Skocz do zawartości

ibu

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ibu

  1. Dlaczego ja cały czas się zastanawiam na aluminiowymi, za stalowymi przemawia u mnie kocioł kondensacyjny czyli zwiększenie ilości wody w obiegu. Tak kryzował nie będę grzejników bo to rzeczywiście nawet dobrzy fachowcy wolą szybki montaż, w nowym budownictwie u mnie w Małopolsce to i tak tylko podłogówka jest montowana. A co do grzejników KFA to tylko taka myśl mi przyszła bo nie widziałem Made in Poland na grzejniku, a z innej beczki jak kiedyś widziałem dwie takie same rzeczy zrobione przez fabrykę Polską i oddział bliźniaczy w Chinach, to niestety lepsza jakość była chińskiego produktu, my oszczędzaliśmy na formach. Odnośnie rozmiaru Kermi znalazłem gdzieś w katalogu i sklepie rozmiar 750. Czy macie w domu grzejniki 900, bo się zastawiam pod oknami balkonowymi czy nie wstawić - mógłbym wtedy o 10 cm zmniejszyć rozmiar grzejnika teraz mam 700x1000 a kupiłbym 900 x900 - coś koło tego.
  2. Stare grzejniki, po trzynastu latach użytkowania wyglądają całkiem całkiem ale farba zaczyna pękać, podejrzewam że są klejone - cała listwa u góry i na dole - brak spawów - no ok ktoś dobrze skleił, ale mają mankament cienkie ścianki do wkręcania śrubunków - i one pękają, wypycha tam taki dziwny klej - i na 20 grzejników w tej chwili cztery przeciekają, dlatego boje się aluminiowych bo nie wiem kto i gdzie je wyprodukował. O Purmo czytałem, że fajna reklama, a jakość spadła, chociaż najbliżej w sklepie są Purmo, przekonałeś mnie jednak i biorę to co blisko. Choć cały czas chodzą mi po głowie aluminiowe, u mnie na składach są z KFA, pewno chińskie ale wyglądają na solidne. Chodzi mi jeszcze jedna myśl, rozmiar aluminiowe mam 700, czy kupić 600 czy 900 wysokość, naczytałem się że jak duży grzejnik to w nogi zimno, a kusi mnie 900 zeby mieć zapas mocy - ogrzewanie piec kondensacyjny.
  3. Muszę wymienić grzejnik made in china aluminiowy wybór padł na Kermi jak w tytule jednak rozstaw przyłączenia boczny w starym grzejniku to 700, natomiast Kermi ma 696,czy te cztery mm to będzie problem, czy naciągnę to jakoś, instalacja PEX rury poprostu wychodzą ze ściany i połączone kątowym zaworem z grzejnikiem, czy dać sobie spokój, i kupić coś normalnego 550 i przerobić wyjście przewodów ze ściany. (czeka mnie wymiana 8 takich cudów natury, tylko po kolei ) - dodam że widzę że Kermi ma zawsze wymiar o parę mm inny od konkurencji - celowy zabieg aby klienta uwiązać ? Pozdrawiam - zastanawiam się czy przy stalowych grzejnikach jest możliwość ustawiania odległości wieszaka od ściany, przy aluminiowych jest całkiem fajna możliwość modyfikacji, stary grzejnik ma tylko 60 mm stąd chce kupić coś co ma 60 mm chociaż myślę że i 100 mm się zmieści tylko nie znam charakteryzacji cieplnej starych grzejników, poprzedni właściciel sprowadził pewno z aliexpress bo nawet google nie może ich zlokalizować. Pozdrawiam
  4. A jaki masz dom i jaką instalacje i jakie dobowe spalanie?
  5. A teraz jeszcze ostatnie grzejniki na piętrzę mają jakby mniejszą moc ;( dolałbym wody ale boję sie że coś rozsadzę na tych mrozach. Na razie z wiadomych przyczyn przeróbka nie wchodzi w grę myślałem że może tak poprostu w pionie dołoże rurke i zbiornik i będzie system otwarty:)
  6. Spróbuje tak zrobić, mam jedną pompę ona i tak się załącza przy temperaturze 30 C na piecu, a sprubuje jeszcze pobiegać po grzejnikach zeby odpowietrzyć.
  7. Dziękuje za porady, dołączam zdjęcia, odnośnie systemu zamkniętego z Piecem sas bez zabezpieczeń to nie tylko jeden fachowiec tak robi ale wszyscy mi znani w okolicy a znam co najmniej 5 :) u nas w górach to sami bydowlańcy. Odnośnie ciśnienia to w zeszłym sezonie miałem 1 bar na zimnym piecu, teraz 0 !!! gdy rozgrzeję do temperatury żądanej 60 C to miałme w zeszłym sezonie 1,2,-1,5 bara teraz 1,2,-1,3 co może być tego przyczyną. Od miesiąca zawór obok grzejnika lekko cieknie, jakię pół szklanki na tydzień, ale nie mam szans go naprawić w sezonie grzewczym gdyż musiałbym całą instalacje opróżnić, a poza tym z uwagi na niepewną ilość wody w studni muszę poczekać do wiosny. Czy doładować wody do tego 1 Bara jak w zeszłym sezonie boję się że w końcu coś nie wytrzyma.
  8. Jutro zrobię zdjęcie kotłowni. Ten grzejnik który jest letni podczas gdy inne gorące jest ostatnim w całej sieci tak sądze, bo jest jako jedyny na poddaszu i na wschodniej ścianie, innych grzejników nie mam na scianie wschodniej, a kotłownia jest po przekątnej na ścianie zachodniej. Gdy odpowietrzam to oczywiście wylewa się z niego letnia woda, ale tak czy tak woda ma do niego najdalej, może gdybym ten grzejnik zmienił na firmowy takto to jakiś no name robiony kiedyś <<sklejany>>> przez lokalną firmę.
  9. Witam. Jak się dowiedziałem na forum mam problem. Mianowicie mam pies SAS NWT ze sterownikem i nadmuchem, do pieca podłączona pompa co, oraz naczynie przeponowe, - nie wiem czy układ może pracować w systemie grawitacyjnym bo nie byłem przy robieniu instalacji, rury to PCV, instalacja jest w miarę nowa pracuje 4 lata, data produkcji pieca 2006. Mój problem to te nieszczęsne naczynie przeponowe czyli układ zamknięty, nigdy nie mam pewności ile mam wody w instalacji czy wystarczająca ilość, dlatego chciałbym przerobić instalację na otwartą czy duże będą koszty takiego przedsięwzięcia i czy jest to wogóle możliwe. Dodam ze mam problem z ostatnim grzejnikiem bardzo słaob grzeje głównie u góry, problem jest też z odpowietrznikami bo szybko zachodzą kamieniem, jeden czyściłem igłą i pomaga, ale głównie chodzi mi jak naprawić taką instalację albo w jaki sposób skontrolować stan wody, może ktoś dobijał wody do takiego pieca ?? Dodam że w mojej okolicy w każdym nowym domu stawia się naczynie przeponowe, obok pieców z którymi nie powinno pracować.
  10. I to jest problem bo to podobno najlepszy fachowiec w okolicy zresztą konkurencja u kolegi zrobiła taki sam układ. Muszę pomyśleć nad przebudową instalacji, bo rzeczywiście w instrukcji obslugi pieca jest mowa tylko o przelewie.
  11. Właśnie nie wiem co to za instalacja, zastałem ją nowa i nie używaną. Ta butla czerwona jest zaraz obok pieca i są na niej napisane tylko max temp i ciśnienie. Jako nazwa to flexcon. Z góry dziękuje za pomoc.
  12. Mam piec sas 2 i problem z grzejnikiem. Wszystkie grzeją bardzo dobrze tylko ten jeden, podejrzewam że jest ostatni nie grzeje choć wcześniej grzał. Podejrzewam że za malo wody w instalacji ile mam dobić wody na wylaczonym piecu , gdy cisnieniomierz wskazuje 0, w instrukcji pieca pisze że robocze ciśnienie max 1,5 bara, gdy rozgrzeje piec jest tyle i dlatego boję sie dobijać wody. Na forach pisze żeby dolewać dopóki sie nie przeleje ale przecież nie ma wylewu jest tylko czerwona bania na koncu. I pytanie ile dobić wody do instalacji- to znaczy gdy patrze na cisnieniomierz na wylaczonym piecu. Wogole nie wiem czy należy patrzeć na niego wtedy grzejnik odpowietrzalem i leje sie z niego zimna woda, instalacja jest nowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.