Teoretycznie wymiennik powinien sobie poradzić z takim przepływem, w piecach gazowych wymienniki są dużo mniejsze i dają radę pytanie tylko czy kocioł węglowy da radę.
Różnica polega na tym że kotły gazowe mają modulację płomienia a zarazem i mocy, a co zmusi twój kocioł węglowy do pracy na ful przy zwiększonym poborze wody poza tym kotły gazowe mają tzw priorytet ciepłej wody w momencie poboru wody użytkowej kocioł przełącza się z co na grzanie wody dając całą moc na ten właśnie cel.
W przypadku zastosowania pieca węglowego i wymiennika płytowego jako ogrzewacza przepływowego bo tak to trzeba nazwać musi się zastosować jakąś automatykę która będzie działała podobnie jak w piecu gazowym, nie będzie to łatwe a poza tym palnik w piecu z podajnikiem działa zawsze na 100% a regulacja mocy to albo krótszy albo dłuższy okres pracy.
Nawet zmiana prędkości obrotowej wentylatora nadmuchu nie wpływa aż tak na proces spalania aby można było powiedzieć że piec pracuje na np 30 czy 100% a już 1% to sensefiction.
Spotkałem się już z przypadkami gdzie włączenie nadmuchu na ful powodowało samoistne wygaszanie pieca, powód siła nadmuchu wypycha cały ogień do góry a niestety paliwo podawane jest od dołu.
Twierdzisz że 120l wody nie da się wylać, a ja ci powiem że się da i to spokojnie wystarczy duża wanna z hydromasażem do której wchodzi ok150l.
Pecyk masz jak widzę zwykły jeśli więc przed kąpielą nie zajrzysz do kotłowni ciepłej wody zabraknie ci wcześniej niż przypuszczasz.