Skocz do zawartości

mn9

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mn9

  1. obojętnie jaki ja na przykład mam zwykły czyjnik który jest w kolektorze od niego idzie kaBEL i do takiej puszki i z tej puszki podłączam pompkę. ja czujnik kupiłem w elektronicznym myślę że ty też znajdziesz ,jedyna wada tego że nie pokazuje aktualnej temp. kolektora .Droższe czujniki na pewno mają. :) B)
  2. Oczywiście że można tak zrobić ja tak mam od 4 lat i jest ok tyle że trzeba pamiętać o wodzie bo jak przymrozki idą to trzeba spuścić,ale na lato rozwiązanie idealne. a tak przy okazji kolektor sam wykonałeś czy może gdzieś kupiłeś ??
  3. można kupić można zrobić jak kto chce
  4. jak na kolektor próżniowy to bardzo tanio . sposób podłączenia opisałem w innym poście ;)jestem ciekawy dlaczego tam jest woda powinien być specjalny niezamarzający płyn i wymiennik....ale za taką cenę to niedziwne ale i bez tego się obędzie.
  5. po1 koszt nie jest duży w 1000zł na pewno się zmieścisz.Po drugie jak masz zasilanie i powrót na bojlerze to wpinasz się bezpośrednio przy baniaku tylko przed wpięciem wstawić jakieś zawory kulowe., Można też podłączyć to przez istniejącą pompkę od pieca wtedy zanim powrót do baniaka to przez pompkę od pieca , oczywiścię koszt to tylko zaworów ale lepsze to niż nowa pompka ,można też dodać automatykę z czujnikiem temperatury wtedy włącza i wyłącza się sam . Po trzecię grzałka 2 kw w zupełności wystarczy. ja tak jak w powyższym poście pisałem nie pchał bym się w prąd tylko zrobił bym kolektor i cieszył bym się ciepło woda a koszt miesięczny to tylko tyle co pompka zużyje do przepchania tej wody i to na tyle. ja bym się zastanowił????? ps . jak byś ewentualnie chciał mogę wykonać szkic jak podłączyć to wszystko,,, a mając kolektor domowej roboty trzeba pamiętać że na jesień przed przymrozkami trzeba wodę spóścić bo zamarźnie i rozwali rury.
  6. instalacja solarna własnoręcznie robiona to strzał w dziesiątkę.ja mam i wiem jak działa wiec polecam i wcale nie jest tak skomplikowane jak myślisz tydzień dobrej pracy wieczorami i masz gotowe.Więc na twoim miejscu nie pchał bym się w grzałkę elektryczna i inne tego typu urządzenia ps. woda codziennie cieplutka aż miło!!
  7. odnośnie butli z gazem (33 kg)to przy dobrych mrozach to taka butla pójdzie 1 lub2 dni to nie wiem czy warto się bawić z gazem w butli. A może zbiornik naziemny jakiegoś gostawcy gazu płynnego ?? ;)
  8. można by było rozejżej się za peletem czy jest w okolicy .Takie piece są prawie bezobsługowe, i napewno na ogrzewanie wydasz mniej lub tak jak kolega powyżej napisał zastosować rekuperator z nagrzewnicą i sprawa załatwiona Ps. Czy masz komin spalinowy??? ;)
  9. z viessmana tez masz kotły wiszące http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/Ogrzewanie/kotly-gazowe-kondensacyjne.html B) B) B)
  10. adamasz koledze chodziło o docieplenie ścian a nie sufitów B)
  11. Ocieplanie ścian itp nie wchodzi w grę bo 3 lata temu był robiony gruntowny remont (malowanie, gładzie i elektryka) także nic nie chce rozkopywać. Sufit obniżony z ociepleniem to trochę za droga impreza i jeszcze do tego sam nie będe tego robił tylko musiałbym komuś zlecić więc dodatkowo robocizna więc za drogo o wiele. A więc zostaje ta opcja z wymianą kotła - możecie przybliżyć temat kotła kondensacyjnego? Jaki bym musiał mieć na takie mieszkanie? Po ile mniej więcej coś takiego? Jeżeli koło 15% obniżyło by rachunki to już całkiem fajnie bo wychodzi koło 1200zł/rok. moim zdaniem warto byłoby obniżyc te sufity według kolegi bladyy78 miałbyś rozwalić wszystko ocieplic i jeszcze raz to samo zrobić ... zanim wszystko razwalisz to najpierw wymień kocioł rachunki spadną a jak nadal będą za duże to trzeba będzie ocieplić :unsure:
  12. levyyy jak dla ciebie proponował bym kocioł kondesacyjny o mocy od od 17 -20 kw , 17 kw to najmniej musisz mieć marki kotłów takich z górnych półek : viessman , vailant . http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/ http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/Ogrzewanie/kotly-gazowe-kondensacyjne.html Na stronie viessmanna masz wytłumaczone co to są kotły kondensacyjne, i przykładowe modele kotłow jakie są do nabycia wysyłam linki powyżej B)
  13. adamasz to samo proponowałem koledze by opuścił sufity i do tego kocioł wymienił bo ma z otwartą komorą :)
  14. chyba same wentylatorki nie zmienią tej sumy którą levyyy wydaje na gaz miesięcznie.może gdyby do tego kocioł wymienić temperaturę zmniejszyć przypominając że zmniejszenie temperatury w domu o 1c to wydatek na ogrzewanie maleje o jakieś 6%... ;)
  15. Proponował bym kocioł na ekogroszek jest prawie bezobsługowy ładujesz i popiół wybierasz i tylko tyle lub kocioł na pellet to samo jak przy ekogroszku tylko że czysto jak przy gazie i za każdym raźie jak wchodzisz do kotłowni to czuć zapach drewna. :D ps. czy masz możliwość podłączenia się do gazu ziemnego.
  16. Tak jak myślałem twój kocioł jest z otwarta komorą .mógłbyś spróbować kupić kocioł kondensacyjny to 15%-20% mniej za gaz, lub szukać innego źródła np: węgiel,miał,pellet i inna biomasa tylko nie wiem czy taka przeróbka będzie opłacalna. lub po prostu wyprowadzić się z kamienicy bo ją trudno ogrzać :)
  17. Zgadzam się z Markiem kamienica nie jest łatwa w utrzymaniu a co do kotła to może jakiś model bo tak trudno powiedzieć jaki on jest :)
  18. Czy kamienica jest ocieplona?? bo jeżeli nie to rachunki są ok..Według mnie musisz tez opuścisz te sufity bo przy suficie bedzie gorąco a nadole zimno. napisz jaki masz kocioł czy on jest kondesacyjny czy zwykły??? B)
  19. Witam poszukuję dobrej jakości ekogroszku lub pelletu woj . mazowieckie???
  20. według mnie to masz zdecydowanie za duży kocioł :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.