Skocz do zawartości

papasmurfek

Stały forumowicz
  • Postów

    1 105
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Odpowiedzi opublikowane przez papasmurfek

  1. WOW! Co za piekarz, lub kowal urzeźbił tą instalację? Niezłe kwiatki..... Układ zamknięty, bez zabezpieczeń! To się do prokuratury nadaje!
    Przekroje rur to w ogóle przegięcie! Generalnie to do poprawki.

     Wygrzej budynek i nie obniżaj na noc temperatury, bo to nie ma sensu. Ustaw zadaną na 60st i zobacz za kilka dni. Spalanie powinno się ustabilizować.

     

  2. Jak by kto nie wiedział to płynie już do nas węgiel z afryki, oraz coś miało być importowane ze stanów. Także rynek potrafi być elastyczny. W mojej okolicy wszyscy kogo znam kupili ruski węgiel. Ja również. I jeśli ceny się nie zmienią nie zamierzam wracać do polskiego.

  3. Za te ceny możemy podziękować rządzącym z wiejskiej.

    Zamiast zrobić porządek że związkami które to podbijają gratis cenę i ok 100% to oni nic z tym nie robią a podnoszą cenę dla klienta końcowego.

    Pani premier mówiła kilka miesięcy temu "by kopalnie byly rentowne to węgiel musi kosztować 1400zł za tonę".

     

    Chodzą słuchy, że to kopalnie same dumpinguja ceny, Zamiast zwiększać wydobycie zachowując ceny i byc konkurencyjnym. Tylko jak tak dalej pójdzie to ludzie przestana kupować polski węgiel, a zaczną importowany. No ale w tym kraju nic nie jest normalne.
    • Zgadzam się 1
  4. Ach... Myślałem po prostu, że mają jeszcze jakiś inny w ofercie :) Zastanawiam się tylko czy groszek o takiej, dość niskiej kaloryczności zda egzamin w duże mrozy? Żeby się nie okazało, że będzie dobry przy temperaturze minus 5, a przy minus 15 lub niższej będę zębami zgrzytać :)

    Jak nie masz za małego mocą kotła to czym byś nie palił dasz radę ogrzać dom. Różnica taka, że bardziej kalorycznego spalisz odrobinę mniej, za to możesz dostać w pakiecie problemy ze spiekami.

  5. Po pierwsze napisz coś o kotle i instalacji. Porównywanie wyników zużycia opału jest jak porównywanie wielkości członka, bez sensu. ;)

     

     

    mur beton komorkowy 24cm i styropian 12cm austrotherm lambda o,38. strop drewniany ocieplony welna 20cm isover lamda 0,35. Ok

    Weź też poprawkę na solidność wykonania tego ocieplenia. Jak ekipa się nie postarała to może być od groma mostków cieplnych i pomimo zastosowania grubego ocieplenia ciepło ucieka na zewnątrz.

    Znam sytuację gdzie ekipa od ociepleń zużyła tylko jedną puszkę piany na dom 120mkw, a glify kleili na klej. Także ten... "polak potrafi". :D

     

    Jeśli to był twój pierwszy sezon grzewczy to nie jest zły wynik. Jak chcesz osiągnąć taki wynik jak kolega @sambor to zainwestuj trochę w ocieplenie poddasza, bo 20cm to jest mało. Usprawnij ogrzewanie pod kątem strefowego ogrzewania pomieszczeń i obniż temperaturę wewnętrzną do 22-21 st. po tych zabiegach może ugrasz z pół tony.

  6. nie musi być bardzo kaloryczny

    ja zakupiłem teraz na cale lato paletę retopala

    Oczywiście, że nie musi. Możesz nawet ogrzewać cwu słabym miałem, kto ci zabroni....

    Najlepiej latem ogrzewać cwu stosunkowo mocnym węglem, nawet spiekającym, dlatego że w przy niewielkim zapotrzebowaniu dopali się bez problemu i dłużej "trzyma" żar w podtrzymaniu.  Za to w zimę lepiej sprawdza się węgiel mniej kaloryczny, tym bardziej przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło.

     

     

    Jaki eko polecacie na lato. Obecnie palę 29MJ (dopalam resztki z zimy). Na lato wiem, że nie potrzebuję tak kalorycznego, ale jaka kaloryczność będzie odpowiednia na samo CWU? Idealnie by było gdyby ktoś podzielił się doświadczeniem jakim pali w lato, jak wychodzi ekonomicznie itp

    Właśnie odwrotnie.

     

    PS. Akurat Retopal do słabych węgli nie należy. Takie optimum na zimę i lato.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.