Skocz do zawartości

bimbasz

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom, 150m2, ocieplony 8cm styropian,
  • Instalacja
    150m2 grzejnikami, bez ogrzewania podłogowego, sprzęgło
  • Kocioł
    Defro 15KW z podajnikiem ekogroszek, sterownik SKZP-02

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia bimbasz

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za info, układu jeszcze nie mam przerobionego ale na dniach powinno się udać zrobić modyfikacje. W praktyce to będzie wyglądać tak że metodą prób i błędów muszę ustalić taką temperaturę wody za zaworem 3D aby mieć żądaną temperaturę w domu. Można tak ustawić sterownik aby zawór 3D działał w czasowo? tzn w nocy inna temp w domu, w dzień inna Na chwilę obecną steruję temperatura poprzez czujnik temperatury z panela pokojowego TIMEL PS-43-01 zauważyłem że czujnik temperatury jest bardzo czuły, potrafi w ciagu chwili zmienić temp np o parę dziesiątek stopnia. W przypadku gdy mam histerezę na temp. ustawioną na 0.2st to potrafi mi włączyć i wyłączyć pompę na krótki czas. Obok dla weryfikacji mam postawiony inny czujnik temperatury i ten tak nie skacze z pomiarem temperatury. Spotkaliście się z takim działaniem czujnika temp w PS-43-01
  2. aha, a ja myślałem ze zawór zwrotny to jest ten element z dwoma trójkątami zielonymi skierowane do siebie, to w takim razie co to są te trójkąty co piszę wyżej. Zaznaczyłem je na schemacie bo w tych miejscach mam zawory zwrotne u siebie.
  3. Czyli ten zawór tak jak teraz na schemacie, jest ze sztuka? Jakiś konkretny sprawdzony czujnik temperatury do sterowania zaworu 3D możecie polecić i gdzie go podłączyć do SKZP-02 aby poprawne było sterowanie zaworem Nie bijcie za pytanie ale nie wiem co oznacza ten przekreślony żółty prostokąt na schemacie.
  4. Zmieniłem schemat i przerywana linią zaznaczyłem podłączenie powrotu, czy tak dobrze? Dlaczego powrotu nie podłączyć z powrotem CO przed sprzęgłem?
  5. Podpowiedzcie czy w tym miejscu wstawić zawór 3D, na schemacie chciałem wstawić w miejsce zaznaczone na czerwoną kreską. Tylko nie wiem gdzie podłączyć powrót. Do powrotu z CO czy powrotu już za sprzęgłem ale przed pompą cyrkulacji kotła. Jakim czujnikiem temperatury mam sterować tym zaworem 3D, czujnik w pokoju czy czujnik umieszczony na rurze?
  6. Pierwsze odpalenie pieca w automacie na ustawieniach domyślnych. Z racji tego ze dopiero rozpoczynam przygodę z automatycznym ogrzewaniem, proszę o konstruktywne uwagi co i jak zmienić w sterowniku aby optymalnie zarządzał ogrzewaniem. Defro Eko Komfort 15KW ze sprzęgłem i 3 pompami (1-CO, 2-CWU, 3-Zabezpieczenie kotła) Podajnik żeliwny, wyczyszczony przed odpaleniem kotła Dmuchawa WPA 06T 75W Do sterownika SKZP-02 podłączony jako regulator zewnętrzy sterownik ST-292v2 - wyłącza pompę CO gdy osiągnie zadaną na sterowniku temperaturę Paliwo ekogroszek Ziemowit Wartość opałowa 27MJ/kg Ogrzewane 2 kondygnacje na standardowych grzejnikach bez ogrzewania podłogowego Przed chwilą wyliczony potencjał podajnika na 15,1kg - nie zmienione to było przed pierwszym odpaleniem, dlatego jest podane 13.0kg Po dwóch dniach ogrzewania, spalone paliwo wygląda jak na foto. Ustawienia jak na foto, Z obserwacji takie moje spostrzeżenia. Dwa razy zdarzyło sie tak że po wyłączonej pompie CO przez osiągniętą temp czujnika pokojowego temperatura pieca wzrastała (mimo ze piec był w stanie czuwania) do osiągnięcia temp 86st co skutkowało awaryjnym uruchomieniem wszystkich pomp na wyjściach SKZP-02 i odebraniem temperatury z pieca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.