Skocz do zawartości

Danczo22

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Danczo22

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam panowie mam pytanie czy posiadacie może jakieś materiały, linki pomocnicze do wykonania domowym sposobem regulatora ciągu kominowego ? cena nowego jest dość wysoka i nie wiem jak to się będzie spisywało w moim przypadku.
  2. Faktyczne to zły pomysł znalazłem kilka wątków ładnie to opisujących http://forum.info-og...p?showtopic=274 http://forum.info-og...?showtopic=1195 Zmyliło mnie to że po otwarciu okna w kotłowni kocioł zaczynał wchodzić na wyższe obroty i znacznie poprawiał się ciąg, temperatura żaru rosła, powstawało coś w rodzaju przeciągu w kotle.
  3. Witam Panowie powiem szczerze jestem zmuszony zakończyć mój projekt pod tytułem kocioł ''dolnego spalania'' ;( już po prostu nie daje rady czytam fora zmieniam wszystko co sie da jak nie palenisko to palnik biegam uszczelniam juz prawie śpie w kotłowni a efektów nie widać u mnie żadnych ciągle tymi i cały zasyp prędzej czy póżniej się zapala nie mam już nawet pomysłu co zmienić, co jeszcze można poprawić ?? pustka w głowie pozdrawiam ciepło.
  4. Ruszt pionowy mam uszczelniony dokładnie cegła szamotowa i na około wata szklana, bedę sie starał zrobić tak aby palenie odbywało się tylko w dolnej warstwie zasypu. A co masz na myśli pisząc "dzwon" nad rusztami ???
  5. Oto coś co przypomina mój kociołek z małą różnicą w moim dolne drzwiczki są zespolone - czarnym kolorem zaznaczyłem rurę 1" która dostarcza powietrze bezpośrednio do palnika, rura wchodzi przez górną wyczystkę, przechodzi nad wiszącym wymiennikiem i bezpośrednio do palnika -druga czarna rura to mój pseudo wezyr :P 6/4" - dodam jeszcze że przestrzeń nad wiszącym wymiennikiem też jest wypełniona cegłami szamotowymi i dokładnie zalepiona zaprawą szamotową z obu stron
  6. Mój Wezyr wykonany na szybko kawałek zagiętej rury 6/4 w kształcie litery L koniec rury wsadziłem w palnik nie stoi na ruszcie tylko opiera się na palniku a w pionie trzyma ją węgiel ( wiem że to słabe rozwiązanie ale jest tak jak pisze wezyra robiłem na szybko i to tylko był test :) ) Drzwiczki zasypowe raczej mam szczelnie nigdy przez nie sie nie kopciło i dla pewności na około sprawdzałem zapalniczką czy gdzieś nie ciągnie ale nie, wiec raczej to odpada. Postaram sie dzisiaj wykonać rysunek i zaznaczyć na nim wszystkie modyfikacje może coś wspólnie uda nam się wykombinować
  7. Witam po raz kolejny :) relacja z obserwacji wygląda tak: - zastosowana na szybko rura Wezyra zdawała egzamin,ale niestety cały wsypany węgiel się zapalił (zasypałem równo z drzwiczkami zasypowymi) podkładać teraz nie ma sensu wiadomo sypanie zimnego węgla na żar, a po drugie nawet by sie nie dało ponieważ palący się u góry węgiel strasznie dymi drzwiczki mogę otworzyć tylko na kilka centymetrów Nie mam pomysłu co dalej z tym fantem ?? co zrobić aby cała komora zasypowa sie nie zapalała ??
  8. Właśnie przed zastosowałem tak na szybko rurę wezyra z kawałka rury 6/4 " i w palnik, tylko wydaje mi się że warstwa żary rośnie w kierunku rury ? i pewnie za jakieś 30min cała komora zasypowa będzie pełna żaru ?? (będę obserwował co się będzie działo) może popełniłem błąd i średnica rury wezyra jest zbyt duża (6/4") w stosunku do powietrza dostarczanego bezpośrednio na palenisko (rura 1") Powiedzcie co o tym myślicie i ogólnie o całej konstrukcji ?? - Jakie popełniłem błędy i jak da się to jeszcze polepszyć ??
  9. Witam wszystkich korzystając w forum oraz z forum muratora postanowiłem przerobić swój kociołek sas nwg który jest niby uniwersalny a tak naprawdę do niczego się nie nadaje, postanowiłem przerobić go na kociołek dolnego spalania oczywiście przestrzeń nad wiszącym wymiennikiem zastawiłem cegłami szamotowymi i uszczelniłem zaprawą szamotową, palnik wykonałem również cegieł szamotowych, palnik teraz ma wlot o wymiarach 8 cm na 23 cm powietrze nad palnik zrobiłem z rury 1'', powietrze dostarczane jest z zewnątrz rura wchodzi przez górną wyczystkę, przechodzi przez wiszący wymiennik i opada bezpośrednio do palnika, powietrze główne kierowane jest pod ruszta i steruje tym miarkownik ciągu i właśnie mam kilka pytań w związku z powietrzem dostarczanym przez drzwiczki zasypowe a mianowicie jak to dokładnie z tym jest ?? sa zwolennicy tej metody jak i przeciwnicy i wczoraj czytając ten temat troszkę zakręciło mi się w głowie każdy ma swoje racje, a ja nie wiem co zrobić ? ponieważ pojawił się u mnie problem, ja tych drzwiczek nie mogę nawet lekko otworzyc ponieważ od razy wywala przez nie kupa dymy nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje ? Czy jest możliwe że jest komin zbyt małej średnicy i po prostu nie daje rady wciągnąć spalin i spalic ich w palniku ? Dziś rano czyściłem piec i rozpaliłem wszystko z poczatku było dobrze ale po chwili przez drzwiczki wylatywal dym nie mam pijęcia jak rozwiązać ten problem ? pozdrawiam i duuuuuuuuuuuuużo ciepełka
  10. Właśnie tu pojawia sie problem nie mam jak gdyż wszystkie rury idą w ścianach, a nie chcę rujnować całego domu. Tylko własnie nie wiem czy taki system mi zadziała jak go wymysliłem ??
  11. Wcale sie nie bronie tylko jak wchodzę do kotłowni i widzę tą pajęczyne rur to jest mi słabo, generalnie o instalacji pompy na zasilaniu mogę zapomnieć rura jedna przy drugiej pozostaje mi zainstalowanie jej na powrocie, i myślicie że będzie dobrze ?? nie bedzie przeszkadzać to że na dole jest stary system trujnikowy a na poddaszu z rozdzielacza ??
  12. Witam Panowie widzę że temat nie cieszy sie popularnością :( Mam jeszcze takie pytanie zmieniłem plany i chcę zrobić to tak bezpośrednio z kotłowni poprowadzić 2 rury zasilającą i powrotną do rozdzielacza zamontowanego na poddaszu i od rozdzielacza wiadomo do każdego grzejnika osobna nitka i tu moje pytanie czy w takim układzie instalacja będzie działała grawitacyjnie bez pompy ?? W całym domu mam starą instalacje grawitacyjną .
  13. Witam Panowie mam problem chcę wyremontować sobie poddasze i zrobić tam instalacje CO chciałem zrobić to tak, zamontować na poddaszu rozdzielacz i do niego pompke obiegową, tylko zastanawia mnie jedna rzezcz czy pozostałe grzejniki w domu będą dobrze grzać ? Stara instalacja grawitacyjna bez pompki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.