Skocz do zawartości

bartekm

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bartekm

  1. Obramowanie się przepaliło a kolega "alz" pisał o korazji wymiennika i o taką korozję mi chodzi.
  2. Tak się zastanawiam czy na pewno, przecież szamot jest gorący, to jak się tam ma skroplić para wodna?
  3. Witam - posiadam kocioł Defro Optima górno dolny. Zatkałem Górny przelot i chcę palić dołem. Gdzieś na forum wyczytałem, że wlot powietrza głównego w dolniaku powinien być od góry czyli w klapie zasypowej. U mnie jest inaczej, miarkownik podłączony do klapy popielnika. Chcę przerobić ale nie wiem czy zrobię dobrze bo na przykład w tym piecu miarkownik podłączony jest do klapy popielnika a jest niby piecem dolnym. http://www.ekosklep.ekologika.com.pl/produ...16kW-10560.html Dodam że w klapie zasypowej jest jeszcze wlot pow. wtórnego. Jak paliłem dołem z miarkownikiem podłączonym do klapy popielnika to w komorze zasypowej zbierało się sporo dymu pomimo otwartego wlotu pow. wtórnego w klapie zasypowej. Przetestowałem ostatnio palenie dolne z niedomknięta klapą zasypową i odłączonym miarkownikiem. Prawie całkowity brak dymy w komorze zasypowej. To jak wlot powinien być od góry bo już teraz nie wiem, w tym kotle wyżej jest od dołu. Przerabiać czy nie?
  4. Witam Jak mierzycie temp. czopucha? Może jakiś link do termometru, który by się nadał ? ;)
  5. Żeby było dla potomnych :huh: Czujnik umieściłem w pochewce najpierw za pompą, efekty były marne. Dopiero zamontowanie pochewki bezpośrednio za zaworem 4d na powrocie wyeliminowało opisany wyżej przeze mnie problem.
  6. No to, czy wniosek z tego taki, że nie warto się w to bawić?
  7. Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że może wystarczy z popielnika :o, ale z tego co napisałeś to wychodzi że musi być z zewnątrz. Czy wiesz może jaka ilość powinna być tego powietrza (może znasz średnice rury doprowadzającej lub coś podobnego co pozwoli określić ilość)?
  8. Zacząłem trochę eksperymentować za sprawą tego forum, dlatego ostatnio wyłożyłem palenisko szamotem. Ostatnio wyczytałem że kocioł "Hef" ma w komorze spalania dwa otwory powietrza wtórnego regulowane nastawnymi klapkami. W moim piecu powietrze wtórne jest dostarczane przez drzwiczki wsypowe dodatkowym otworem ale domyślam się, że to nie to samo co w piecu Hef, w którym powietrze wpada bezpośrednio w okolice płomienia. Może ktoś mi opisac jak to jest zbudowane, skąd zaciąga powietrze, czy bezpośrednio z zewnątrz? Na forum widziałem przekrój pieca i wiem tylko że średnica rury doprowadzającej powietrze ma 5/4 ". U mnie myślałem nad czymś taki jak poniżej na rysunku, zadziała takie rozwiązanie?
  9. W trybie serwisowym ustawiasz ochronę powrotu na "tak" i wtedy sterownik utrzymuje temp. jak w twoim pytaniu.
  10. Mogę prosić o jakieś dodatkowe informacje bo nie wiem o co chodzi z tym dopalaczem :)
  11. Doszedłem wczoraj do wniosku, że przyczyną zbyt silnego otwarcia zawory 4D (a otwiera go 3 razy w odstępach bodajże 5 sekundowych) jest zamontowanie czujnika temp. powrotu bezpośrednio na rurze, a nie w specjalnej pochewce. Sterownik po prostu "nie widzi" zmiany temperatury bo trwa ona zbyt długo (czujnik na rurze) i ponownie otwiera zawór 4D. Dzisiaj wstawię tą pochewkę, czujnik jak niektórzy z tego forum umieszczę w oleju. Oczywiście o efektach napiszę. :)
  12. Siłownik zakładas się na zawór 4D, demontujesz tylko uchwyt z zaworu którym się kręci.
  13. Witam - zakupiłem go kilka dni temu i w regulacji zaworu 4 D zachowuje się trochę dziwnie - odpalam kocioł, zawór 4D zamknięty aby się powrót szybko nagrzał, na sterowniku ustawiłem temp. powrotu 60 stopni i jak już taką osiągnie to sterownik otwiera zawór 4 d tak mocno, że temperatura powrotu spada do 30 stopni i wtedy powoli go zamyka aż ustawi ponownie te zadane 60 stop. C a trwa to jakieś 30 minut. - dzieje się tak tylko raz na początku każdego rozruchu pieca, później jak już ustawi zadaną temp.60 stop.C.to utrzymują bez problemu te 60 stop.C. Jak jest u was?
  14. A już prawie kupowałem ten elektroniczny a tu piszesz, że albo otwiera albo zamyka, faktycznie lipa! Chyba celowo nie ma tego w opisie. Faktycznie temperatura na piecu spada szybko. Długiej reakcji miarkownika nie brałem pod uwagę bo klapkę piec ma sporą, dlatego uważałem, że jej ciężar jest winowajcą.
  15. Witam Pierwszy post więc wypada się przywitać - więc witam jeszcze raz :) Czy u Was też tak działa miarkownik ciągu: na piecu temp. 70 stop.C. szczelina między klapką a piecem 1 cm, na piecu 80 stop. C szczelina 0,5 cm, 90 stop. C. klapka się zmyka po czym temperatura pieca spada i gdy wynosi 70 stop. C klapka jest uchylona tylko na jakieś 2 milimetry - czy nie powinno być tak że przy 70 stop.C. powinna być otwarta na 1 cm tak jak przed zamknięciem? Wydaje mi się że mam za ciężką klapkę - piec Defro optima + miarkownik honeywell czy może też tak działa miarkownik u Was? Jeśli jednak za ciężka klapka to czy elektroniczny miarkownik(Unister) da radę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.