Skocz do zawartości

rupper

Stały forumowicz
  • Postów

    106
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rupper

  1. Dokładnie, u mnie jest tak samo. Parametry wprowadzone przez serwisanta SEKO ~miesiąc temu kiedy zima miała się jeszcze bardzo dobrze. ;)

    Dlatego pytanie: czy są różne parametry w trybach zimowych i letnich?

     

    Rupper, a Ty teraz palisz w trybie letnim czy priorytet bojler?

    Hej.Palę, a raczej paliłem w trybie letnim. Z tym koksem to podobnie jak u Ciebie. Chyba najlepsze rozwiązanie zaproponował na lato Sobon. Ja w lecie przechodzę na gaz, chciałem tylko wypalić resztę węgla z podajnika.

  2. Witam,

     

    Jeżeli macie Panowie sterownik ST-37 to na okres letni grzania CWU należy przestawić tryb pracy na lato, ustawianie priorytetu i wyłączanie pompy CO jest błędem. Co zaś tyczy się ustawień kotła tak aby nie wygasał to nie zmienia się ustawień czasu podawania i przerwy z zimowych na letnie, ustawienia czasu pracy i podawania są takie same dla trybu letniego i zimowego.

    Wygasanie kotła jest spowodowane brakiem podtrzymania lub jego błędnym ustawieniem, podtrzymanie paleniska powinno być ustawione na około 20 min, należy go jednak przestawić w trybie serwisowym sterownika na:

    czas pracy w podtrzymaniu na około 12s ( fabrycznie 5s)

    opóźnienie załączenia podajnika na około 10s (fabrycznie1s)

    opóźnienie wyłączenia nadmuchu na około 10s (fabrycznie 1s)

    wejście w ustawienia serwisowe:

    wyłączyć sterownik,

    przytrzymać przycisk wyjście,

    włączyć sterownik trzymając jednocześnie przycisk wyjście do momentu pojawienia się ustawień serwisowych.

    w sterowniku z programem SEKO będzie jednocześnie sygnał dźwiękowy,

     

    Witaj SEKO. Próbowałem zmienić te ustawienia w serwisowych takjak podawałeś, ale okazało się,że w ustawieniach serwisowych są właśnie takie czasy jak podałeś (12, 10 i 10 sekund), tak że nie maco zmieniać.Chyba że trzeba zmienić na te mniejsze.

  3. Może dla niektórych to pierdoły, ale przy ustawieniu pieca na 60 0C po osiągnięciu zadanej rosła jeszcze o kilka stopni ale później spadała do nawet 45 0C. Po przestawieniu temp. zał. pomp z 45 na 55 0C problem sie skończył. A odnośnie zawieszania węgla na wałku to była wycinana rura osłony wałka w gardzieli zasobnika. A jak na razie to spaliło mi 2 razy kondensator, teraz wymieniam trzeci i jak go spali to dzwonię po pomoc.

  4. Witam. Ja miałem ostatnio małą niespodziankę-pękła końcówka ślimaka. I tutaj wielki plus dla firmy SEKO. Serwis z nowym ślimakiem był u mnie w ciągu godziny, a po następnych 30 minutach piec już pracował.Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Sitka za cenne porady odnośnie pieca oraz dla serwisanta Pana Wojtka.

  5. Hey rupper.

    Sterownik pokojowy robi u mnie tylko i wyłącznie za termostatyczny i czasowy stycznik do zasilania pomp napędzających kaloryfery - i nic więcej.

    Podłogówka pracuje u mnie non stop - kiedy temp wody w obiegu kotłowym jest ponad 40 stC, a sterownik kotła jest ustawiony tak, jakby nie było w ogóle żadnego innego sterownika - żadnych tam opcji regulatora pokojowego...

    To fakt, że sterownik pokojowy nie może Ci wyłączać podłogówki - za duża bezwładność.

     

    Zatem... Wepnij ten sterownik pokojowy szeregowo w zasilanie pompki do kaloryferów i tyle. :-)

     

    pozdrawiam

    Robert G.

    Dzięki za szybka odpowiedź. Dzwoniłem już do kolegi który robił mi instalację. Tak zrobimy, że pompa od podłogówki będzie pracować cały czas a sterownik będzie wyłączał tylko pompę od grzejników.

  6. To wygląda dość pocieszająco ponieważ od 8.10.2011-24.12.2011r spaliłem 4 zasobniki eko-groszku (pieklorz) teraz zaczołem 5.Wdomu w dzień temp. 21.5 cały czas w nocy od0,5-1st niżej.

    Moje ustawienia:

    piec 60

    cwu 45

    podawanie 5s

    przerwa pod.70s

    podtrzymanie 20min.

    Zawór 4 drożny ze sterownikiem pogodowym i pokojowym z obniżeniem temperatury po uzyskaniu temp.zadanej w pomieszczeniu.

    Nadmuch 5bieg wypala się idealnie z całego zasobnika eko jest niepełna szuflada popiołu .

    Jeden zasyp wystarcza Mi na 12-20 dni.

    Dom z pustaków trocinobetonowych 11 lat mieszkam .

    powierzchnia do ogrzania to :

    piwnica 18st -20m2

    parter 21.5st-70m2

    poddasze nie zamieszkałe ogrzewane 14st-70m2

    garaż nieocieplony podtrzymanie + 4st-40m2

    zasobnik 260l

    Zastosowałem również zgarniacz popiołu przy retorcie obrotowej.

    Zamontowałem term.na wylocie spalin temp.podczas od 60-80st

    Spalanie masz rewelacyjne-niecałe 9 kg grochu na dobe to chyba absolutny rekord. Napisz czy nadmuch na 5 biegu masz w trybie szybkim czy wolnym i jak masz ustawioną klapę na wentylatorze. Pełną szuflade popiołu to ja mam już po 3 dniach a też pale pieklorzem.

  7. A więc tak. zamontowałem sterownik pokojowy, piec na sterowniku ustawiony na funkcje regulator pokojowy. Po osiągnięciu temp. w zadanym pomieszczeniu sterownik wyłącza pompy od co (grzejniki i podłogówka) I tu pojawia sie problem, bo podłogówka stygnie i nie zdąży sie nagrzać w tym czasie co grzejnik podniesie temp. na sterowniku i wyłączy obie pompy. Robercikus, pisałeś o innym sposobie podłączenia sterownika, jak byś mógł podesłac jakich schemacik. Nie wiem czy da się tak podłączyć sterownik pokojowy aby odcinał tylko pompę co od grzejników, a od podłogówki pracowała cały czas.

  8. Hey rupper.

    Ja mam podłączony sterownik pokojowy auraton 2005, który tak naprawdę jest termostatem programowalnym czasowo a jego działanie polega na odcinaniu zasilania pomp.

    U mnie temp CWU pokazuje się kiedy przycisnę i przytrzymam ze dwie sek przycisk wyjścia - ostatni z prawej.

     

    Ja tego auratona nie podpinałem w sprzężeniu ze sterownikiem kotła - on jakby nic o tym nie wie i robi swoje. Żadnych opcji w związku z tym na sterowniku kotła nie zmieniałem.

    Dołożyłem po prostu złączkę z wtyczką komputerową żeńską i męską, a do tego kabelka szeregowo wpiąłem sterownik pokojowy. Cały ten układzik wpiołem pomiędzy kabel zasilający pompę, a gniazdo na kotle.

     

    Pozwoliło mi to zejść ze zużyciem o jakieś może 30 procent. :-).

     

    pozdrawiam

    Robert G.

    Dzięki za info. ja mam sterownik Euroster 2000, który był podpięty do pieca gazowego . Działał tak, że po osiągnięciu zdanej w pomieszczeniu temperatury piec i pompy się wyłączały. Nie wiem jak to będzie z tym piecem, bo tam w ustawieniach jest opcja "regulator pokojowy". Jak podłączę to napisze co z tego wyszło, ale pewnie dopiero po Sylwku. Mam nadzieje, że zejde trochę z grochem, bo przy takiej wiosennej pogodzie jaka jest teraz to ponad 20 kg na dobe to troche za dużo.Zresztą piec w podtrzymaniu jest tylko 10 minut, potem tyle samo dochodzi do zadanej. Jak wyłączyłem pompy po osiągnięciu zadanej temperatury to dużo dłużej był w podtrzymaniu.

  9. Hey. Robercikus, napisz mi jeszcze jedną rzecz. Czy jak masz podłączony regulator temperatury w pomieszczeniu i jak włączysz ustawienia pieca na priorytet bojlera to czy wyświetla Ci aktualną temperaturę wody w zbiorniku. Mam zamiar zamontować regulator, bo jak dla doświadczenia wyłączyłem pompy to piec o wiele dłużej był w podtrzymaniu niż z złączonymi pompami. A bez sterownika pokojowego pracują one cały czas i niepotrzebnie mieszają wodę. Tylko że jak włączyłem na piecu funkcję "regulator temp lub sterownik (nie pamietam dokładnie) " to nie pokazywało mi aktualnej temp CWU tylko jakieś gwiazdki. Może jak jest sterownik faktycznie podpięty do pieca to jest inaczej. Trochę to chaotycznie napisałem:).

  10. Hej. A możesz napisać przy jakich ustawieniach uzyskujesz takie wyniki? U mnie pali tyle bez względu czy na zewnątrz jest tak jak teraz czy tak jak było około -5 do -8*C. Na dom puszczam 40 *C zaworem 3D. Chodzi podłogówka cały czas, a grzejniki mam poskręcane głowicami termostatycznymi. Może pomógł by sterownik pokojowy, ale jak mam głowice na grzejnikach to chyba wychodzi na to samo. W domu temp cały czas 23*C przy podłogówce i 21*C w pokojach z grzejnikami.

  11. Hej. Ta temperatura jest przy ustawieniach: CP 8 sek PP 45 sek dmuchawa 4 bieg serwisowy czopuch na 3 pozycji od góry. Pale pieklorzem, spalanie to 150 kg na 7 dni (grzanie co i ciepła woda 4 osoby ). Temp. zadana to 58*C histereza 2*C temp CWU 44 *C hist. 6*C. Po osiągnięciu 58* dochodzi do około 64*. W podtrzymaniu jest teraz ok 20 minut, potem temp. spada do nawet 50* i po około 12 włączeniach podajnika dochodzi do 58*. Podajnik pełen cykl robi w minutę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.