Skocz do zawartości

Panstan

Stały forumowicz
  • Postów

    882
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Ostatnia wygrana Panstan w dniu 31 Maja

Użytkownicy przyznają Panstan punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    lata 80-te czyli klocek,10 cm styropian - ściany,strop - 15 cm wełna, podłoga 10 cm styropian. Okna dwuszybowe/trzyszybowe,do ogrzania ok 170/230m2. Możliwość grzania grawitacyjnego (I obieg,I piętro)
  • Instalacja
    Stara część grawitacyjna I piętro. Nowa część-parter, grzejniki stalowe,podłogówka i Kuzniecow ok 4.5 kW
  • Kocioł
    KUS I DS 15 kW; piec Kuzniecow 4.5 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Południe
  • Zainteresowania
    Piece akumulacyjne,zduństwo tradycyjne

Ostatnie wizyty

5 103 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Panstan

  1. Cześć,nie oglądałeś kotłów pelletowych kompaktowych,takich z zasypem w bryle kotła? np albo jakiś inny,jest chyba więcej producentów z takimi kompaktami
  2. takie cudo zamontowac można,albo dorobic i miarkownik jak znalazł do tego.... https://allegro.pl/oferta/klapka-do-miarkownika-ciagu-regulator-ciagu-powietrza-16980132621?reco_id=d91b5e50-b499-11ef-b9aa-82cdabc95f68&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
  3. Na portalach czasami można wyhaczyć używane kotły kl 5 --- MPM,ogniwo itp za mniejszy pieniądz, 2-3 letnie, ludzie sprzedają,bo się koncepcja zmieniła, albo kupili nowy i stał w garażu tudzież rdzewiał. W tym przypadku szedłbym ta drogą. Z klimatyzatorami tak jest,jak nie ma na liście,to dopłata sie nie należy...
  4. Niech mnie ktoś poprawi,ale do pelletu przekrój może być nawet 12x12 czy średnica 140,150 mm,byle z rury 1.4404 i ważne ocieplenie,nawet tym słynnym perlitem między rurę a cegłę.
  5. Panstan

    Mpm 6kw

    No tak,bo dobrać obroty to podstawa,ok 500 obr/min. . Też nie widze sensu robienia łuparki z wolnoobrotowym silnikiem ze świdrem na wale,tam jest za wysoko i obroty z 900.
  6. Teraz w pazdzierniku/listopadzie na PGG znowu kod 200 pln upustu/1t,ale drożej niż na wiosnę,nie wszystkie sorty, a i minimalny zakup to 3t,a nie 2t tj wiosną.
  7. Zaprawa cementowo wapienna. Z naciskiem na wapno. Każda cegła na zaprawie cementowej wcześniej czy później zacznie się sypać,a to z powodu zaprawy właśnie. Fuga zaczyna pękać,woda podsiąka,rozsadza fuge i cegłę. Zaprawa zawsze musi być słabsza od cegły. Piękny ceglany komin może służ yć dziesiątki lat,jeśli uzyjemy cegły tzw ręcznie formowanej czy licowej z zaprawa cementowo wapienną.
  8. Kupon jest ważny na przyszły rok. Węgiel Mysłowice orzech kupowałem w kwietniu,było 200 pln rabatu dla każdego. Z przywózką tona wyszła mnie 1050 pln.
  9. Komina nie widzimy 😉. Generalnie jesli komin jest z cegły,a cegła dobra - to wylać nową czapkę z dobrego betonu (piasek płukany 2-4 mm,żwirek 2-8 mm,cement I ). Oczywiście starą czapkę,jeśli jest w złym stanie skuć,jeśli w dobrym obić nową blachą. Czapkę można obrobić blachą,a potem ew montować nasadę,przedłużkę. Chyba,że od razu montaż w czapce nasady z tzw szalunkiem traconym. Czapkę betonową można zrobić tez z tzw kapinosem i nie dawać juz blachy,taka czapka może wytrzymać ze 30 lat.
  10. Pewnie znowu trzeba będzie rzeźbić 😄 , a do certyfikacji musiało być to,co na zdjęciu...
  11. Pojawił się świeży kocioł 18kW i 25 kW od MPMa zgazowujący drewno,cena ok 12k. Nie widzę tematu,więc wstawiam.
  12. Zaprzyjaźniony sokolnik. Kot może się zniechęcić wielkością niedostępnego z reguły problemu.
  13. I to jest najzdrowsze podejście do koszenia, przecież odrobina nieregularności, trochę suchej trawy (którą można usunąć nazajutrz w 10 min) w niczym nie przeszkadza. Już lata temu zarzuciłem używanie kosza w kosiarce,a że kosiarka ma także boczny wyrzut i napęd na przód,czas koszenia się skrócił w porównaniu,kiedy używało się kosza. Poza tym mój teren jest "podzielony" na 3 części,trójpolówkę 😉 ,która w zależności od wysokości trawy jest koszona co tydzień,2 a nawet 3 (wyższa trawa w sadzie,koszona wyżej) rzadko jednocześnie. Ostatnio nabyłem traktorek kosiarkę,co skróciło czas koszenia diametralnie,choć zwykłej kosiarki i tak muszę używać ze względu na zróżnicowany teren. Traktorek tylko i wyłącznie z bocznym wyrzutem. Gdzieś na utubie jest film,autor dość dokładnie wyliczył koszty eksploatacji koszenia działki przy zmianie na traktorek (trochę większe), czas poświęcany na koszenie spadł z ok 120h na 28 h w sezonie !! w jego przypadku. Myślę,że w większości przypadków zbliży się to do połowy,ale i tak dobrze.
  14. Zboże ma to do siebie,że nie zawsze nadaje się do konsumpcji ;), nawet dla zwierząt,a co dopiero dla ludzi. Taka prawda.
  15. Wracam do tematu :), podłączyłem rurę ze studni (jednak mniejsza - Pe 25) do prostej instalacyjki na bazie rur PP, dwa krany, jeden wewnątrz,drugi na zewnątrz budynku (odcinany zaworem motylkowym). Na razie na zasadzie do beczki,włącz wyłącz. W zamyśle miał być zbiornik przeponowy,ale napatoczyłem się na takie cudo ,sterownik ciśnieniowy DPC 10A http://evak.pl/sterownik-elektroniczny-do-pomp-dpc/ Czy ktoś z Was ma zainstalowany podobny sterownik ciśnieniowy? Chodzi o zasilanie 2 kranów (okazjonalnie) bez zbiornika, miejsca sterownik nie zajmie,a swoje zadanie spełni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.