicy.Do pieca kondensacyjnego jest lepiej zastosować mieszacz na zaworze trójdrogowym termostatycznym.

  11. Musiałeś źle wyczytać.

    Owszem, można tak zrobić, ale jest to niezgodne z ogólną praktyką i zaleceniami.

    Nawet można powiedzieć, że w takim ustawieniu zbiornik więcej wody "przyjmie" w czasie ogrzewania i wahania ciśnienia będą mniejsze.

    Jednak taka instalacja jest bardzo czuła na minimalny ubytek wody lub tego, co jest w niej.

    Wtedy ciśnienie na zimno bardzo spada i wahania są jeszcze wieksze...

     

    Dlatego należy napompowac WIECEJ wody do instalacji niż powietrza do gumy, tej naszej opony ;)

    Niewiele więcej, ale jednak więcej (np. 0,1-0,2 bar).

    Podaje wzór na obliczenie ciśnienia wstępnego w naczyniu wzbiorczym wg firmy reflex. Po(bar)=H (m)/10+0,2bar+PD+delta Pp gdzie:

    Po - ciśnienie wstępne w zbiorniku

    H - ciśnienie w instalacji

    PD ciśnienie parowania w instalacji gorącej wody > 100st.C

    delta Pp różnica ciśnień na pompie cyrkulacyjnej tylko w przypadku zamontowania naczynia na zasilaniu.

    czyli zakładając ciśnienie statyczne w instalacji ok. 2 bar to ciśnienie Po ok. 2,2 - 2,3 bar zakładając że woda w żadnym punkcie nie będzie w stanie wrzenia.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.