Skocz do zawartości

Pawel1984

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1 812 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Pawel1984

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Zadana to 65 stopni. Pompy raczej wszystkie chodzą cały czas. Powrót wygląda tak:
  2. Co może być powodem takiej (ciągłej) modulacji od ok 65 do 45stopni? Kocioł z zaworem 4d. Histereza na 1 stopień.
  3. To właśnie pompy. Mam tak jak ty
  4. Bardzo prosta instalacja. Tak w mocnym skrócie Ochrona powrotu wyłączona. Czy jej załączenie mogło by pomóc?
  5. Witam serdecznie. Mam kocioł 20kW a u rodziców zamontowałem 14kW. U mnie wszystko działa idealnie ale to że względu na całkiem rozbudowaną instalacją w tym pełna automatyka. Nie wiem dlaczego u rodziców ciągle mam problem z temperaturą kotła. Ciągle jegob praca mocno się buja. Mają zamontowany zawór 4D. Może ktoś zasugeruje co może być owiewek takiej chaotycznej pracy kotła bo już nie mam pomysłów. Witam serdecznie. Mam kocioł 20kW a u rodziców zamontowałem 14kW. U mnie wszystko działa idealnie ale to że względu na całkiem rozbudowaną instalacją w tym pełna automatyka. Nie wiem dlaczego u rodziców ciągle mam problem z temperaturą kotła. Ciągle jegob praca mocno się buja. Mają zamontowany zawór 4D. Może ktoś zasugeruje co może być owiewek takiej chaotycznej pracy kotła bo już nie mam pomysłów.
  6. Dziękuję. U mnie jest kinieta zbiorcza. Jeden z trzech dopływów jest zaślepiony, drugi to odpływ z kuchni (zlewozmywak, zmywarka) i trzeci odpływ to łazienka, wanna, pralka, umywalką i WC. Więc fekalia pójdą w dół do kinkiety (nie pójdą ta górna odnogą). Tą górna odnogę podłączoną uszczelką in situ podłączę bo tak jest na rysunku ale tam nic nie poleci. Rynny nie są do tego podłączone.
  7. Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Ja kiniete już mam zabudowana zbiorcza bo mam 2 piony. Wcześniej (kiedyś) była stara żeliwna rura która się uszkodziła i spółdzielnia zrobiła nowa rurę do kanalizacji zbiorczej (w ulicy) kamionkową o średnicy kielicha 150 (wew). Pomiędzy stara żeliwna a nowa zrobili wstawkę z PVC 110 z trójnikiem jako przelew z szamba (odstojnika). Ja zamiast tego trójnika wstawiłem kiniete by mieć rewizję. Wygląda to jak na zdjęciu. A wszystko to robię dlatego że robię remint łazienki tj. cała nowa kanalizacja itd.. I teraz to o co pytałem z początku kinieta jest (zbiorcza) i jest ona oddalona od ściany z której wyjdzie kanalizacja z łazienki o ok 1,5m. Nowe wyjście powinno wyjść niczego l niżej niż te stare które widać na zdjęciu ale o ile to jeszcze nie wiem dopóki nie skuje posadzki w łazience. Jednak że względu na fakt że drugi pion jest ok 1,7m pod ziemią tam też musiałem zabudować kiniete. Teraz jest"problem" bo różnica między kinieta a wyjściem nowego pionu jest znaczna. Więc mogę połączyć rurę wychodzącą że ściany z kinieta pod bardzo dużym kątem ewentualnie wstawiając bardzo łagodne kolana z krótkimi odcinkami rur by spadek był bardziej łagodny. Ale mógł bym też zrobić jak na tym schemacie który przytoczyłem wyżej. Co byś poradził biorąc pod uwagę moją sytuację? Dzięki
  8. Witam serdecznie. Muszę wykonać połączenie rury kanalizacyjnej fi 110 z kinieta. Rura wychodzi z muru a kinieta oddalona jest ok 1,5m od tego muru. Różnica w wysokości rury wychodzącej że ściany a kinkiety to ok 50-70cm. Można by było zastosować połączenie za pomocą łagodnych kolan co nie do końca jest wskazane. Ale znalazłem w sieci rozwiązanie jakim jest wykonanie studzienki kaskadowej z pionowym przepadem. Zamieszczam schemat takiego rozwiązania. Czy jest ktoś co mógł by mi wytłumaczyć zasadę działania? Mamy kanał pod kątem 45 stopni którym wszystko będzie leciało. Po co rura podłączona wyżej in situ? By wyrównać jakieś ciśnienia? Był bym bardzo wdzięczny za pomoc, informacje. Pozdrawiam
  9. Ze względu na fakt że muszę zastosować tak długie odcinki czy było by lepiej jak zastosował bym rury sztywne spiro 250?
  10. Zrobię na kanałach sztywnych spiro 200. Wężyk będzie szczelne i izolowane dobrze a nawet bardzo dobrze. Tylko na odcinku który podałem wychodzi mi 4 kolana 90. Od centrali 1,5m , kolano 90, 5m prostego odcinka kolano 90, 7m prostego odcinka, kolano 90, 1,5m odcinek i kolano 90stopni. Tak to niestety wychodzi bo centrala jest w piwnicy.
  11. Dziękuję bardzo za zainteresowanie. Czyli mimo króćca na wyjściu z centrali 200mm sugerujesz by to zredukować na 160? Gdybym jednak nie redukował tylko rozprowadzał wszystko na rurach 200 (czerpnia, wyrzutnia, do rozdzielaczy nawiewnych i wywiewnych) czy tak duże odległości nie spowodują że ustalają będzie działała nie efektywnie (źle)? Dziękuję raz jeszcze
  12. Witam serdecznie mam projekt instalacji z uwzględnieniem umiejscowienia anemostatów jak i przepływów jakie mają na nich być. Jednak nie mam nic o rurach nawiewnych i wywiewnych. Chcę wykonać praktycznie całą instalację od rekuperatora do czerpni i wyrzutni ze sztywnych rur spiro fi200 Izolowanych. Tylko że tutaj mam problem bo centrala będzie w piwnicy a czerpnie planuje w ścianie bocznej budynku na wysokości stropodachu wentylowanego zaś wyrzutnia będzie w dachu (płaskim). Wyliczyłem że długość do wyrzutni była by ok ok 15mb. A do wyrzutni może być ok 14mb. Czy planując rekuperator firmy o3ozon model: https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-cwk-600200-jon16-przeciwpradowa-mozliwosc-podlaczenia-klimatyzacji-p-224.html Który według producenta ma: Wydajność centrali 600 m3/h Ciśnienie do 600Pa Da radę to obsłużyć taka długość kanałów? Był bym bardzo wdzięczny za sugestie, pomoc. Pozdrawiam.
  13. Ja bym się skupił na ilości powietrza. Orgie za mało i nie dopala.
  14. Może i nie wyczułem ironii;) Ale serio należy przyznać że to bardzo dobre kotły. Jedynie moim zdaniem sterownik jest kiepski co do zarządzania zaworem mieszającym (w Techu to jest zdecydowanie lepiej rozwiązane). Dam kocioł serio bardzo dobry.
  15. Witam serdecznie. Przerabiam moja instalacje solarną. Instalacja składa się z 2 paneli po 24 rury oraz zasobnika 300l. Między nimi grupa pompa dwururowa. Przenoszę grupie pompową do pomieszczenia obok i od strony paneli zostaje rura z nierdzewki, karbowana. Natomiast od grupy do zasobnika (ok 4m) muszę wykonać nowe połączenie. Wyjścia mam dwa albo dać znów nierdzewke albo miedź 22. Nierdzewka dobrze nie będzie wyglądać ale będzie taniej i łatwiej. Zaś miedź na pewno drożej ale lepiej będzie wyglądać (kąty proste). Teraz mam pytanie czy robić miedź w systemie na skręcanie czy ewentualnie jest opcja by lutować na miękko. Temperatury na rurach z paneli nie przekraczają 70stopni. Był bym wdzięczny za podpowiedzi. P.S zna ktoś z Was porządną izolacje termiczną odporną na UV? Moja po 5 latach już się utlenia. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.