Skocz do zawartości

DJ82

Stały forumowicz
  • Postów

    157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez DJ82

  1. Ostatnio wpadłem na pomysł żeby do mojej instalacji CO dołączyć pompę ciepła. Najlepiej byłoby żeby nadal Buderus sterował strefami i temperaturą a pompa ciepła ładowała wspólny bufor z którego byłoby pobierane ciepło. Niestety GB072 nie ma styku do blokowania palnika co byłoby idealne do tego typu rozwiązania. Jest styk: 6.4.1 Podłączenie regulatora temperatury zał/wył (bezpotencjałowy) Regulatory temperatury zał/wył są w niektórych krajach (np. Niemcy, Austria) niedozwolone. Przestrzegać właściwych dla danego kraju przepisów. ▶ Podłączyć regulator temperatury zał/wył do zacisków oznaczonych tym symbolem. ale nie wiem jak to będzie działać. Będzie blokowało tylko palnik czy również pompy sterowane przez MM100?? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym stykiem??
  2. GB072 tego nie pokazuje. Tylko te nowsze.
  3. A ile m2 ogrzewacz?? Jak dla mnie masz za duży kociołek do domu...
  4. Mam na dachu 10kW PV i nadwyżki prądu. Mam też firmę która montuje PV i PC więc zrobię to sobie po kosztach. W przyszłym roku ma też ruszyć program Moje Ciepło więc po dofinansowaniu wyjdzie naprawdę tanio. gbbsoft: styk 19 wyłączy całkowicie kocioł a mi chodzi o to żeby automatyka (moduły MM100) działały a jedynie palnik był zablokowany.
  5. Witam, Dawno mnie tu nie było... Założyłem temat jakiś czas temu i nawet nie myślałem że się tak rozwinie 😉 Wpadłem ostatnio na pomysł dołożenia do mojej instalacji pompy ciepła (powietrze woda) żeby działała sobie w okresach przejściowych a w mrozy włączałby się kociołek Buderusa. Hydraulicznie podłączyć chcę to przez bufor, który ładowałaby pompa ciepła lub kocioł. Zachowam wówczas całą logikę działania instalacji bo dalej kocioł będzie sterował temperaturą w domu. Pompa ciepła ma styk połączenia biwalentnego czyli mogłaby blokować pracę kotła gdy sama działa - niestety nie mam pomysłu jak blokować pracę palnika w kotle bo on nie ma takiego styku. Ma ktoś jakiś pomysł??
  6. Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Szukam i nic nie mogę znaleźć. Chcę zrobić tak żeby podłączyć drugie źródło ciepła razem z GB072 tak żeby Buderus sterował dalej obiegami (grzejniki + podłogówka). Myślę, że najlepiej zrobić to przez bufor np 100l lub większy - tylko nie wiem czy kocioł będzie dobrze pracował z buforem.
  7. To więcej się już zrobić nie da - za duży kocioł i tyle... Jak będą mrozy po - 50 to wtedy będziesz wygrany ;)
  8. Tak jak poprzednik napisał - zbyt duży kocioł i moduluje od 7 do 24 a w tym wypadku to i 7 by wystarczyło... Ogranicz moc do 7kW i zobacz wtedy
  9. 2.1c Wybór charakterystyki pompy (udział obciążenia i modulacji) odpowiadającej danemu budynkowi.0 = ustawienie z regulacją prędkości obrotowej.1 do 4 opcjonalnych charakterystyk pompy.
  10. Dzieje się tak dlatego, że on bierze pod uwagę temperaturę tłumioną (zależną od typu budynku) a nie rzeczywistą. I słusznie bo tak ciągle by się włączał i wyłączał przy granicznej temp. Ja mam grzejniki ustawione na 14 a podłogówkę na 12.
  11. DJ82

    Rc 310

    Tylko że u mnie tego nie ma - ale ja mam GB072 i być może ten piec nie obsługuje tych funkcji. Druga sprawa jest przynajmniej 2 wersje sterownika RC300 (starsza i nowsza) ja mam starszą, ale znam też osobę która ma nowszy RC300 i GB072 i też tego nie ma...
  12. DJ82

    Rc 310

    a jaki masz piec?? bo ja mam RC300 i nie mam tego menu...
  13. DJ82

    Rc 310

    Witam, Mam prośbę do tych którzy mają u siebie sterownik RC 310. Jest tam takie menu jak zużycie energii. Mógłby ktoś zrobić fotki jakie tam można znaleźć informacje? Czy pokrywają się one ze stanem faktycznym (tzn czy zużycie podane na sterowniku pokrywa się z rzeczywistym?
  14. Nie wiem jak jest w RC35 ale w RC300 ustawiasz temperaturę grzania i obniżoną (w nowszych nawet więcej temperatur można ustawić) i w trybie obniżonym można ustawić ogrzewanie wyłączone - wtedy nie powinno się włączać.
  15. Gdzie Ty to wyczytałeś?? ciężki czyli taki co długo trzyma ciepło...
  16. Tylko ja nie pytam o temperaturę tylko moc pieca a to co innego...
  17. No właśnie - teraz pytanie odnośnie mocy - czy lepiej piec pozostawić rozkręcony na max czy jednak zdusić moc max w menu - co będzie bardziej ekonomiczne??
  18. To jaki masz piec (moc) i jaką powierzchnie grzejesz?? ile dziennie gazu spalasz??
  19. Na dole podłogówka (RC300) na górze grzejniki (RC200) + łazienka podłogówka. Ile masz uruchomień dziennie?? u mnie ok 10-12.
  20. Ciężki - czyli mocno docieplony wg Buderusa.
  21. Nie to że się czepiam ale skoro przebił zadaną temperaturę to powinien działać na minimum a on potrafi o kilka stopni przebić zanim zejdzie do minimum a potem przegrzeje i się wyłącza...
  22. I gdzie tu logika? Temperatura pieca większa niż zadana a piec nie działa na minimum... tylko 2% więcej
  23. Ja właśnie o tym pisze że temp zadana pieca to np 30 a funkcja 2.3C ustawiona jest na 12 i dopóki piec nie ostygnie do 18 to się nie włączy a wg instrukcji ten parametr nie ma znaczenia jeśli jest system regulacyjny co jest nieprawdą bo sprawdziłem i ma wpływ.
  24. Tak mam RC300 + RC200 i piec GB072v2. menu 2 na piecu - kluczyk i OK trzeba przytrzymać. Co do tego co piszesz o wpływie pomieszczenia to wszystko się zgadza oprócz tego przelicznika - na 99% jestem pewien że u mnie nie mnoży przez 3. To że jeśli temperatura pomieszczenia jest 22 to podbija charakterystykę o 3 może się zgadzać, ale muszę to jeszcze sprawdzić.
  25. Jeszcze jest kilka opcji w sterowniku pieca które mają wpływ na automatykę (menu 2) 1.W1 - Regulator zależny od temperatury zewnętrznej z liniową charakterystyką grzewczą. Ta funkcja serwisowa jest dostępna tylko wtedy, gdy w układzie rozpoznano czujnik temperatury zewnętrznej. Możliwe ustawienia to: • 0: regulator prowadzony wg temperatury zewnętrznej (pogodowy) nie jest aktywny • 1: regulator prowadzony wg temperatury zewnętrznej jest aktywny Ustawienie podstawowe to 0. Opis zupełnie niezrozumiały - przełączenie na 1 powoduje że sterownik pieca przejmuje pogodówkę i RC300 nie ma ni do gadania. Teraz 2 opcje: 2.3b - Interwał czasowy dla wyłączenia i ponownego załączenia palnika 2.3C - Interwał temperaturowy dla wyłączenia i ponownego załączenia palnika Przy podłączeniu systemu regulacyjnego nie jest wymagane dodatkowe ustawianie na kotle. System regulacyjny optymalizuje to ustawienie. Bzdura - jeśli zmieniłem 2.3C na 15K to piec nie włączył się pomimo że temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej zadanej - działo się tak dlatego że temperatura pieca była tylko o 12stopni mniejsza niż zadana dla instalacji CO - zmiana tego parametru na 12K spowodowała włączenie pieca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.