Skocz do zawartości

czerwony511

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony511

  1. ;) Hej! Wstawiłeś ten sam zawór różnicowy, co w starym kotle? Na powrocie?
  2. Witam ! Zima za pasem, i moje myśli znowu zaczynają koncentrować się koło pieca co. Jak każdy normalny (czytaj-leniwy) człowiek chciałbym zautomatyzować w (miarę najtaniej) swoją kotłownię. Mam piec zasypowy, bojler, dwie pompy (co.i cwu), sterownik TECH-28, no i zawór 4d, siłownika jeszcze nie, no i właśnie... Czy istnieje taki sterownik który sterowałby tym wszystkim jednocześnie? (co.,cwu.,siłownik) A może jakoś to inaczej zrobić? ;)
  3. Witam. Jest jeszcze jedna zaleta pompy w obiegu kotłowym - zdarzyło mi się zagotować wodę w piecu przy temperaturze na termometrze (termometr zaraz na wyjściu z pieca) było 35stC. Przy zastosowaniu pompy obiegu kotłowego takie niebezpieczeństwo bardzo znacznie maleje. Pozdr.
  4. Facet sam to bedziesz robił? hehe Przepraszam za "facet", ceny robocizny są straszne, kosztuje to tyle co pisze Marcin chyba że kuzyn lub wujek robi coś takiego co i tak może cię wyjść drożej niż obca firma bo nikt nie bierze pod uwagę zszarpanych nerwów. Firma przychodzi za ustaloną kwotę robi swoje i spadówa, a z rodziną to można se narobić kłopotów i zwady......
  5. Przepraszam za poprzedni post (coś mi się dzieje z netem) Napisałem że też mam ten sterownik i myślę że trzeba spróbować tu: http://www.termoeko.com/informacyjna-6.html Jak dowiesz się czegoś to napisz. Prawdopodobnie czujnik jest na wtyczce, a jak nie to co za problem przylutować dwa przewody.
  6. Też mam ten sterownik i nie mam zielonego pojęcia,
  7. Mam na imię Grzegorz, mam 40ści lat, pracuję na kwk "Pniówek" jako elektromonter. Posiadam od 6ciu lat piec firmy "Flagro" z Mikołowa o mocy 18 kW. Ogrzewam 6-cio letni dom z betonu komórkowego gr.36cm o powierzchni 120 m2. Instalacje co wykonałem samodzielnie z rurek Cu 28 przy piecu aż do 15 przy grzejnikach (stalowych). W łazienkach mam ogrzewanie podłogowe zasilane z powrotu grzejnika drabinki, a w kuchni podłoga zasilana jest z powrotu grzejnika z "saloonu" Ostatnio byłem zmuszony zmodernizować swoją kotłownie, więc wyposażyłem układ w zawór 4drogowy bojler 350l ( w sumie teraz 430l). Chciałbym zamontować jeszcze siłownik do zaworu 4dr.ze sterownikiem. Wczoraj przy temperaturze -19,5 stC spaliłem ok 35kg węgla z "Pniówka".
  8. Ja mam dwa grzejniki 60cmX180cm V22 zasilane rurką fi 18 rozgałęzioną na dwie fi 15 i bardzo dobrze grzeją oba ;) :huh:
  9. A możesz wyjaśnić do czego w tym schemacie służy ten wymiennik? Bo według mnie jest on tam niepotrzebny, chyba że schemat jest niekompletny (coś pominąłeś). Moim zdaniem wystarczy podnieść temperaturę na piecu i temperatura na grzejnikach też powinna wzrosnąć. :huh:
  10. Zdążysz te sosny poprzerabiać, zdążysz. Zawór 4drogowy pomoże ci w jeszcze jednej bardzo istotnej rzeczy, nie tylko chodzi o rdzewienie kotła chodzi również o smołę i sadze które bardzo lubią właśnie zatkać piec przy niskiej temperaturze pracy kotła. Kondensacja itd. Ja bym założył na twoim miejscu 4d.+siłownik+sterownik utrzymujący temperaturę powrotu powyżej "punktu rosy". Pzdr.
  11. To ma być sterownik do pilnowania za pomocą tego zaworu temperatury wody powracającej do pieca. :huh:
  12. Witam. Kupię w rozsądnej cenie nowy lub używany siłownik i sterownik do zaworu 4drogowego firmy Honeywell V5442A. http://www.etermo.pl/sklep/index.php?produ...amp;prod_id=500 Jeżeli jest ktoś kto może mi pomóc proszę o kontakt: Mój tel.606692906
  13. No! Też taki mam super są te zaworki klapowe, są lepsze od zwrotnych bo na pewno lżej pompce otworzyć klapowy :o :)
  14. A do zaworu 4drogowego będzie jakiś napęd, czy na sztywno?
  15. czerwony511

    Jak Palic W Piecu ?

    Ja bym proponował : http://sanitsystem.pl/sklep/product_info.php?products_id=165 , a jak masz wyjście na termometr z przodu pieca to może: http://www.allegro.pl/item880592164_miarko...ny_mosiadz.html
  16. Wyczytałem gdzieś że jest wzór na obliczenie parametrów komina i (lub) kW pieca: wzór Sandera: A = a * Q / (H^0.5) [cm2] lub A = 0,86 * a * Q / (H^0,5) [cm2] gdzie: Q - moc kotła [kW], H - wysokość komina [m], H^0,5 - oznacza pierwiastek kwadratowy z H, a - współczynnik liczbowy zależny od charakteru komina i rodzaju paliwa np.: kominy przy ścianie zewnętrznej a=0,035, kominy dla kotłów gazowych dla Q<=35 [kW] a=0,02. Przekrój poprzeczny obliczyć można według wzoru Redtenbacher'a: A = 2,6 * Q / (n * H^0,5) gdzie: A - przekrój koina [m2], Q - moc kotła [kW], n - współczynnik liczbowy zawarty w przedziale 900 - 1880 (drewno n=900, gaz, olej n=1800, koks=1600), H - wysokość komina [m], H^0,5 - oznacza pierwiastek kwadratowy z H. Może to co pomoże?
  17. Rozumiem że chodzi o instalację co. :) Pod posadzką... trochę ryzykowne(pewnie piwnic nie ma), zależy z czego wykonana jest instalacja. Jak pod posadzką to najlepiej odcinki bez połączeń - w przeciwnym wypadku pod sufitem, ale trzeba się pogodzić z wyglądem. :) :)
  18. U mojej mamy jak się gazowy piec załącza po długiej przerwie to też stuka za meblościanką, rury miedziane się rozszerzają i w miejscach mocowania się przesuwają, może to jest to? :)
  19. Ona ma trzy lampki: dwie diody (czerwoną i zieloną) i neonówkę(pomarańczową). Dlatego moje pytanie brzmiało - kiedy się zaświeci czerwona.
  20. Dlaczego kolega twierdzi że dalej nic nie wiem, przecież pisze w instrukcji, że w trybie automatycznym pompa startuje: "Uruchomienie silnika pompy następuje zawsze przy największych jego obrotach, następnie, już po kilku minutach, silnik automatycznie dostosowuje optymalną prędkość." Rozumiem z tego że pompa dostosowuje swoją prędkość do oporu hydraulicznego w układzie i pracuje z najniższą mocą potrzebną do podtrzymania cyrkulacji. A czerwona?... no chyba że ten układ przestanie działać , czy coś?... kurde rzeczywiście uboga ta instrukcja... no :) :) :)
  21. Moim zdaniem zbiornik tylko nierdzewny ! Kupiłem przed tygodniem od tego gościa: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=9189217 zbiornik stojący używany ze stali nierdzewnej Viessman VertiCell 350l no ale cena 2300pln. W sumie i tak na dłuższą metę nierdzewne zbiorniki są tańsze od ocynków płaszczowych tak strasznie polecanych (u nas). Zajrzyj do niego, zadzwoń, ma wiele różnych zbiorników.Ja jechałem do niego 360 km.
  22. Witam. No goście z casto się postarali:0) Oto instrukcja (może komuś się przyda):Instrukcja_obs_ugi_VEA.pdf
  23. Byłem dzisiaj w casto obiecali że na @ przyślą instrukcję. Mimo wszystko guitar dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam ! czerwony. :huh:
  24. Awaria była w sobotę wieczorem, a w niedzielę byłem w casto po pompę.Była to pompa tzw. końcówka serii z ekspozycji, powiedzieli mi że mocno obniżyli cenę żeby się pozbyć towaru (ok 400zł do 148zł),ale bez opakowania, instrukcji i gwarancji. Mnie zależało jeszcze w ten sam dzień (-17,5*C) ogrzewanie (tzn. niedziela) no i uruchomiłem.Piec ->pompa ->kaloryfery bez żadnych zaworów. Czas pokaże czy zrobiłem dobrze czy źle, ale fakt jest taki że nie znalazłem w necie żadnej instrukcji do tej pompy - stąd moje pytanie na forum, myślę że dobrze trafiłem. elektryczny1971 przeczytałem wszystkie twoje posty, w większości jest spora dawka sarkazmu zastanawiałeś się nad tym? guitar pewnie się już spotkałeś z takimi pompami, i pewnie wiesz o co w nich chodzi. Przerobiłem już tą prowizorkę - założyłem zawór 4D, aktualnie montuję bojlery jeden 80l z grzałką elektryczną i wężownicą drugi 350l tylko z wężownicą oba ze stali nierdzewnej. Chcę jeszcze zamontować wymiennik tzw. JAD, żeby w lecie podgrzewać wodę w basenie. Mam naczynie przeponowe do cwu. 12l, ale to jest za mało, więc dzisiaj mają mi przywieźć jeszcze jedno - 18l.
  25. Jak wiesz - odpowiedz, jak nie to nie rób zamieszania i nie nabijaj sobie postów. A może ktoś naprawdę wie? Gwoli ścisłości chodzi o tę samą awarię, i dlaczego kolega sugeruje złą jakość pompy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.