Skocz do zawartości

marfryd

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marfryd

  1. Proszę znawców instalacji CO czy moja instalacja jest prawidłowo podłączona. Chodzi mi przedewszystkim o podłączenie zaworu trójdrożnego i zbiornika CWU.
  2. Moim zdaniem piece akumulacyjne nie rozwiążą problemu wilgoci w mieszkaniu. Może warto by pomyśleć o ogrzewaniu etażowym na węgiel lub gaz co w dłuższym okresie uzytkowania przyniosło by lepsze efekty ekonomiczne i komfortu ogrzewania.
  3. Proszę bardzo o więcej szczegółów w tej sprawie bo nie chciałbym popełnić błędu. Jaka to ma być folia paropszepuszczalna czy nie. Nie chciałbym dopuścić do powstania pleśni i grzyba w przestrzeni obnizonego sufitu.
  4. Jest to dach płaski i nie ma żadnej przestrzeni wolnej między sufitem i dachem jest to jedna całość.
  5. Dach jest płaski i nie ma żadnej przestrzeni wolnej między sufitem a dachem jest to jedna całość.
  6. Okna są plastikowe a poddasza nie ma bo dach jest płaski. Myślę że w moim przypadku najrozsądniejszym wyjściem będzie obniżenie sufitów i zastosowanie wełny mineralnej do ocieplenia powstałej przestrzeni o grubości 10 cm.
  7. Mam zapytanie czy wymiana grzejników żeliwnych na panelowe poprawi mi komfort ogrzewania. Mam w pokojach zainstalowane grzejniki żeliwne o wymiarach 1600x600-16 żeberek. Mieszkam w domku na piętrze pokoje 4x4m i wysokości 2,55m dach jest betonowy. Gdy na zewnątrz była temperatura -10 stopni to w pokojach mieliśmy 17 stopni temperatura na piecu wynosiła 60 stopni.
  8. Dzięki bardzo za porady.
  9. Sprawdź w innych kotłach pochyłość ścianek zasobnika jaki mają kąt pochyłu. Węgiel czyli groszek musi być przede wszystkim suchy i nie za dużych ziarnach. Też mieliśmy ten problem gdy groszek był za wilgotny i o większej ziarnistości.
  10. Sprawdź ofertę HEF-a z Lublińca moja mama ma taki i jest zadowolona mają ruszta do spalania węgla i drewna oraz retortę do palenia groszkiem z zasobnikiem. Ale sprawdź jeszcze inne oferty z innych firm mogą być konkurencyjne i tańsze.
  11. Ja myślę tak jeśli ten ojciec dużo czasu spędza poza domem to szkoda inwestować w coś kosmicznego jak można w coś przyziemnego. Mój wujek długie lata korzystał z prostego pieca kuchennego do gotowania i pieczenia. W otwartym piekarniku zawsze się suszyło drewno do rozpałki. Na piecu zawsze stał duży garnek z wodą do zagrzania. Przychodził do domu koło siedemnastej rozpalał w piecu i miał szybko w kuchni ciepło rura do komina przechodziła przez pokój i go ogrzewała. Jak w kuchni było już bardzo gorąco to otwierało się drzwi do sąsiednich pokoi żeby się trochę zagrzały przez ciepłe powietrze. Ogrzewanie szybkie i ekonomiczne. A centralne przerobić po tanich kosztach żeby ogrzewać się w łikendy.
  12. Dziękuję za informacje na temat kotła Logica. Proszę bardzo o odpowiedź czy ten kocioł potrzebuje dużego ciągu kominowego. Ja mam komin 140x140 i 9m wysokości. Jakby się Pan coś więcej do wiedział na temat tego kotła to proszę bardzo o informacje.
  13. Mam zamiar kupić kocioł firmy Cichewicz o nazwie Logica. Mam do ogrzania dom 180m nie ocieplony. Proszę forumowiczów którzy się z tym kotłem zetknęli o opinię na jego temat. Oraz wszystkich użytkowników kotła Logica firmy Cichewicz o opinie na jego temat jak się zachowuje w codziennej eksploatacji oraz plusy i minusy wymienionego kotła.
  14. Pozdrawiam: Oto link do ciekawej moim zdaniem strony. http://www.defro.pl/page,,Optima-Komfort-P...729bee2ea7.html
  15. Pozdrawiam: Znalazłem ciekawą stronę jak prawidłowo rozpalać kocioł ze górnym spalaniem i dolnym spalaniem i jak w nim palić ekonomicznie. To jest link do tej strony polecam wszystkim zainteresowanym. http://www.defro.pl/page,,Optima-Komfort-P...729bee2ea7.html
  16. Pozdrawiam: Dom jest nie ocieplony,okna w domu są wszystkie plastikowe nad połową domu jest dach betonowy. Myślę że problem jest też w paleniu, paleniem zajmuje się mój teść który stwierdził że piec za dużo spala przy pełnym nałożeniu paleniska miałem wystarczy to na 6 godzin palenia. Wykombinował tak że rozpala ogień gdzieś o godzinie 13 wsypując 5 łopat miału rozpala ogień, doprowadzając temperaturę w kotle do 70 stopni, później wyłącza dmuchawę otwiera minimalnie dolne drzwiczki aby był dopływ powietrza. Po spaleniu się dawki miału co godzinę dosypuje dwie łopaty miału i tak pali do godz 21.
  17. adza się odpowiada to zamieszczonemu linkowi nr. 2 Moim zdaniem te kanały nie gwarantują dobrego odbioru ciepła przez kocioł.
  18. ziękuję bardzo za poradę. Kocioł od nowości się tak zachowywał że komin był gorący choć nie był pokryty kurzem i sadzą. Wentylator jest odłączony i nie pracuje, dopływ powietrza jest ustawiony nie wielkim otwarciem dolnej furtki. Myślę że sama budowa kotła jest zła, ogień nie przechodzi przez kanały których nie ma,tylko z paleniska przechodzi prawie prosto do komina na czopuchu nie ma żadnej klapki regulacyjnej żeby można ograniczyć ciąg do komina. Na wyjściu ciepłej wody z pieca jest zainstalowany zawór trójdrożny, który jest otwarty w małym stopniu, aby był obieg ciepłej wody przez bojler. Pompka jest zainstalowana na powrocie. Pozdrawiam.
  19. Jesienią tego roku kupiliśmy kocioł z Pleszewa 25kW ze sterownikiem i dmuchawą do spalania głównie miału. Komin ma następujące parametry 140x140 i 9m wysokości. Powierzchnia do ogrzania 160 mkw. Przy temperaturze 60 stopni na piecu komin na całej długości jest bardzo ciepły pomierzona temperatura na czopuchu wynosiła 180 stopni. Miału w piwnicy szybko ubywa a w pokojach nie ma za ciepło. Mam pytanie co zrobić aby ograniczyć straty ciepła przez komin. Na czopuchu nie ma żadnej klapki regulacyjnej. Mój teść twierdzi że przyczyną tego jest średnica komina i chce latem powiększyć średnicę komina rozkuwając komin na całej długości. Moim zdaniem jest to praca żmudna kosztowna i nie gwarantująca zamierzonego sukcesu. Proszę o porady. A może wyjściem z tego byłby inny typ kotła.
  20. marfryd

    Komin.

    Jesienią tego roku kupiliśmy kocioł z Pleszewa 25kW. Głównie do spalania miału ze sterownikiem i dmuchawą. Komin ma następujące parametry 140x140 i 9m wysokości. Przy temperaturze 65 stopni na piecu komin na całej długości jest gorący. Dom o powierzchni 160m do ogrzania. Miału w piwnicy szybko ubywa a w pokojach nie ma za ciepło. Co zrobić aby ograniczyć duże ubytki ciepła przez komin.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.