Skocz do zawartości

Gazownik

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Gazownik

  1. Można do C.O. zastosować rury zgrzewane Ekoplastik o oznaczeniu PN20 choć mają one maks temp pracy chyba do 80 stopni celcjusza. a co do młodzieńca to wydaje mi się mało prawdopodobne te 300zł za kocioł... Lepiej napisz ile zapłaciłeś za całość i co Ci za to zrobił bo czuję że coś tu nie tak.
  2. Przy 6 grzejnikach niech zacznie od 25mm a skończy na 16mm. Kształtki zaciskane chyba nie będą wiele tańsze... Pozatym jeśli rury mają iść po ścianach to PEX nie będzie dobrym rozwiązaniem, nie jest odporny na uderzenia i łatwo go "przycisnąć" Pomyśl o rurach zgrzewanych PP Przy wyborze materiału ważny też jest: układ pomieszczeń, to jak bardzo chcesz ingerować w konstrukcje budynku ( ile chcesz wydać na późniejszy remont - zakładam że jak najmniej) estetyka wykonanej pracy.
  3. Zorientuj się może ile będzie Cię kosztować ten pex... Tania rura może i jest zachęcająca ale sama rura to nie wszystko, do instalacji jednak pójdzie trochę kształtek... Rury chcesz puścić w ścianie czy po ścianach?
  4. Aaa... źle CIę zrozumiałem... Rury miedziane na dzień dzisiejszy są bardzo drogie i nie widzę sensu stosowania do C.O. można się zastanowić nad CWU Rury stalowe choć zwykle grubsze i wydają się być toporne są bardzo trwałe i dosyć tanie. Tanszy od stali jest plastik PP PN20 zgrzewany ale samą kotłownie i tak trzeba zrobić w stali Rury PEX są równie tanie ale za to wszelkie kształtki i łączniki są bardzo drogie( trójniczek 16mm ~14zł) Koszt podłączenia jednego punktu to około 150zł, 6x grzejników plus cwu w łazience prysznic umywalka 2x(chyba że wcześniej był bojler elektryczny to może jakoś da się to taniej i szybciej rozwiązać) Kotłownia z bojlerem dodatkowe 1500zł Do materiału z droższych rzeczy musisz jeszcze doliczyć zawór 4drogowy i dwie pompy co, jakiś sterownik.
  5. Witam, tak właściwie to dlaczego chcesz wymienić C.O.? Wymiana rur na mniejsze niewiele da poza tym że troche zaoszczędzisz na rozruchu kotłowni bo bedziesz miał mniej wody do ogrzania z temperatury startowej
  6. Dodam iż wilgoć na ścianach pojawia się gdy powierzchnia ścian ma niższą temperaturę od punktu rosy, wówczas skrapla się na nich woda a później pojawia się 'wilgość' grzyby, pleśń itd. Dlatego właśnie po ociepleniu te problemy znikneły gdyż temperatura ścian nawet w narożach budynków jest wyższa od wymaganej. Ze szczelnymi oknami jest taki problem iż zimą może na nich się skraplać para wodna ale to chyba jedyne miejsce gdzie się pojawi po dociepleniu. Jeśli ktoś posiada w domu okna tzw plastikowe to ze względów finansowych nie opłaca się ich wymieniać przedwcześnie zanim ulegną degradacji Natomiast styropian warto kleić a w budynkach do 20m wysokości można stosować nawet bez kołków więc pozbędziemy się jednych z wielu mostków termicznych. Pomyślcie o stratach jakie przynosi nie ocieplony dom, ponoć lepiej to mobilizuje niż zyski ale jak już coś robicie, róbcie z głową!
  7. Witam, piszę tu pierwszy raz ale nie zauważyłem nigdzie takiego pytania więc zadaję: Z czego dziś można tanio i dobrze wykonywać instalacje CO, CWU ? Czy warto użyć w obrębie kotłowni do instalajcji CO rur czarnych spawanych gazowo czy może taniej i szybciej wyjdzie gwintowanie i skręcanie? A może miedź? Chodź po dzisiejszych cenach śmiem wątpić w zasadność użycia miedzi w kotłowni. A instalacje C.O. do gdziejników? Można bez większych obaw używać rur zgrzewanych z PP ? Jeśli macie jakieś inne swoje propozycje proszę o wadach i zaletach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.