Skocz do zawartości

jmarecik

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jmarecik

  1. Ta tabelka jest bezużyteczna dla sterowników PLUM z oprogramowaniem bez opcji ustawiania czasu pracy podajnika.
  2. Ok, to jest jakiś argument. Ale rozpatrując go wprost (i nie zwracając uwagi na żywotność podajnika) palnik powinien działać tak samo dobrze przy czasie cyklu równym 10s. jak i 100s. a tak chyba nie jest ....
  3. czas całego cyklu podaje użytkownik.... moją intencją było dowiedzieć się ile w czasie cyklu trwa praca podajnika a ile czas przerwy. Ponieważ dla wszystkich poziomów mocy czas cyklu jest identyczny - więc musi istnieć jakiś algorytm wg. którego cykl jest dzielony ....
  4. to jest jasne... ale nadal nie rozwiewa moich wątpliwości w kwestii jak czas podawania ma się do całkowitego czasu cyklu przy określonej wydajności :)
  5. Dziękuję. Tak czy inaczej muszę jednak poczekać na kogoś, kto nie ma tak elastycznego sterownika :)
  6. jasne... czyli de'facto wprowadzasz te wartości osobno, mając możliwość określenia jednej z wartości cyklu. U mnie w Heitz'u nie ma takiej możliwości :(
  7. a czy wiesz w jaki sposób ten czas jest obliczany ? Masz wiedzę co ma wpływ na to że (w przytoczonych wyżej ustawieniach 20s/100%) czas może być w jednym przypadku np, 7s a w innym 15s ? Zakładam oczywiście że mogą mieć na to wpływ deklarowane wartości kaloryczności paliwa i wydajności podajnika ale czy coś jeszcze ?
  8. hmm... Czyli (teoretycznie) może być tak, że przy cyklu ustawionym na 20sek. i mocy 100% podajnik będzie podawał pelet przez cały czas (bez przerwy) ???
  9. Teoretycznie nie ma to znaczenia, ale DTR (i instrukcja montażu) nakazuje wykonać te połączenia "na krzyż".
  10. Pytanie natury "statystycznej: :) W sterownikach PLUM ustawia się (w sek.) czas cyklu, który składa się z czasu podawania i czasu przerwy. Jakie są proporcje tych dwóch wartości zakładając, iż palnik pracuje z mocą maksymalną/średnią/niską a czas całego cyklu to 20 sek. Czy to są wartości procentowe czy bezwzględne (w sekundach) ?
  11. W ecomax 950 jest deczko inaczej .... ale opcje są trzy - wyłącz palnik, wyłącz pompę i wyłącz oba. Wynika z tego, że powinien mieć ustawione wyłącz palnik, co (jak pokazują screeny wyżej) ma zrobione. Problem chyba leży gdzie indziej...
  12. no to nie mam pojęcia, mam zbyt małe doświadczenie :(
  13. Tryb ZIMA masz włączony ? Temperatura załączenia pompy CO jest wyższa niż temperatura zadana - histereza kotła ?
  14. Musisz jeszcze ustawić poprawny typ termostatu: Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Wybór termostatu : Uniwersalny Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wybór termostatu : Uniwersalny
  15. @gucio2607 Tu mam zagwozdkę, bo ja mam podłączony panel EcosterTOUCH. Patrząc na schemat, nie ma to znaczenia (chyba :)). Termostat kotła to styki 28-29, a termostat mieszacza to 29-30. Podłącz na początek jako termostat kotła.
  16. @gucio2607 Ustawienia mieszacza -> Termostat pokojowy mieszacza : tutaj ustawiasz obniżenie temperatury Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wyłączenie pompy od termostatu : ustawiasz na NIE Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Funkcja termostatu kotła : ustawiasz WYŁĄCZ PALNIK Masz ECONET ?
  17. Czujnik temperatury do montażu na rurach to CT4. Czujnik/termostat temperatury pokojowej to cokolwiek co otworzy styki po osiągnięciu temperatury zadanej.
  18. Cześć, Jaka jest zależność (najlepiej wytłumaczona w sposób matematyczny :D) pomiędzy parametrami ?: Zakres proporcjonalności Stała czasu całkowania Problem jaki mam to zbyt wolna reakcja na zmiany temperatury w obiegu. Zawór którym steruję to ARV ProClick + siłownik ARM (komplet produkcji Afriso) z czasem ruchu (otwarcia) 120s. Czas ruchu siłownika powoduje, iż (po starcie) nim sterownik zatrzyma się i zacznie zamykać zawór następuje duże (moim zdaniem) przebicie temperatury, np. przy temperaturze zadanej mieszacza równej 40st, zawór ciągle się otwiera przekraczając ją o 5-7st (dochodząc do 6-7 na skali) a po zatrzymaniu i rozpoczęciu ruchu powrotnego (domykania się) temperatura wzrasta o kolejne 3-4st. W przypadkach kiedy, w tym czasie, kocioł pracuje powoduje to ciągłe "wachlowanie" z jednego położenie w drugie.
  19. tylko "wyłącza".... czy możliwe iż te opcje umożliwiają start palnika bez zwracania uwagi na histerezę (co jest przedmiotem wątku) tylko na podstawie wskazań termostatu Interpretuję instrukcję i te opcje "literalnie", ale może się mylę ...:)
  20. No tak, ale te opcje tylko wyłączają pompę/kocioł albo oba. No chyba, że jest to tak bzdurnie opisane. Całość ustawień w tym menu wygląda u mnie tak:
  21. nawet w trybie zima ? Jak to ustawiłeś ? Przyznam się, że przewertowałem instrukcję i nie udało mi się tak ustawić... żeby nie zaśmiecać tego, konkretnego, wątku może być na priv :). Dziękuję
  22. A to nie jest tak, że w trybie pracy "zima" kocioł zawsze rozpala się po spadku temperatury poniżej zdefiniowanej przez histerezę ? W sterownikach PLUM tak jest. I nie ma tu znaczenia czy jest termostat pokojowy czy nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.