Skocz do zawartości

Bartek89

Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Bartek89

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No właśnie problem polega na tym że pod tacką na popiół zbiera mi się woda. I to nie jest tak, że kocioł dopiero co odpalony tylko chodzi już od października. Temp zadana kotła 65, histereza 14 (może tu jest problem i zmniejszyć histerezę?). Kocioł się nagrzewa i odstawia na 2-2,5h. Może powinien palić się cały czas i popracować modulacją tak, żeby doprowadzić go do stałej pracy? Sam nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Już tyle wątków przeczytałem, że głupieję…
  2. Uszanowanie! tak się zastanawiam - czy instalacja jest prawidłowa? Dom od dewelopera. Nie mam jak narysować aktualnie więc postaram się opisać: na wyjściu z kotła jest zawór trójdrożny, na nim mieszacz, za nim pompa co, która puszcza wodę na podłogówkę, a do drugiego złącza podpięta jest rura od powrotu z instalacji. Jeśli dobrze rozumiem to ten powrót miesza się z wodą z kotła, żeby na instalację nie poszła za gorącą woda. martwi mnie, że nie mam ochrony powrotu i zastanawiam się jak to teraz zrealizować. Nie mam nawet czujnika temp wody powrotnej 😕 Dać pompę kotłową na rurę powrotu? (Tylko czy wtedy nie będzie szła zbyt gorąca woda na podłogę?) czy w ogóle przerobić to wszystko na zawór 4d? Bo jeśli dobrze rozumiem to nie ma opcji ochrony powrotu przez mieszacz w obecnym podłączeniu? jesli chodzi o cwu to to jest podpięte pod osobny obieg - drugie wyjście z kotła. Powrót idzie do kotła więc tymczasowo do ochrony powrotu mógłbym załączyć pompę cwu na stałe Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
  3. Witam! Potrzebuję porady, nakierowania na rozwiązanie problemu. Mam kocioł pelletowy Malina 10kw. Sterownik Skzp-05 ver. 5.50. Dmuchawa WPA-07. Palnik sv-2022 (malinowa konstrukcja a’la sv200). Podajnik z przystawką (chyba tak się to nazywa fachowo) Nie mogę dojść z nim do ładu - jest czarny w środku i świeci się od smoły, i komora z tacką, i wyczystka. Do tego mam wrażenie, ze nie dopala paliwa. Był serwisant i powiedział, że nie wygląda to źle. A ja cały czas z tyłu głowy mam, że coś jest nie tak. No bo w necie piszą, że w komorze powinno być sucho i szaro. Próbowałem przeważyć potencjał podajnika, i mam 3 różne wyniki: z rury spiro: 12.4kg ze ślimaka podającego na palnik: 4.6kg a ze wzoru po spaleniu 15kg: 5.5kg Aktualnie wskazania ze sterownika nie pokrywa się ze stanem faktycznym w zbiorniku - sterownik pokazuje 3kg, a w zbiorniku jeszcze 13kg. Nie wiem, która wartość jest tą, którą powinienem wpisać w ustawienia. I pytanie - czy ruszać korektę paliwa, żeby wskazanie było zgodne z wartością opałową na worku? Podrzucę tutaj moje aktualne ustawienia. Jeśli będzie potrzeba cos więcej to dajcie proszę znać. Tryb pracy: stały Temperatura kotła: dziś ustawiłem 60, histereza 10 temp powrotu: 55 moc min/max: 30%/100% potencjał podajnika: 5.5kg (ustawiłem dzisiaj to co mi wyszło pośrodku) powietrze min 23 powietrze max 27 (jak dam więcej to mi wyrzuca niedopałki) czas podawania min 2s czas podawania max 5s nie mogę ustawić przerwy w podawaniu bo nie mam tej opcji dostepnej Zawór 3d, mieszacz, co podłogowe bez grzejników, cwu narazie wyłączone bo dom jest w trakcie prac wykończeniowych, powierzchnia domu 100m, 2 piętra, każde ma swój rozdzielacz z rotametrami, łącznie 14 pętli, pompa co chodzi na 2gim biegu i ma jeszcze sporo zapasu. Nie wiem co jeszcze mógłbym dopisać. Proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy kocioł tego typu i jak do tej pory próbowałem na własną rękę poprawić jego pracę. Z góry dziękuję za pomoc i każdą poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.