Skocz do zawartości

lemanio

Forumowicz
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez lemanio

  1. Skąd taka niska cena jak na stronie producenta chcą 990pln/tona ?
  2. Witam, mam wypełniony wniosek on line - CZYSTE POWIETRZE. Jednak przy próbie zatwierdzenia go, wyskakują mi następujące błędy. Cóż czynić ?? Dzięki za pomoc.
  3. Rozumiem, a na co zwracać uwagę ? skąd wiedzieć , który potrzebuj a który nie ?
  4. A czy teoretycznie każdy kocioł na pellet , nadaje się pod bufor ??? Na co zwracać uwagę ?? I czy mocą brać większy , czy normalnie kW pod metry , które ogrzewamy ?
  5. Teraz ,żeś mnie zaskoczył.... wezmę to pod uwagę....
  6. No i gitara.... coś już tam wiem, myślę , że będę się kierował w tym kierunku. Jeszcze 3 pytania. Co w sytuacji gdy jest brak prądu ??? bufor nagrzany, kocioł nagrzany ... czy musiałbym w coś ingerować ? Zakręcić, przykręcić, czy zabezpieczenia zrobią to same.... 2 pytanie.... Kotłospaw wstawił schemat podłączenia kotła z buforem, co tam trzeba poprawić , żeby na 100% wszystko zagrało jak trzeba. 3 pytanie....potrzebna ekipa , która to wszystko zmontuje ;) są tu jacyś warci polecenia fachowcy.... woj. lubuskie .
  7. Jak zawsze są jakieś lekkie zgrzyty... ;) chętnie poznam zdanie osób , które posiadają kocioł pelletowy z buforem i opiszą jak u nich wygląda ta bezobsługowa kotłownia ??? czy faktycznie tak jest (tylko dosypujemy paliwa + czyszczenie) czy to wszystko to może mit....
  8. Witam, w przyszłym sezonie przeprowadzam modernizację kotłowni. Dom z użytkowym poddaszem - 10 letni. 168m. Ocieplony 10 cm styropianu. Podłogówka w dwóch łazienkach , oraz 30% dołu + wiatrołap. Reszta grzejniki. Naczytałem się tutaj różnych , różnistych rzeczy np. kocioł na pellet + bufor. <---- że warto. Że, warto kiedy mamy podłogówkę oraz grzejniki. Mnie bardziej interesuje , zasada działania takiego bufora , np. 500l . Czy mam rację, jeśli nie, proszę mnie poprawić. Odpalam kocioł.... grzeje on bufor do jakiejś tam zadanej temperatury, która następnie puszczana jest na grzejniki oraz podłogówkę. Rozumiem , że kocioł nagrzewa bufor i przechodzi w czuwanie , czy jak to się tam zwie. Temp. na buforze spada i kocioł znowu go dogrzewa.....między czasie grzeje się CWU. Czy w takiej instalacji warto zamontować sprzęgło hydrauliczne ?? Na co wrócić uwagę ? Czy cały ten mechanizm zadziała z regulatorem pokojowym ? Nie ukrywam , że po modernizacji , chciałbym aby ta kotłownia była jak najmniej bezobsługowa... :) I jeszcze na koniec ---> Bufor ciepła + kocioł na pellet.... naprawdę warto ? (podałem Slimko , bo jest polecany na forum pod bufor).
  9. Witam, otrzymałem rozpiskę dotyczącą zapotrzebowania na energię w moim domu. Wyszło 16353 kWh na rok. Osoby mające podobne metraże jak ja oraz takie samo ocieplenie domu, mają ponad 10 tyś kWh mniej ;) Czy ja coś źle odczytuje czy o co tutaj chodzi. Wrzucam małego screena z obliczeń. Powierzchnia do ogrzania 160m. :)
  10. A powiedz mi każdy sterownik posiada taką opcję czy tylko wybrane ??
  11. Ahhh te "nada"... zawsze się mylę...
  12. Witam, czy takie coś zadziała jeśli podłączymy kolektory słoneczne pod kocioł na pellet ----> dokładnie pod bojler ;) i w momencie jak jest słoneczko grzeje ono wodę a gdy nie ma słoneczka, np. zima... automatycznie odpala się kocioł i to on wtedy grzeje nam wodę ? :) Dziękuje Marcin
  13. Mam wkład ceramiczny, a czytałem , że jak komin z cegły to wtedy jest problem .... o to mi chodziło, źle zdanie skleiłem.
  14. Panie szanowny..... dobrze , że takowego nie mam :) u mnie ceramika....
  15. Czyli o żadne wykwity na ścianach martwić się nie muszę ?? bo czytałem , że jak komin z cegły jest to wtedy cyrki się dzieją ;) dzięki za info
  16. Witam, szybkie pytanko, posiadam ceramiczny wkład kominowy , czy on się na da pod kocioł na pellet ??
  17. No dobra , poczytałem wasze uwagi i będą działał :) odpale o od góry i zobaczymy czy będzie smierdzieć. Raz testowo rozpaliłem na samym drewnie i było o niebo lepiej :) Niestety po dołożeniu na górę węgla , zapach wraca :( :)
  18. W tej chwili tylko przepalam na wieczór. Odpalam na ruszcie i dokładam..... mieszam drzewo z węglem.
  19. Czym śmierdzi ??? hmm dobre pytanie.... ciężko określić zapach.... zgniłe śmierdzące jaja.... pale węglem i drzewem. Żadnych zakazanych rzeczy :) Piec szczelny.....
  20. Witam, dziwny problem, mianowicie kiedy pale w piecu, strasznie śmierdzi :( Centralnie czuć to z pieca. Nie wiem czym to jest spowodowane i co zrobić aby tak się nie działo. Kiedy nie pale jest wszystko (z zapachem) ok. Jak tylko odpalam sprzęt zaczyna się..... Piec górnego spalania. Pozdrawiam
  21. No to już co nie co wiem.... otwarcie dolnej klapki raczej odpada - zero cugu - temp stoi w miejscu. Spróbuje z tą górną..... dzięki.
  22. Takie cudo, które dosłownie przed chwilą nieźle je**** :( No powietrza napewno jest mało... ale co zrobić żeby było go dużo i obyło się bez takich problemów ??? Jak rozpalam jest spory ogień :) Wybuchy też są spore :ph34r:
  23. Witam, mam następujący problem. Piec górnego spalania, pale orzechem. Zasypuje do pełna , odpalam i czekamy..... temp. zadana na piecu 64 st. Wszystko pięknie łądnie się rozpala.... u góry mam spore ognicho. Jednak przychodzi ten jeden moment.... dłuższy czas nie chodzi dmuchawa , zaczyna się załączać .... piec wypełniony gazami brak ognia.... i .... buuum. Pojawia się ogień w piecu i dalej ładnie się pali. Dlaczego tak się dzieje , oraz proszę o informację jak ustawić klapkę powietrza wtórnego. Mam być otwarta czy zamknięta. Przedmuch mam co 3 min. Zrobić co 1 min ??? :) Co do tego dużego "ognicha" na górze przy rozpalaniu to jest tak , że ognicho się wypali a dość długo nie widać jeszcze żaru na węglu. Nie wiem dlaczego tak ciężko i długo się rozpala....jak mam żar na węglu to wszystko odbywa się bezproblemowo, zero wybóchów itp. Ładnie się pali :)
  24. lemanio

    Wybuchy Pieca

    Witam, podłącze się pod temat (aby rzecz jasna nie zaczynać nowego) bo mam podobny problem - z wybuchami :unsure: Piec górnego spalania, pale orzechem. Zasypuje do pełna , odpalam i czekamy..... temp. zadana na piecu 64 st. Wszystko pięknie łądnie się rozpala.... u góry mam spore ognicho. Jednak przychodzi ten jeden moment.... dłuższy czas nie chodzi dmuchawa , zaczyna się załączać .... piec wypełniony gazami brak ognia.... i .... buuum. Pojawia się ogień w piecu i dalej ładnie się pali. Dlaczego tak się dzieje , oraz proszę o informację jak ustawić klapkę powietrza wtórnego. Mam być otwarta czy zamknięta. Przedmuch mam co 3 min. Zrobić co 1 min ??? :) Pozdrawiam
  25. hey, wyczytałem na forum, że najlepszym sposobem jest wyłączyć dmuchawę oraz sterownik. I tylko lekko uchylić drzwiczki popielnika. Mam taki piec, jak na fotce, w którym miejscy powinienem zamontować miarkownik ciągu ???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.