
hajcung
Forumowicz-
Postów
38 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez hajcung
-
Jak zmienić datę następnego przeglądu w Kostrzewa Mini Bio?
hajcung odpowiedział(a) na rafal422 temat w Kotły pelletowe
Wpisz kod 1410. -
Inne spalanie na komputerze inne w praktyce
hajcung odpowiedział(a) na KamilGD temat w Kotły pelletowe
Musisz ustawić prawidłową wydajność podajnika. -
Dobór kotła Junkers Supraclass Lub Dakon Dor12 (Buderus Logano S111)
hajcung odpowiedział(a) na track33 temat w Kotły zasypowe
<Przy temperaturze 0 stopni piec pracował ze sprawnością 30%,a przy -12 sprawność wynosiła 65%(wielkości przykładowe)- 1784 odpowiedzi
-
- Dobór mocy kotła
- Kocioł węglowy
- (i 10 więcej)
-
Klimosz Ling Duo 25Kw Obrotowa Retorta Powiększony Zasobnik Na Paliwo
hajcung odpowiedział(a) na macx temat w Ogłoszenia drobne
Czy podana cena jest do negocjacji? -
Recyrkulacja Spalin W Kotle
hajcung odpowiedział(a) na sambor temat w Inne tematy o kotłach i piecach
Zrozumiałem Def w ten sposób,że środkowy kanał będzie łączyć się górą z kanałami bocznymi a od strony rusztu i popielnika będzie on zaślepiony.Czy tak to ma być? -
Macxowi chodzi prawdopodobnie nie o złą pracę podłogówki , tylko o zbyt niską temperaturę wody powrotnej kotła.Woda wracająca z podłogówki ma temperaturę 30stC.
-
Szamot W Palenisku - Kominek Z Płaszczem Wodnum
hajcung odpowiedział(a) na macx temat w Inne tematy o kotłach i piecach
"(dom 220m2), przy takich temperaturach jak teraz dom grzeję co 2-gi, 3-ci dzień." Od razu widać co to znaczy atrakcyjna żona w domu. -
Prawdopodobnie masz zamontowany zawór różnicowy,wewnątrz którego jest kula zamykająca przepływ wody w obiegu grawitacyjnym.W zaworach mogą być kule metalowe lub gumowe.Te ostatnie trochę ciszej pracują.Tak to ma działać.
-
Drewnem palę tylko w okresie letnim,grzejąc CWU.Zimą z węglem to inna zabawa i inne temperatury spalin.W tej chwili spalam określoną ilość drewna z największą możliwą ilością powietrza.Miarkownik jest ustawiony na około 80st .Po godzinie palenia w kotle znajduję się prawie sam rozżarzony węgiel drzewny i zapewne dlatego taka temperatura spalin.Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przekażnika różnicowego sterującego załączaniem pompy.Takie rozwiązanie pozwala na maksymalny odbiór ciepła z kotła.
-
Dzisiaj zajrzałem do wymiennika w kotle i zobaczyłem coś ciekawego. Cały wymiennik jest pokryty białym nalotem. Jaka może być tego przyczyna? Czy świadczy to o właściwym spalaniu drewna? Nigdy nie sprawdzałem jak wygląda wymiennik przy spalaniu brzozy... Postaram się zamieścić zdjęcia, nie wiem czy uda mi się to.
-
Dziękuję m77 za matematykę.Zasobnik miał różna temperaturę(góra-dół) ponieważ był zasilany z sieci wodociągowej wodą o temperaturze kilku stopni.Zaś kocioł stał w pomieszczeniu o temperaturze 20st.Zasobnik nie ogrzewa się grawitacyjnie tylko za pomocą obiegu wymuszonego.Ponieważ sterownik pompy wyłącza ją przy temperaturze 30st,więc nie było potrzeby mierzenia temperatury kotła na górze i dole.Takie uproszczenie chyba nie miało znaczącego wpływu na pomiar sprawności(w kotle tylko 60l wody} ?
-
SONY23 witam.Postaram się trochę zaspokoić Twoją ciekawość odnośnie kotła Viking 18kw z Biawaru(są o podobnej nazwie chyba z Rybnika)Komin mam wykonany z cegły o kanale około 15cmX25cm.Wysokość 9,5 mb ciąg wystarczający..Wczoraj zmierzona na czopuchu temperatura po godzinie od rozpalenia kotła wynosiła 140stC.Dym z komina biały prawie nie widoczny w bardzo małej ilości w początkowej fazie palenia ,O przeróbkach kotła napiszę trochę póżniej .Pozdrawiam hajcung.
-
Kolego m77, jeszcze raz potrzebuję twojej wiedzy matematyczno-fizycznej.Jeśli możesz to policz mi sprawność kotła przy następujących danych . Początkowa temperatura kotła-20st- 60L wody .Zasobnik CWU 210L góra 20st , dół 14st.Po spaleniu 6,5kg bardzo suchego drewna dębowego nagrzałem wodę w bojlerze 210L góra 78st dół 77st.Kocioł 60L 79st.Pomiary temperatur starałem się wykonać dość dokładnie.Drewno 99% zostało spalone.W piecu pozostała mi może garść węgla drzewnego.Za pomoc serdeczne dzięki .
-
SONY dzięki za zainteresowanie się tematem.Licząc objętość ogrzewanej wody bratem pod uwagę: zasobnik CWU-210L+kocioł-55L+5L wody w rurach zasilających=270L Biorąc pod uwagę warstwowy rozkład ciepła w bojlerze myślę,że mogę przyjąć sprawność mego kotła w granicach 70%.Wynik uzyskany na drewnie jest chyba nie najgorszy?
-
Bardzo serdecznie dziękuję za wyliczenia.Drewno zostało całkowicie spalone.Nie wiem tylko jak rozkłada się temperatura wody w bojlerze stojącym pionowo z wężownicą spiralną umieszczoną w najniższej części zbiornika.Pomiar 67 st C pokazał termometr umieszczony tuż nad wężownicą w 1/4 wysokości bojlera licząc od dołu.Czy woda znajdująca się u góry może mieć wyższą temperaturę jeżeli kocioł pracował w pewnym okresie z temperaturą 80 st i na Ile to może mieć wpływ na zafałszowanie wyniku sprawności spalania?
-
W okresie letnim podgrzewam wodę (CWU) paląc drewnem w kotle Viking 18kW po przeróbkach.Zwracam się z prośbę do forumowiczów o pomoc w obliczeniu sprawności mego kotła.Spaliłem 6,5kg bardzo suchego dębu i podgrzałem 270 litrów wody z temperatury 10 st C do 67st C.Jaka jest sprawność mego kotła ?Dzięki za pomoc w obliczeniach.
-
Posiadam kominek z płaszczem wodnym w którym palę drewnem.Gaz mogę w każdej chwili podłączyć jeśli zajdzie taka potrzeba.Ponawiam pytanie :Czy kocioł gazowy kondensacyjny powinienem w jakiś sposób zabezpieczyć przed dłuższym jego postojem ?
-
Mam podpisaną umowe na wywoz śmieci, po prostu dostałem pare samochodów darmowego drewna z wycinki przy drogach.
-
Witam!! Z uwagi na dostepność taniego opału (drewno) postanowiłem odciąć gaz, jak i czy powinienem zabezpieczyc jakoś piec gazowy? Jest yo piec kondensacyjny Vailanta.
-
Dobór kotła Pytanie O Biawar Viking (I Kilka Spostrzeżeń N/t Palenia Drewnem)
hajcung odpowiedział(a) na kotbury temat w Kotły zasypowe
Kazik.Jest mały problem ze zrobieniem i zamieszczeniem zdjęć na forum.Po prostu nie potrafię tego zrobić.Może za jakiś czas jak przyjadą dzieci na wieś, odwiedzić starego ojca to mi pomogą w tym.Teraz mogę tylko opisać "słownie" ten kocioł. -
Wszystko to co napisałeś prawie zgadza się. Tylko zauważ,że w kotle 18kw w kanałach zastosowane są zawirowywacze spalin a właściwie to przemyślnie skonstruowane turbulatory dociskające spaliny do ścianek kotła.Mam stały pomiar temperatury spalin.Nigdy nie przekracza ona maksymalnej temperatury 280 stopni C.Po modyfikacji pieca korzystam z mocy około 8-13kw i w tym przypadku temperatura spalin wynosi około 100-160 stopni C.Ścianki wymiennika są czyste, załatwia to dodatkowo zamontowany szamot.
-
Kocioł przy największych mrozach na podlasiu sprawdził się.Ma trochę mankamentów utrudniających właściwą eksploatację .Wykonane proste modyfikacje pozwalają mi na bezdymne spalanie węgla.Kocioł ma wielką komorę załadunkową i przy temperaturach do -10 C osiągam stałopalność około 20 godzin.Jeśli kogoś interesuje ten model kotła proszę o pytania.Chętnie odpowiem.
-
Dobór kotła Pytanie O Biawar Viking (I Kilka Spostrzeżeń N/t Palenia Drewnem)
hajcung odpowiedział(a) na kotbury temat w Kotły zasypowe
Od początku zimy palę w kotle Viking 18kw z Bawiaru.Po wykonaniu kilku przeróbek kocioł sprawuje się dość dobrze.Palę cały czas węglem.Modyfikacje wykonane pozwalają mi spalać go bezdymnie z dużą sprawnością pieca.Zaznaczam , że jest to kocioł 18 kw. -
Nie chciałbym być tym pierwszym zawiedzionym.Dlatego zwracam się z prośbą do osób które wiedzą więcej niż ja o właściwym spalaniu węgla i budowie kotła.Może Heso lub Guitar zechcą coś sensownego mi podpowiedzieć?
-
Przymierzam się do zakupu kotła zasypowego z dolnym spalaniem.Mam do ogrzania 140 m2 domu i 210L bojler.Dom nie jest ocieplony(ściana 45cm betonu komórkowego) tylko ma wymienione okna na plastikowe.Od kilku dni jest w sprzedaż kocioł Viking 18kw.Co o tym kotle sądzicie?Czy jego budowa daje nadzieję na zakup dobrego kotła? http://www.biawar.com.pl/index.php/kotly/v...enu-id-496.html