Skocz do zawartości

radekrp90

Forumowicz
  • Postów

    81
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budunek "kostka" parter + 2 pietra (~250 m2).
    Ocieplenie 20 cm styropian.
  • Kocioł
    Defro Duo Uni 20 kW + K1@K1PRv3(soft+EGT+przepł.) - opał: pellet drzewny

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Tczew

Ostatnie wizyty

1 278 wyświetleń profilu

Osiągnięcia radekrp90

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. W innym temacie już poruszyłem, że mój obecny sterownik Tech/Defro K1 zaczyna mi protestować i chce go wymienić. Wprawdzie zamówiłem nowy K1Pv4 ale zawsze można go odesłać 🙂 Szukając alternatyw wpadłem na serię sterowników f-y Brager (np.: Oxi Bord 760). Wydają się dość zaawansowanymi konstrukcjami, z wieloma opcjami późniejszej rozbudowy. Ktoś z Was montował taki sterownik zamiast sterownika Defro? Jedyny problem jaki widzę to niemożność używania obecnego sterownika SPK LUX ale jego raczej łatwo spieniężyć 😉 Nie do końca jednak rozumiem jak to jest w tych Bragerach z obsługą PID - nie ma nic o czujniku t.spalin (jedynie moduł do rozbudowy) tak samo sterownik pokojowy: nie wiadomo z jakim sterownikami kotła działa. Z góry dziękuję za Waszą dyskusję.
  2. Witam, po dłuższej przerwie w tym temacie. Jestem zmuszony do zakupu nowego sterownika gdyż mój obecny K1 (zmodyfikowany na K1Pv3) uległ uszkodzeniu i mam pytania: Czym się różnią sterowniki K1Pv4, K1Pv4C i K1Pv4 PZ ? PZ to palnik żeliwny, ja mam palnik UNI, więc nie będzie to działać poprawnie? Czy jest możliwość wgrywania oprogramowania tak jak to było w starych K1, żeby wgrać "soft" z wersji K1PRv4 czyli z zapalarką? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  3. Odświeżę temat. Coś było chyba nie tak że sterownikiem, bo teraz mam kompletny brak sterowania tym przekaźnikiem. Brak sygnału z STM32, więc coś w nim niestety padło.
  4. Cześć, nie byłem pewny w którym dziale więc wrzucam tutaj. Chce wykorzystać sygnały z sterowania zaworem wbudowanym ale nie wiem czy to błąd w sterowniku czy tak ma być ale na styku "otwieranie" mam cały czas 230v. Da się to przestawić czy tak ma być? W trybie ręcznym wydawało się że jest ok ale w trybie auto jest zasilanie ciągle. Można to jakoś przestawić?
  5. Witam, potrzebuję informacji czego można użyć jako płyty izolacyjnej mocowanej w otworze na przeciw podajnika. Oryginalnie jest tam chyba szamot ale niestety mój się posypał przy demontażu (póki co sklejony). Szamot nie jest chyba izolatorem i stąd pytanie czego tam użyć? Przy okazji zna ktoś dokładny wymiar tej płyty, bo nawet serwis nie wie, a nie chce jej znów demontować bo się całkiem rozpadnie. Z góry dzięki za info.
  6. Widzę, że wczorajszy post się albo nie dodał albo został usunięty. Zdecydowano się kupić kocioł f-y Defro EkoPell. Czy to dobry wybór - nie mnie oceniać, mam nadzieję że sterownik w nim będzie lepszy niż w moim przypadku :D Ogólnie jednak zastanawia mnie skąd niektórzy kupują (bo kupują) kotły niższych klas. Na "słupa" z ukrainy? :D
  7. Bez kombinacji zamówiono Defro EkoPell jeśli nie przekręciłem nazwy ;) Może da się w nim zawiesić jakiś ruszt.
  8. Czyli jak się ma stary kocioł to spawać póki jest do czego, a sterownik lutować póki widać płytkę :D BTW na jakiej zasadzie są w sprzedaży kotły na eksport. Zwykły śmiertelnik kupi taki kocioł? Może być na PW.
  9. To, że ich nie ma to wiem i rozumiem. Moje pytanie polega na tym czy w jakimkolwiek da się dołożyć taki ruszt we własnym zakresie bez ingerencji w konstrukcję kotła oraz czy da się to uruchomić w sterowniku (Plum chyba taką opcję, sterowniki Techa chyba już nie?).
  10. Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało. Czy w sprzedaży jest jakiś porządny kocioł o mocy około 12-15 kW, do którego można dołożyć ewentualny ruszt do spalania drewna? Z ofert do jakich dzwoniliśmy nikt nie mówi o nawet możliwości dokupienia ale pytanie czy nowe kotły są całkowicie pozbawione elementów montażowych czy może jest to kwestia przepisów zakazujących sprzedaży takich elementów? Przykładowo starsze kotły Defro EkoPell lub Kostrzew Twin Bio miały ruszt w zestawie, nowsze modele nie mają kompletnie ale nie wiem czy jest tam opcja aby je dołożyć? Pytanie czy są obecnie jakiekolwiek kotły peletowe zdolne do takiej pracy? PS_1: Nie nie zmieniam kotła, szukam dla znajomego. PS_2: Pomijam tu sam sens spalania na ruszcie, jego ekonomiczność, ekologiczność i wszelaką upierdliwość - nie poruszajmy więc tej kwestii ;)
  11. @SnurqNapisał przecież, żę jest po gwarancji. @kowal323Z moich perypetii sugeruję na początek wymianę niebieskiego kondensatora MKP, a najlepiej wszystko co jest na płytce (trzy kondensatory elektrolityczne po lewej, niebieski przy wyjściach oraz jeden mały żółty przy transformatorze).
  12. @szala18 Wymień tak jak ja to zrobiłem - wszystkie kondensatory jakie tam są wewnątrz na Wima/Panasonic/Nichicon i będzie spokój na rok/dwa. Całość umyć w IPA, styki zabezpieczyć wazeliną techniczną i powinno śmigać. Prawda jest taka, że tam powinny być elementy przemysłowe, a nie użytkowe. Jak patrzyłem w noty katalogowe elementów żaden z nich (poza tranzystorami) nie jest przeznaczony do pracy 24/7 (a tak przecież pracuje kocioł CO!), więc o czym my mówimy. Sterowniki SKZP też oglądałem i jak dla mnie wyglądają one równie prowizorycznie. Fakt ładne i funkcjonalne menu mają ale niech to nie mydli nam oczu. To obok prawdziwej automatyki nawet nie leżało (patrz sterowniki Danfossa czy ABB).
  13. Należy tylko pamiętać, że dodając radiator należy zapewnić mu styk z PCB. W innym wypadku sterownik traci możliwość kontroli temperatury (czujnik NTC jest na rewersie PCB pod Mosfetem).
  14. Pytanie było dawno, więc może już znalazłeś - ja dodałem to w tym poście: Przy okazji, bo już raz o to pytałem. Jak to jest z zamiennością oprogramowania pomiędzy sterownikami Defro i innych firm ale produkowanymi przez Techa? Są kompatybilne? Ma ktoś możliwość zrobienia fotek PCB sterownika V4 oraz jakieś zdjęcie mikrokontrolera by się przydało. Kolejna sprawa - ktoś próbował rozpracować samo oprogramowanie? Może jest ktoś z serwisu/producenta kto ma dostęp do tzw. kodu źródłowego? Interesuje mnie obsługa z panelu pokojowego funkcji "pelletowych" - t.j. rozpalanie/wygaszanie z poziomu sterownika pokojowego.
  15. @161os037 Problem jest taki, że jeśli ktoś ma całą instalację przygotowaną pod Defro/Techa to szkoda wywalać inne urządzenia tylko dla jednego sterownika. Fakt jakość wykonania sterowników Techa jest taka sobie (według mnie dobór elementów i budowa PCB nie spełnia wymagań dla automatyki przemysłowej, a raczej do elektroniki użytkowej w stylu sprzętu RTV) ale wiele problemów pogwarancyjnych da się rozwiązać czego ja jestem przykładem - jak coś zaczyna świrować nie szukać po omacku tylko wymieniać kondensatory na jakieś markowe (Panasonic, Nichicon), umyć wszystkie połączenia oraz PCB i wgrać na nowo oprogramowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.