Skocz do zawartości

skąpiec

Forumowicz
  • Postów

    81
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez skąpiec

  1. Ok. 110 m.kw. ale grzeję tylko parter. Góra zakręcona (ale jest 13 st.) bo dzieci wyfruneły.Instalacja wykonana własnoręcznie (piony ustawione wg. poziomnicy, grzejniki z lekkim skosem-wiadomo w którą stronę)-nic sie nie zapowietrza.Opał na kurpiowszczyżnie przeważnie ruski, ok 700 zł/t.Niestety w zeszły sezonie kupiłem od przyjezdnych ślązaków (samochód miał KT na tablicy) jedną kwaterkę , mówili że jest 1,5 t było skąpa 1t.Mówiąc o prostocie instalacji miałem na myśli większą niezawodność-mniej części.

  2. Do samej ochrony kotła wystarczy trójdrogowy termostatyczny specjalny do kotła (niestety nastawa temp. minimalnej jest stała, fabrycznie ustawiona), ale taki to chyba więcej niż 100 zł nie kosztuje a działa automatycznie.

     

    Pozdrawiam.

    Przepraszam że tak póżno. Mam instalację 1generacji(tak jak w lpg).Celuję w prostotę.Piec uniwersalny, grube rury. Na razie przymykam powietrze klapką z elektromagnesem ale pewnie założę miarkownik. Obecnie baypas jest otwarty na full, może to z winy kiepskiego opału,ale piec rozgrzewa się lepiej.Ustawiam również odpowiednio główny zawór (zasilanie instalacji) tak ,że utrzymuję temp. 60-70 st.Ogólnie jest lepiej i gitara.

  3. Witam

    Może sprawdzić sprawność spalania-kolor płomienia.(dopływ świeżego powietrza do kotłowni).45 na piecu a przy jakiej rusza pompka.Jeśli są zbyt gorące spaliny ,rozkręć piec-może trzeba coś wyczyścić.).0 stopni przy oknach to zimno-3 cm ocieplenia to zbyt mało.

  4. Każdy tani pomysł jest dobry.Ja miałem bojler bez wężownicy , na dachu , przykryty daszkiem z poliwęglanu, podłączony do instalacji wodociągowej i też byłem z tego zadowolony.Mam zamiar to zmienić na kolektor własnej roboty wykonany z grzejnika płytowego, a zbiornik umieścić w budynku.Kolektor ze zbiornikiem ma pracować grawitacyjnie i wszystko pod ciśnieniem wodociągu. Im prościej tym lepiej.Uważam , że nie ma co iść w duże koszty (na profesjonalną instalację) ponieważ uzysk energii w miesiącach zimowych jest znikomy w stosunku do nakładów.

  5. Mam radę na wykwity na ścianie-skuć tynk , cegły pomalować betonszczelem i nowy tynk

     

    Jaki przyjemny post..... :)

     

    ".Jak pojmę wszystko od dołu to zaczniemy od góry...jakkolwiek to zabrzmiało. Na razie cieszę się,że mam ciepełko w domu i ciepła noc przed sobą".

  6. Dawniejsze grzejniki żeliwne bardziej emitowały niż ogrzewały konwekcyjnie , ale potrzebowały wyższej temperatury zasilania.W zamian powietrze mniej krążyło i mniej wzbijało kurz.Od promieniowania lepiej nagrzewały się ściany-można było przerwać grzanie a w pomieszczeniu nadal było ciepło.Dzisiejsze aluminiowe szybciej nagrzewają pomieszczenie ale bardziej kurzą-większy ruch powietrza.Działają przy niższej temperaturze-potrzebują mniej energii.Jednak po przerwaniu grzania ciepłe powietrze ucieka z pomieszczenia jak z dziurawego balona-grzać trzeba praktycznie cały czas.

  7. Przeważnie wszyscy mają swoje samochody.Przypatrzcie się gdzie umieszczony jest zbiornik rozprężny-wyrównawczy.(poniżej górnego poziomu cieczy chłodzącej) Przy grawitacji ,górny rozdział można taki zbiornik umieścić poniżej górnego rozgałęzienia ,połączyć wężem nawet ogrodniczym i instalacja będzie się odpowietrzać samoczynnie podczas zmian temperatury wody.Nie ma mowy o zamarznięciu-naczynie jest w pomieszczeniu ogrzewanym

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.