Skocz do zawartości

PioBin

Stały forumowicz
  • Postów

    4 930
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    49

Ostatnia wygrana PioBin w dniu 1 Listopada 2024

Użytkownicy przyznają PioBin punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek parterowy pow. zabudowy 206 m2. Sciany ceramika typu porotherm. Strop monolityczny. Ocieplenie styropian bialy 20cm-podłoga, 20cm-ściany, 40cm-strop. Okna i drzwi nowoczesne 3 szybowe. 1 duze przeszklenie, 1 balkonowe, 8 okien, 2 drzwi.
  • Instalacja
    8 grzejnikow
    ok. 80 m2 podlogowka
    Bufor CO 550l + wewnetrzny zbiornik CWU 150l
    Zawory 4d, 3d wszystkie z silownikami
    Rekuperacja wlasna na wymienniku Siwicki.
    Sterowanie automatyką budynku własne Siemens
  • Kocioł
    Wymiennik kotła Defro, Palnik Kipi 16kW, Grzałka ele. 4,5kW w II taryfie, Kominek na drewno kawałkowe

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Sochaczew
  • Zainteresowania
    Mechatronika, Automatyka, Mechanika, Elektryka.

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia PioBin

  1. Ten buforek jest do bani w mojej ocenie. Te dlugie rurki i krotkie wewnatrz hmmm… no nie bardzo. Na poczatek (bo nic nie kosztuje) sprobuj regulowac wydajnosc pomp po stronie PC i instalacji najlepiej jesli beda takie same przeplywy. Po drugie (hydraulik potrzebny) zepnij zasilania razem i powroty tez razem nad buforem, bedzie cos w stylu 2T. Jesli to nie pomoze wywal to cudo lub przerob na szeregowe podlaczenie.
  2. 316l ma inne 1.4404 Kwasna zeby byla sa lepsze od niej ale drogie i malo dostepne a ta jest popularna bo pchaja to do przemyslowki. Poszukaj w swojej okolicy, jedynie moze byc problem z kielichami bo nie kazdy robi, ja bralem na szybko i laczylem odcinki Tigiem. Sam montowalem, mialem warunki dojscie i domek parterowka, komin prosty.
  3. Bedzie 6-7lat? Jakos tak. Nic a nic mu nie jest. Przyzyl poczatki wegla (rok lub dwa) potem az do teraz pellet. Kiedys nie tak dawno zdjecie wstawialem bo bylem sprawdzic. Jak znajde to wrzuce. Tutaj:
  4. Okragla “zwykla” rura instalacyjna.
  5. Jak dla mnie to palnik dziwny - retorta do pelletu? Zapalarka na jakiejś rurce? Jak to sie czysci / wygasza itp. Nie czuje tego. Ciekawi mnie jeszcze jedynie ten tunel z PW.
  6. Moj ma 2 [mm]. Tosz to rura przeciez 🙂 moze byc o przekroju okraglym lub prostokatnym. Jaki chcesz. Pogadaj zeby kielichy zrobili. http://rentrans-stal.pl/oferta/rury/
  7. @kult5 Ja juz mowie o ustabilizowanej sytuacji czyli np. po minimum 1h od startu. Wiadomo ze zaraz po zalaczeniu pompy to sa glupoty. Mysle ze to co wpisujesz nie przeklada sie 1:1 poniewaz: 1. przesyp robisz ciagly przez 6-10minut a podajnik pracuje cyklicznie 2. kalorycznosc to nikt nie wie czy jest 5.2 albo 5.0 albo 4.8 albo jeszcze cos innego 3. Moc kotla to nie moc palnika bo dochodzi sprawnosc odbioru Temperatura spalin rosnie liniowo do temperatury kotla. To rowniez zaobserwowalem i raczej ameryki nie odkrylem 🙂
  8. @kordjano Musialbym wrocic z wszystkimi ustawieniami do bazowych ale z tego co pamietam to sterownik 12kW a cieplomierz 9-10. Ogolnie to cieplomierz ciekawe rzeczy pokazuje np. na zimnym kotle bywa i 13-14 po czym na rozgrzanym (pod koniec ladowania bufora) juz jest 10,5-11. Pomiar troche skacze wiec ciezko to opisac. Wpisalem duzo mniejszy przesyp niz faktycznie , kalorycznosc zostawilem na 5,0. Pewnie dawka rozpalania tez sie zmienila ale nie zawracam sobie tym glowy. Mysle ze jest to zwiazane ze sprawnoscia samego kotla - ale tylko tak podejrzewam.
  9. Tez mam takie wrazenie, czyli im bardziej pionowo tym bardziej nie powtarzalne podawanie. Podobnie u mnie tylko ze ja mam stala moc na bufor 12kW. Moc odczytuje na cieplomierzu bo to ustawianie na sterowniku jest kompletnie nie adekwatne.
  10. Ok mnie tylko interesuja pomysly innych firm. Nie oceniam nie polecam nie neguje.
  11. @Andrzej_M_ dziekuje bardzo! Wykorzystam Twoj link aby podzielic sie jeszcze jedna ciekawostka (jak dla mnie): “W kotłach na paliwo stałe zazwyczaj do kontroli jakości spalania stosuje się sondę lambda umieszczoną w przewodzie spalinowym.W kotle Easypell mamy inne rozwiązanie – system ECO oparty na bezpośrednim pomiarze temperatury spalania w obszarze spalania wtórnego. Każda wartość temperatury wody w kotle, uzależniona dodatkowo od aktualnej mocy kotła, ma swoją wymaganą i oczekiwaną temperaturę w komorze spalania. W przypadku stwierdzenia odchyłki rzeczywistej temperatury od zadanej, następuje korekta ilości paliwa oraz ilości powietrza doprowadzonego do komory spalania. W ten sposób uzyskano zarówno ciągłą kontrolę procesu spalania, jak i automatyczne dopasowanie się systemu do jakości samego paliwa.”
  12. Zaciekawila mnie informacja jak ponizej: “zintegrowany w kotle system ochrony przed zbyt niską temperaturą powrotu realizowany przez tzw. zwężkę Venturiego (oszczędność kosztów montażu gdyż nie wymaga pompy i zaworu” O co moze chodzic?
  13. Ci tez powinni popracowac nad wymiennikiem. Przyklad z innego kotla HG w roznych mocach (wcale nie takiego super uwazam): Ja natomiast czekam az ktos z polskich producentow zrobi w koncu kociol z wymiennikiem przeciwpradowym.
  14. Wymiennik rurowy ok, ale w poziomie bedzie wymagal zagladania i usuwania pylu / kurzu dosc czesto inaczej temp. spalin wzrosnie. Palnik w drzwiczkach wiec ok - bardzo latwy dostep. Komora spalania chyba odizolowana od wymiennika wiec tez ok. Ogolnie nisko polozony palnik i wymiennik wiec na kolanach obsluga czyszczenia i sprzatania natomiast pojemnik na pellet nad kotlem wiec dla niskich osob drabinka. Niewielka tacka na popiol.
  15. Mam jakies obawy do tego malego, ale moze nie potrzebnie. Od 16 rozni sie tylko / az dlugoscia paleniska. Ta dlugosc moze sie przydac gdyby trafil sie pellet problemowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.