Skocz do zawartości

Elwood

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    240m2 domu z Ytonga 24 + 15cm styropian grafit
  • Instalacja
    Parter 100m2 podłogówka, piętro grzejniki
  • Kocioł
    Junkers Cerapur Smart + Junkers FR120 oraz Termo-Tech/kotły stąporków Termo eco duo 15kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Dobroszyce

Ostatnie wizyty

724 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Elwood

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Szanowni, pomóżcie proszę bo już nie wiem co się wyprawia. Kocioł szaleje (załączone zdjęcia) Pracuje „skokami” jak widać na wykresie. Nie rozumiem czemu sterownik dopuszcza do wychłodzenia kotła nawet do 35*C a potem goni palnikiem do odcięcia uzyskując np. 78*C potem temperatura spada i tak dalej. Zawór 4drogowy zamyka na mały obieg a potem otwiera na CO. co zrobić?
  2. Dziękuję. w/g tabliczki znamionowej dmuchawa ma 70W ustawię ją jak podałeś dla 80.i jeszcze pytanie laika. Przesłona dmuchawy w jakim położeniu?
  3. Szanowni, Świeżo uruchomiony piec, używany już w kupionym domu. Termo-Tech/kotły stąporków Termo eco duo 15kW Pracuje od kilku godzin ale nie zbliża się do zadanej temperatury. Początkowo było 60, ale zmniejszyłem do 50 myśląc że to spowoduje uspokojenie pracy. Serio nie wiem co robić. Co robię nie tak? Piec wali pełną mocą ale wciąż oscyluje w okolicach 40-45 stopni. pomocy
  4. święta racja! Dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę. Faktycznie tak jest. Nie przyjrzałem się dobrze temu Junkersowi. powrót CWU był zasłonięty przez rurkę gazu o odpływ skroplin. Przepraszam. Poniżej na schemacie zmieniłem podłączenia na istniejące w rzeczywistości. Piec z podajnikiem jest dołączony trójnikami do wcześniej istniejącej instalacji CO i CWU.
  5. Dziękuję za te uwagi. Jeśli dobrze wszystkie zrozumiałem, końcowy efekt powinien wyglądać tak:
  6. Dziękuję Ci bardzo, teraz rozumiem o co chodzi.
  7. Wybacz ale nie do końca zrozumiałem kwestię dublowania zasilania wężownicy. Ta pompa ciepła to urządzenie około 7 letnie ale posiada dwie wężownice, (jedną obsługuje agregat oraz dodatkową). Do tej dodatkowej wpięte są oba kotły przez trójnik za zaworami. W zależności, którego źródła ciepła używał właściciel, drugie odcinał ręcznie zaworem.
  8. drodzy Forumowicze, bardzo proszę o Waszą fachową ocenę 'zastanej' w domu instalacji CO i CWU. Dom z piętrem użytkowym, z instalacją jak na schemacie. Starałem się oddać maksymalnie wiernie i umieścić wszystkie moim zadaniem ważne elementy, które zauważyłem. Do większości trójników dochodzą jeszcze zawory, zawory przed i za pompami, śrubunki itp. Nie umieszczałem tego, żeby nie zagmatwać rysunku. Z tego co wiem, poprzedni właściciel najpierw miał tylko instalację opartą na kotle gazowym, jednofunkcyjnym, widocznym na schemacie. Od początku dwa obiegi, grzejniki i podłogówka. Podłogówka była podłączona na rozdzielaczu, ale takim z wbudowanym mieszaczem i kapilarą. Po dwóch latach 'działania' zmodyfikowano instalację, dodając pompy grzejnikową (wcześniej pchała wodę pompa wbudowana w piecu), pompę do podłogówki, zlikwidowano mieszacz i kapilarę na rozdzielaczu, dodano termost. zawór mieszający ATM 361 20-43°C, sprzęgło hydrauliczne, oraz pojawiła się powietrzna pompa ciepła do CWU. Była używana jedynie latem, do podgrzania CWU i resztę roku służyła jako zbiornik na ciepłą wodę użytkową, ładowany przez kocioł gazowy. Całość steruje programator pogodowy FW 120 Dwa lata temu w domu, ten Pan zamontował sobie dodatkowe alternatywne źródło ciepła, piec na ekogroszek z podajnikiem, 15kW. Kocioł pracuje ze sterownikiem SKZP 02. Z tego co widziałem kocioł ma założony zawór ATV 55st.C. z pompą przewałową do ochrony powrotu. Na zasilaniu z pieca jest grupa bezpieczeństwa 3bary z odpowietrznikiem i naczyniem przeponowym 24l. Dalej dwie pompy na rozdzielaczu, jedna do CO a druga do CWU, czyli wpięta na trójniku do zasobnika pompy ciepła. W domu zauważyłem, że jest jeszcze cyrkulacja ciepłej wody, na osobnej pompie obiegowej sterowanej takim programatorem wpinanym do gniazdka 230V a do niego wtyk pompy. Cyrkulacja oczywiście ze zbiornika pompy ciepła CWU. Serdecznie proszę Was o opinię o tym jak dla mnie skomplikowanym układzie. Czy w/g Waszej wiedzy, są tu niezbędne jakieś modyfikacje, dodatkowe zabezpieczenia? Np. nie ma w instalacji naczynia przeponowego do CWU a moim zdaniem powinno być jakieś przepływowe, no bo zbiornik pompy ma pojemność 300l, czy się mylę? Z góry serdecznie dziękuję a w razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji, o ile moja skromna wiedza pozwoli 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.