Skocz do zawartości

seven01

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez seven01

  1. Jeszcze jedno pytanie. Instalacja wykonana za czasow Gierka typowa grawitacja z dolożona później pompą. Czyli jest gdzieś naczynie wzbiorcze, ale nie tam gdzie być powinno. No to w przypadku pelnego baypassu Pozostaje tylko zawor bezpieczeństwa ktory tam namalowałem :/ Czy to koniec marzeń o 4D??
  2. Czy pompa C.O moze być na powrocie w tej konfiguracji. Na dostepnych schamatach zawsze jest na zasilaniu.
  3. Pozwólcie ze się podepne pod temat i poprosze was o sprawdzenie instalacji c.o + cw.u. Instalacja w układzie otwartym, przy pompie c.o jest zawor zwrotny klapowy z tego wzgledu ze bedzie on umieszczony w poziomie. Na schemacie nie jest uwzglednione naczynie wzbiorcze. Instalacja dolnego rozdziału.
  4. Czy kto kolwiek próbował wykorzystać ruszt pionowy na wejscie palnika tzn na klin zeby opał go nie zatykał ? Czy taki ruszt żeliwny jest w stanie to wytrzymac? Może moja koncepcja jest absolutnie błedna?
  5. Wkradł sie mały bład (a nie moge drugi raz edytować)producent odpowiedział ze poziomowanie kotła nie ma znaczenia. Chyba problemem jest zeczywiscie róznicówka odalona od kotła. lekie nie krycie powoduje mielenie wody, a nie wysysanie jej z kotła . Dosypalem opalu zamknołem kulowy pompa na 2 i wio na 70 oprócz syczenia cisza. Wylaczylem sterownik otworzyłem kulowy aby sprawdzic grawitacje, też nic specjalnego sie nie wydarzylo. Goraca woda poszła przez róznicowy i w rury. W weekend bede cały czas w domu to wszytko przetestuje. Jak się sprawa uspokoji to robie kolejne podejście do budowy palnika. W obecnej konfiguracji to ..... załuje ze nie kupiłem górniaka. I musze jeszcze jakoś zbić z 5 Kw bo ogrzewam mniej niż planowałem.
  6. Diś pompa chodziła na 3 biegu kocioł osiagnoł 60 st i zaczol bulgotać. odnosnie poziomowania pisałem do producenta : W dniu 2014-12-10 21:22, sevenallegro pisze: Witam Poziomowanie nie ma znaczenia.Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jakie powinno byc prawidłowe poziomowanie kotła sked 20kw typ k. Dokładnie chodzi mi o ruszt wodny. Czy powinien być uniesiony w stronę drzwi zasypowych do przodu kotła? Czy uniesiony w stronę powrotu wody czyli tyłu kotła? Z góry dziękuje za odpowiedź. --- Ta wiadomość e-mail jest wolna od wirusów i złośliwego oprogramowania, ponieważ ochrona avast! Antivirus jest aktywna. http://www.avast.com Wiec o co tu chodzi?? Wczoraj zszedłem do kotłowni na fajke kocioł wygasal i tez usłyszałem pierdnięcie powietrza :/
  7. Udało mi sie zdobyć uzywke LFP 25 Por 40C System GRUNDFOS. Wiec tylko 4 śrobki i w obudowe grundfosa idalnie pasuje Leszno. Okazalo sie ze mój wirnik przez 15 lat zarusł syfem. Popma poszła do czyszczenia , narazie pracuje Leszno. I teraz pytanie do użytkowników tych pomp. Czy grzeja się wam doś mocno korpusy?? Mam wrazenie ze korpus ma 50 st. Na chwile obecna kocioł wygasa a korpus ciepeljszy niz woda :|
  8. Wykonanie srednie, dla mnie tragedji nie ma. Gorna szcelina 2 cm, palnik 17 cm płyta jest pochylona. Minusy mała komora załadowcza, zawalajacy sie ruszt popiołem (brak mozliwosci zamówienia ruchomych rusztowin) Mało miejsca na palnik szmotowy dysze zawalaja sie popiolem. Tyle odemnie. W tej cenie ciezko jest coś znaleść.Dla mnie jest to dolny kopciuch.
  9. Ale koledzy zaczeli sie chwalić pompkami :) Wykreciłem w swojej jeszcze raz filtr celem sprawdzenia, złożyłem wsio do kupy odpowietrzyłem jeszcze raz pompe stuki ustały. Z różnicówka miałem przeboje od samego poczatku (wlepili mi chińszczyzne z cieżka kulka dobija na fest ja dopiero 3 bieg), Aktualnie zawór kulowy przed roznicówka zamkniety. Ustawiłem start pompy juz przy 25 st dla bezpieczeństwa. Mam nadzieje ze nie bedzie przerw w dostawach pradu bo bede miał problem.Układ otwarty. Aktualnie nie moge sobie pozwolić na nowego grundfosa.
  10. Pompa jest na zasilaniu.Wysokość od pompy do grzejnika na pewno będzie 6m. Kocioł jest nowy. Dziś zamknołem zawór przed różnicówka i pusiciłem pompe na 2 bieg. temp zadana na miarkowniku 55 st. dochodza stuki z pompy, chyba kończy zywot. Odpowietrzenie jej nie pomaga. Czy możecie polecić którąś z tych: http://allegro.pl/pompa-obiegowa-do-c-o-ohi-25-60-180-ibo-promocja-i4822766922.html http://allegro.pl/pompa-obiegowa-co-omis-25-60-omnigena-super-cena-i4778141316.html aktualnie brak środów na grundfosa.
  11. Witam wszytkich. Chciałbym podnieść temat odnosnie podgotowywania wody w skeed 20kw. Kocioł jest z bierzacego roku produkcji. Od niedawna zaczoł podgotowywac wodę na ruszcie. Instalacja z pompa grundfos 25/40 + roznicówka pracuje na 3 biegu. Pompa jest oddalona od kotła o odległość 2m (wynikło to z przenieśienia kotła do sasiedniego pomieszczenia.Nie ukrywam ze od kotła do pompy jest 5 zakretów. 2 wykonane z gietej rury + 3 z zastosowaniem kolanek. Co zrobiłem: Poprawiłem wypoziomowanie kotła(wczesniej ruszta wychodziły mi w poziomie, teraz prawie poziom na obudowie kotła, ruszta wychodza zadarte do góry, w strone drzwiczek a tym samym wyjscia wody), spusiciłem wode z układu i ponownie napełniłem celem wykluczenia poduszki powietrznej na ruszcie.Filtr wyczyszony. Pogoniłem kocioł do 75 st.c niby dobrze , lecz nie do końca. Co jakiś czas słyszałem bardzo sporadyczne bulgotniecie. Kociol wystygł do 55, uzupełniłem opał na maks temp zadana 60 st. rozbujało się . otwieram popielnik celem oczyszczenia rusztu haczykiem, zaczyna syczeć. Może zmiana pompy na 25/60 załatwiła by sprawe? Ten grundfos ma 15 lat. Moze nadal mam zbyt mały przepływ wody przez kocioł. Budynek pietrowy z lat 70 tych. Duzo wody w układzie. Kocioł stoji w piwnicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.