Skocz do zawartości

rupper

Stały forumowicz
  • Postów

    106
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rupper

  1. Witam. A u mnie zaczyna pękać koronka w miejscach gdzie były nawiercane nowe otwory nawiewne. Jak macie numer do serwisanta Pana Wojtka to podajcie, bo mi odleciał razem z telefonem.
  2. Hej.Palę, a raczej paliłem w trybie letnim. Z tym koksem to podobnie jak u Ciebie. Chyba najlepsze rozwiązanie zaproponował na lato Sobon. Ja w lecie przechodzę na gaz, chciałem tylko wypalić resztę węgla z podajnika.
  3. SEKO, a tak w ogóle to jakie powinny być te ustawienia,tzn. czas pracy w podtrzymaniu, opóźnienie załączenia podajnika i opóźnienie wyłączenia nadmuchu ustawiane w trybie serwisowym na lato i na zimę? U mnie wygląda na to że w zimie miałem odpowiednio 12, 10 i 10 sekund.
  4. Witaj SEKO. Próbowałem zmienić te ustawienia w serwisowych takjak podawałeś, ale okazało się,że w ustawieniach serwisowych są właśnie takie czasy jak podałeś (12, 10 i 10 sekund), tak że nie maco zmieniać.Chyba że trzeba zmienić na te mniejsze.
  5. Witam wszystkich. Mam pytanie, czy w naszych piecach możemy palić też pelletem?
  6. Cześć Martinoss. Faktycznie wystarczy troche podciąć blache i po problemie. Z tego co widzę to masz lepszy uchwyt do podnoszenia tej pokrywy-umnie jest takie wkręcane kolucho.
  7. Odnośnie mojego postu wcześniejszego, to kondensator był sprawny. Wina była po stronie za mało wsadzonego ślimaka(moja wina-podałem do wymiany za małe wymiary)i blokował sie węgiel na kolanku przy wyjściu do retorty.
  8. Hey. U mnie nie ma z tym problemu. Po odkręceniu blachy mam tak samo pokrywę na dwie śruby z kółkiem wkręcanym do podniesienia. Nie schodzi lekko, ale nie podchodzi bod nic. Nie słyszałem aby ktoś miał taki problem. zadzwoń do SEKO, a jak możesz to zrób i zamieść zdjęcie.
  9. Może dla niektórych to pierdoły, ale przy ustawieniu pieca na 60 0C po osiągnięciu zadanej rosła jeszcze o kilka stopni ale później spadała do nawet 45 0C. Po przestawieniu temp. zał. pomp z 45 na 55 0C problem sie skończył. A odnośnie zawieszania węgla na wałku to była wycinana rura osłony wałka w gardzieli zasobnika. A jak na razie to spaliło mi 2 razy kondensator, teraz wymieniam trzeci i jak go spali to dzwonię po pomoc.
  10. Witam. Ja miałem ostatnio małą niespodziankę-pękła końcówka ślimaka. I tutaj wielki plus dla firmy SEKO. Serwis z nowym ślimakiem był u mnie w ciągu godziny, a po następnych 30 minutach piec już pracował.Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Sitka za cenne porady odnośnie pieca oraz dla serwisanta Pana Wojtka.
  11. Hey. Ja podobnie jak eSz jak jestem przy piecu to walnę w dolną część podajnika. Jak na razie to sezon rozpoczęty, ale przy tych temperaturach na zewnątrz to grochu z podajnika nie ubywa (jak na razie to 150 kg na 13 dni). Ale pewnie w styczniu-lutym to nadrobię.
  12. Witam. Już kiedyś pytałem, czy mieliście taki problem, że wegiel zawieszał na wałku od retorty przy wlocie do podajnika ślimakowego i piec wygasał?
  13. Witam wszystkich. Sezon 2012/2013 rozpoczęty, więc może napiszcie czy coś się u Was pozmieniało od poprzedniego sezonu. U mnie znowu raz się węgiel zablokował na wałku od napędu koronki (ten co tak niefortunnie idzie wzdłóż gardzieli zsypu zasobnka do ślimaka). Pzdr.R
  14. rupper

    Kto Ile Spalił Opału.

    Witam. Lepiej niż tamtej zimy (4 tony) bo tylko 3. Ogrzewam jakieś 180 m2, temp. zawsze powyżej 22 C. I oczywiście grzanie CWU.
  15. Hej. U mnie 30 kg na dobę. Nadmuch i inne parametry pozostały bez zmian. CP 7sek, PP 55 sek nadmuch 4 wolny.
  16. Witam. Ostatnio kilka razy zawiesił mi się węgiel przy wlocie do ślimaka. Wszystko chyba przez wałek napędzający retortę. Czy mieliście taki przypadek i jak ewentualnie to rozwiązać? Mam zamiar przewiercić wałek i wkręcić tam śrubę, która podczas obrotu wałka będzie trochę poruszać groszkiem i nie będzie się on blokował nad wałkiem.
  17. Dzięki za szybka odpowiedź. Dzwoniłem już do kolegi który robił mi instalację. Tak zrobimy, że pompa od podłogówki będzie pracować cały czas a sterownik będzie wyłączał tylko pompę od grzejników.
  18. Spalanie masz rewelacyjne-niecałe 9 kg grochu na dobe to chyba absolutny rekord. Napisz czy nadmuch na 5 biegu masz w trybie szybkim czy wolnym i jak masz ustawioną klapę na wentylatorze. Pełną szuflade popiołu to ja mam już po 3 dniach a też pale pieklorzem.
  19. A więc tak. zamontowałem sterownik pokojowy, piec na sterowniku ustawiony na funkcje regulator pokojowy. Po osiągnięciu temp. w zadanym pomieszczeniu sterownik wyłącza pompy od co (grzejniki i podłogówka) I tu pojawia sie problem, bo podłogówka stygnie i nie zdąży sie nagrzać w tym czasie co grzejnik podniesie temp. na sterowniku i wyłączy obie pompy. Robercikus, pisałeś o innym sposobie podłączenia sterownika, jak byś mógł podesłac jakich schemacik. Nie wiem czy da się tak podłączyć sterownik pokojowy aby odcinał tylko pompę co od grzejników, a od podłogówki pracowała cały czas.
  20. Do mojego podobnie jak do Robercikusa-6 worków po 25 kg i ani trochę więcej. Jest wtedy zasypany na równo.
  21. Dzięki za info. ja mam sterownik Euroster 2000, który był podpięty do pieca gazowego . Działał tak, że po osiągnięciu zdanej w pomieszczeniu temperatury piec i pompy się wyłączały. Nie wiem jak to będzie z tym piecem, bo tam w ustawieniach jest opcja "regulator pokojowy". Jak podłączę to napisze co z tego wyszło, ale pewnie dopiero po Sylwku. Mam nadzieje, że zejde trochę z grochem, bo przy takiej wiosennej pogodzie jaka jest teraz to ponad 20 kg na dobe to troche za dużo.Zresztą piec w podtrzymaniu jest tylko 10 minut, potem tyle samo dochodzi do zadanej. Jak wyłączyłem pompy po osiągnięciu zadanej temperatury to dużo dłużej był w podtrzymaniu.
  22. Hey. Robercikus, napisz mi jeszcze jedną rzecz. Czy jak masz podłączony regulator temperatury w pomieszczeniu i jak włączysz ustawienia pieca na priorytet bojlera to czy wyświetla Ci aktualną temperaturę wody w zbiorniku. Mam zamiar zamontować regulator, bo jak dla doświadczenia wyłączyłem pompy to piec o wiele dłużej był w podtrzymaniu niż z złączonymi pompami. A bez sterownika pokojowego pracują one cały czas i niepotrzebnie mieszają wodę. Tylko że jak włączyłem na piecu funkcję "regulator temp lub sterownik (nie pamietam dokładnie) " to nie pokazywało mi aktualnej temp CWU tylko jakieś gwiazdki. Może jak jest sterownik faktycznie podpięty do pieca to jest inaczej. Trochę to chaotycznie napisałem:).
  23. Dzięki za odpowiedź. Dmuchawę masz na 1 biegu w trybie szybkim czy wolnym?
  24. Hej. A możesz napisać przy jakich ustawieniach uzyskujesz takie wyniki? U mnie pali tyle bez względu czy na zewnątrz jest tak jak teraz czy tak jak było około -5 do -8*C. Na dom puszczam 40 *C zaworem 3D. Chodzi podłogówka cały czas, a grzejniki mam poskręcane głowicami termostatycznymi. Może pomógł by sterownik pokojowy, ale jak mam głowice na grzejnikach to chyba wychodzi na to samo. W domu temp cały czas 23*C przy podłogówce i 21*C w pokojach z grzejnikami.
  25. Hej. Ta temperatura jest przy ustawieniach: CP 8 sek PP 45 sek dmuchawa 4 bieg serwisowy czopuch na 3 pozycji od góry. Pale pieklorzem, spalanie to 150 kg na 7 dni (grzanie co i ciepła woda 4 osoby ). Temp. zadana to 58*C histereza 2*C temp CWU 44 *C hist. 6*C. Po osiągnięciu 58* dochodzi do około 64*. W podtrzymaniu jest teraz ok 20 minut, potem temp. spada do nawet 50* i po około 12 włączeniach podajnika dochodzi do 58*. Podajnik pełen cykl robi w minutę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.