Skocz do zawartości

aniam69

Stały forumowicz
  • Postów

    118
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez aniam69

  1. No właśnie, koledzy i koleżanki użytkujący Lingi - na jakież to cuda wymieniliście swoje kotły?

    Mój Ling Duo 25 kW (chyba od początku przewymiarowany) po 12 latach powoli dokonuje żywota i czeka mnie w tym roku wymiana.

    Mam cichą nadzieję, że jakimś cudem udałoby mi się pozyskać dopłatę z programu "Czyste Powietrze" ale to nie jest warunek konieczny.

  2. Witam Panowie :)

     

    I znów, jak co roku, spadek temperatury za oknem pozwala nam na miłe pogawędki; taka nowa, świecka tradycja posiadaczy Lingów ;)

     

    Całe lato grzałam cwu drewnem na górnym ruszcie, a od 9 dni mam pełnoprawnie odpalony kocioł.

    Palę Pieklorzem bytomskim. Przybył do mnie z drugiego końca Polski. Suchutki, poworkowany oryginalnie, bez miału. Kocioł szybko osiąga temperaturę, ale w popielniku nieciekawie. O popiele już nie marzę.

     

    Rację ma Matchaus (również pozdrawiam serdecznie! :)) Za dobry węgiel, za bardzo kaloryczny. Nie chce mi się już kombinować, dokupować i mieszać gatunki, więc ropoczęłam doroczne testowanie ustawień.

     

    PS Skończyła mi się gwarancja na kocioł. Mam nadzieję, że wyczerpałam w przez 2 lata limit usterek i Ling posłuży mi czas jakiś bez zbędnych wydatków B)

  3. Gdzieś tu na forum czytałam, że któryś Lingowiec wyjął górny szamot, dlaczego i z jakim skutkiem - nie napisał.

     

    Zmęczony, może poćwicz jeden tydzień bez szamotu i zobaczysz czy to daje jakiś efekt? Faktycznie u Ciebie ta szczelina to bardziej szczelinka i kocioł się dusi.

     

    Tak na marginesie: pękł mi niedawno dolny szamot i jechałam dwa tygodnie na pojedynczym - różnicy w spalaniu nie zauważyłam.

    Ostatnio testuję Pieklorza z pewnego źródła i w trzy ciepłe doby kocioł zeżarł mi równo 50kg węgla. Chodził na podtrzymaniu praktycznie (temp. w domu 20st. a zadana 19st.) i grzał tylko cwu, więc szału nie ma skoro w mrozy szło mi 25-30 kg na dobę.

    Nie wiem dlaczego ten kocioł pali aż tyle - jak czytam posty o spalaniu 12-15kg na dobę w domu 200 metrowym w mrozy to, choć nie mam natury zazdrośnika, szlag najzwyklejszy mnie trafia!

  4. Czyściłem ostatnio dogłębnie cały kocioł i moim oczom, pod warstwą sadzy ukazała się rdza w komorze spalania w prawym rogu (foto) czy to normalne po spaleniu raptem 4 ton węgla od początku użytkowania? Jak tak będzie żarło to na ile sezonów mi tego pieca wystarczy ?

     

    Tomkiki, to przerażające - jesteś pewien, że to "rudy żre" kocioł? Może to jakiś osad z węgla?

    Aż strach mocniej szorować!

  5. Witajcie!

    Poszukuję użytkowników Linga Duo 25kW , lub ludzi, którzy mają do niego dostęp.

    Pilnie potrzebna mi wielkość szczeliny między górną płytą szamotową, a takim "kapinosem" , który zakańcza od dołu płytę stalową pod kanałami spalania.Mam pewne podejrzenia co do przyczyn wadliwego działania kotła, ale muszę to potwierdzić.

    Jedną poważną wadę fabryczną już znalazłem i mam podejrzenia co do drugiej,ale muszę to potwierdzić.

     

     

    Hej,

     

    zmierzyć nie problem (inna kwestia, że nie jarzę gdzie ten kapinos) ale gorzej z wyjęciem gorącego szamotu, lubi pękać skubaniec.

     

    Pokaż mi dokładnie na schemacie co mierzyć, a jutro popróbuję.

  6. Właśnie wypalam ostatni worek prawdziwej Ekolemy (fra z Wojcieszowic - piszę, bo wiem że jakaś afera podróbkowa była) z 40 zakupionych latem ubiegłego roku.

     

    Uroczyście odszczekuję to, com na ekoelmę tu na tym forum w wątkach klimoszowych naszczekała!

     

    To jednak najlepszy eko jakim paliłam. Ostatni zakupiłam na lokalnym składzie kilka worków - jak się okazało - czarnego błota zmieszanego z piaskiem, suto okraszonego kamieniami z symbolicznym dodatkiem węgla frakcji groszek (nie mylić z ekogroszkiem 8-25).

    Tona tego dziwadła kosztowała "TYLKO" 800 zł! Ekoelma bez transportu 750zł w czerwcu 2010r.

    Zmarnowaliśmy sobotę na wygrzebywaniu tego czegoś z podajnika, czyszczeniu kotła, ponownym rozgrzewaniu chałupy i doprowadzeniu trzech osób do miana "białego człowieka".

     

    Nigdy więcej węgla NO NAME!

     

    Gdyby nie cena 990 zł i plotki o kiepskiej ścianie w kopalni Kazimierz-Juliusz, kupiłabym ekoelmę choćby jutro. Póki co - węszę za czymś lepszym albo równie dobrym.

  7. Instalacja zamknieta, siłownik podpięty działa, problem tkwił w braku podłączenia 1 kabelka, prawidłowo mieszacz 1 złącza bodajże 18, 19,20. Gwarancja jest na podstawie książeczki (ostatnie strony instrukcji musi być pieczątka instalatora i serwisanta)

     

     

    Mieszacz to złącze 28 i 29, od czego kabelek masz luzem? pooglądaj str. 13

    http://www.klimosz.pl/tl_files/klimosz/foldery_instrukcje/uklady_regulacji/ECONOMIC_PREMIUM-2009-10-18.pdf

     

    Co do serwisanta:

     

    Na moje laickie oko w gwarancji Linga jest mowa, że kocioł może tylko i wyłącznie pod groźbą utraty gwarancji pracować w instalacji otwartej np.: http://www.taniecentralne.pl/downloads/viadrus_lingduoplus.pdf (par. 8 pkt.8)

     

    Skoro masz instalację zamkniętą a na dodatek brakuje zaworu bezpieczeństwa termicznego, to się serwisantowi nie dziwię.

     

    Ktoś Ci bombę w kotłowni za Twoje własne pieniądze podłożył chyba...

     

    Cytuję za http://www.ferro.pl/upustowy-zawor-bezpieczenstwa-termicznego.html

     

    "W najnowszej aktualizacji przepisów techniczno - budowlanych dotyczących budynków w zakresie instalacji grzewczych (DzU 56/09 poz. 461), w paragrafie 133 ustęp 7 wprowadzono następujący zapis: ?Zabrania się stosowania kotła na paliwo stałe do zasilania instalacji ogrzewczej wodnej systemu zamkniętego, wyposażonej w przeponowe naczynie wzbiorcze, z wyjątkiem kotła na paliwo stałe o mocy nominalnej do 300 kW, wyposażonego w urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła.?

    Umożliwiono tym samym stosowanie w instalacjach zamkniętych kotłów na paliwa stałe, których konstrukcja umożliwia odprowadzanie nadmiaru mocy cieplnej w razie awarii pompy lub braku zasilania. Takim rozwiązaniem jest połączenie zaworu spustowego bezpieczeństwa termicznego z wymiennikiem lub wężownicą schładzającą.

     

    Zawór Caleffi 543

     

    Zawory spustowe bezpieczeństwa termicznego Caleffi serii 543 mogą być stosowane w kotłach na paliwa stałe, w których zainstalowany jest wężownica lub wymiennik bezpieczeństwa."

  8. Jacluc, no to mieliśmy tego samego serwisanta z nazwiskiem na P.

     

    Nie chcę Cię martwić, ale jeszcze zatęsknisz za panem P., bo następny serwisant wyznaczony przez Klimosza w porównaniu z P. nie wie nic na temat ich kotłów!

     

    Ja mam co prawda Ling Duo, ale problemy z serwisem takie same, podobnie jak wszyscy użytkownicy Lingów. Beznadzieja.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.