Skocz do zawartości

Darek21

Stały forumowicz
  • Postów

    353
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana Darek21 w dniu 15 Maja 2019

Użytkownicy przyznają Darek21 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Palnik Kipi Roto Power 16 kW, KWKD 15KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Marianowo , zachodniopomorskie

Ostatnie wizyty

5 032 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Darek21

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

41

Reputacja

  1. Ja jak wkręciłem 3 lata temu to tak siedzi. Pracuje prawidłowo.
  2. Kolego Baku06 sonda powinna być zainstalowana zresztą czujnik temperatury spalin też u góry czopucha jak najbliżej wylotu z kotła. Instalacja z boku mierzy nie wiadomo co.
  3. Panowie pellet wygląda w porządku. Nie ma co się czepiać. Ten kawałek to równie dobrze może być kawałek miazgi albo wiórek.
  4. Ja u siebie napawałem końcówkę tak żeby szczelina była minimalna. Od tego czasu spokój . Kiedyś regularnie skrzypiało.
  5. Już to przerabialiśmy. Zakleszczył się pellet miedzy ślimakiem a obudową od strony silniczka. Kiedyś zwracałem na to uwagę do Kipi ale widać nieważne dla nich.
  6. Generalnie zauważyłem że nie ma jednoznacznie optymalnej zawartości tlenu. Trzeba obserwować wymiennik. W zeszłym roku paliłem pelletem z 3 % domieszką płyty mdf wg producenta , wg mnie to raczej 97% mdf i reszta sosna :) Palił się generalnie dobrze i można było zejść z tlenem do 6 % bez smolenia. Teraz mam pellet z czystej sosny i zawartość tlenu przy mocy maksymalnej 8 % a wymiennik i tak lekko przykopcony.
  7. Wyższa zawartość tlenu przy mniejszych mocach wynika ze spadającej sprawności spalania.
  8. Będzie tak jak kol. Cezar pisze. Ja chodzę raz w tygodniu dosypać pelletu. No czasem tak zajrzę z ciekawości.
  9. Kol Crespo moje gratulacje u mnie idzie mniej niż 7 kg ale tylko na rozpalanie. A potem hulaj dusza diabła nie ma :)
  10. Niech kolega próbuje do odważnych świat należy.
  11. W domu utrzymuję temperaturę ok 20 stopni . Palnik załącza się gdy na termostacie jest 19,8 stopnia wyłącza przy 20,2 z racji dużej bezwładności po wyłączeniu palnika sama pompa zanim temperatura CO spadnie do 50 stopni podnosi jeszcze temperaturę do 20,6. W innych pomieszczeniach temperatura jest regulowana głowicami na grzejnikach. Komfort oczywiście nie jest tak idealny jak przy ciągle pracującym kotle ale dla mnie wystarczający.
  12. Jeszcze tylko dodam że w obiegu mam ok 250 litrów wody i bez tego bypassu pompy na powrót, pompa z powodu zalewania kotła zimną wodą włączała się i wyłączała po kilka razy zanim jakaś cieplejsza wróciła z obiegu. CWU tak się waha ponieważ posiadam tylko jedną pompę obiegową wspólną dla CO i CWU . Pompa startuje od 52 stopni.
  13. Witam szanowne grono. W tym roku przeszedłem na grzanie za pomocą termostatu pokojowego. Jestem zadowolony tylko pojawił się problem zimnych startów kotła. Rozwiązałem to tak że z odlotu pompy wyprowadziłem dodatkową rurą calową na powrót na kocioł . Problem kondensatu w kotle zniknął. Jak to wygląda można zobaczyć na wykresach.
  14. Kol. baku06 napisz jak zrobiłeś tę homemade rurę i z czego?. Może są jakieś zdjęcia. W jaki sposób była czyszczona stara rura.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.