Skocz do zawartości

bart64

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

348 wyświetleń profilu

Osiągnięcia bart64

  1. Jaja sobie robisz? Na ty zdjęciu nie ma zaworu do dopuszczania wody. Musisz szukać go w innym miejscu instalacji, a tych że zdjęciu nie dotykaj.
  2. Musisz poszukać miejsca gdzie obieg grzewczy łączy się z siecią wodociągowa. Tam musi być jakiś zawor (u mnie akurat mam dwa zawory i elastyczny wezyk laczacy - dopuszczanie mam przy sprzegle)
  3. Tylko przy termostacie będzie oszczednosc, ale wtedy są okresy cieplo-zimno w zależności kiedy automat zdecyduje grzać albo wyłączyć. Podobno najekonomiczniej jest grzać ciagle, ale przy małej mocy zadanej, ale u ciebie ten kocioł ma bardzo wysoka min (5,8 kW) wiec też będzie się chwilami wyłączał i robił blokady palnika, ale tego się nie uniknie. Poniżej wkleiłem opis tych ustawień z internetu brak/korekta/termostat. a. Korekta, Zamontowany czujnik temperatury dokonuje pomiaru aktualnej temperatury pokojowej w pomieszczeniu odniesienia. Ta wartość jest porównywana z zadaną temperaturą pokojową i w wypadku różnicy przeprowadza dopasowanie temperatury zasilania ogrzewania poprzez tak zwaną „Czynną zadaną temperaturę w pomieszczeniu“. Czynna temp. zadana pomieszczenia = ustawione temp. zadana pomieszczenia + (ustawiona temp. zadana pomieszczenia - zmierzona temp. pomieszczenia) Zamiast ustawionej temp. zadanej pomieszczenia w regulacji będzie używana czynna temp. zadana pomieszczenia. b. Dla Termostat, działa jak korekta z tym że piec się włacza i wyłącza według programu czasowego (ustawienie Auto) i dogrzewa do temp zadanej w oknie czasowym, gdy osiągnie temp 3/16 powyżej zadanej, wyłącza pompe w obiegu. Gdy spadnie 4/16 poniżej zadanej to włącza ponownie obieg. c. brak. Brak wpływu temp. wewn. Sterownik wtedy nie mierzy temp wewn. nie działa wtedy termostat, próbowałem to ustawienie i piec wtedy działa non stop, temp. zadana na sterowniku dla pieca jest wartością teoretyczną którą uwzględnia wraz z ustawioną krzywą grzewczą i na jej podstawie dobiera temp. wody na zasilaniu.
  4. A ile ci spala teraz a poprzednio? Proponuję na początek zmienic z Noc na Eco. Będzie w nocy grzał tylko gdy spadnie temperatura poniżeń średnio 4 st. na zewnątrz. Czyli w "cieple" noce nie grzeje, ale czy to akceptujesz to już musisz sobie sama odpowiedzieć jakiego komfortu cieplego oczekujesz. Wydaje mi się ten wariant kotła niestety nie jest optymalny dla ciebie. To jest uklad sama podłogówka czy same grzejniki czy mieszany ( kaloryfery + podlogowka) ?
  5. Nie znam tego modelu 306, ale wg info z googla ma moc 5,8 - 30 kW, a to bardzo dużo. Jaki masz metraz że Ci taki wsadzili? Ja przy ponad 200 metrach mam model 206, a żałuję że nie kupilem 146. U mnie kocioł chodzi prawie nie stop na min. 4,2kW. Model 146 ma min 3,3kW. Nawet moc max 14kW byłaby wystarczająca dla mnie w największe mrozy. A Twój 5,8kW. To potężna lokomotywa ;)
  6. Ustaw na BRAK. Wtedy grzeje w trybie ciągłym. W trybie termostacie są okresy ze nie grzeje gdy temperatura nie spadnie poniżej zadanej. W trybie BRAK masz wiekszy komfort cieplny, bo dom się nie wychladza nawet w nocy jak jest jeszcze dodatkowo Noc, zamiast Eco (bez względu na temp zewnętrzna w nocy). Ale spalanie wzrośnie.
  7. A jaki tryb masz korekta temp. pokoj: brak/termostat/korekta ? Pytałem jaka mialas temperature na zewnątrz w nocy, a nie w ustawieniach multimatica (źle sformułowałem pytanie).
  8. W tej chwili jest tryb Eco czy noc i jaka była średnia temperatura w nocy? U mnie jakoś to działa (mam vc206, ale nie mam cyrkulacji) I dzisiaj w nocy kaloryfery byly cieple (chyba kolo 0 st było)
  9. Tak ten system działa. Na Eco pracuje w okresie noc dopiero ponizej 4 stopni. Mysle ze to dobre rozwiązanie, pozwala trochę gazu zaoszczędzić.
  10. Czy z twojego opisu mam rozumieć że przez 2,5 min spuszczasz wodę z całego zasobnika 100 l ?.
  11. Ok. 1m3 przy 4 osobach. Kiedyś w wakacje policzyłem średnia dzienna za miesiąc. Zbiornik 120l albo 150l nie pamiętam.
  12. Ja mam inny układ niż ty. Mam sprzeglo, dwa obiegi, grzejnikowy i podłogówka (nie mam RTL - podobno RTL przy gazie to zło). Całość spięta jest do modułu vaillant VR70 i to jest podłączone do kotła. W regulatorze mam ustawione Korekta BRAK i wg krzywych jakie wcześniej napisałem. Temperature mam ustawiona na 20-20,5 z tego co pamiętam, ale utrzymuje się 24 w mieszkaniu. Jakbym leciał na termostacie albo korekta to pewnie trzeba by inaczej poustawiać temperatury. Teraz mam grzanie ciągłe (BRAK). Kociął masz za duży to tej powierzchni i bardzo wysoką minimalną moc. Proponuję ci poszukać takiego tematu w Google co brzmi: "vaillant ecotec 206/5-5 dużo pali jak optymalnie ustawić". Tam jest człowiek chetnie pomaga i udziela rad. Czy u Ciebie uda się coś więcej zdziałać, nie wiem trzeba próbować.
  13. Dodatkowo podpowiem, że dla grzejników stosuje krzywa 0,7, a dla podłogówki 0,3. Całość leci u mnie na korekta BRAK.
  14. Jaką masz powierzchnie do ogrzania? Ja mam model 206/5-5 i mam minimum chyba 4,2kw i żałuję że nie kupilem modelu 146. A grzeje ok 210m i mam uklad mieszany grzejniki i podłogówka. U mnie za listopad średnia wyszła 8m3 ale w domu 24st.
  15. U mnie po 8 latach jak wymienialem zbiornik, to gdy zaczelem spuszczac z niego wode, to pod koniec szedl taki czarny syf .. jak kawa. I ja sie w tym mylem....feee Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.