Skocz do zawartości

lab1337

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia lab1337

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. "ustaw off po przekroczeniu 14st" - no to właśnie się pytam o nazwę parametru, bo nic z temperaturą otoczenia poza trybem letnim mi się nie rzuciło w oczy. Edit: Czy to ten zaznaczony parametr?
  2. To znaczy chodzi Ci o temperaturę otoczenia w ustawieniach trybu letniego? Czy jeszcze gdzies w opcjach jest temperatura otoczenia dla wyłączenia pompy? Czy powinienem już włączyć tryb letni?
  3. Zrobiło się trochę cieplej i chyba pompa wpadła w taktowanie. Czy możecie ocenić i określić co trzeba ustawić, żeby nie było tyle wł/wył?
  4. Tyle, że jednak te grzałki się włączają, co widać na drugim wykresie. W chwili wyłączeń różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem z grzejników ok 5-6 stopni. Grzejniki głownie CV22 Purmo. Zostały jeszcze dwa CV11 do wymiany na większe, ale w nieużywanych pomieszczeniach wiec na razie się nimi nie przejmuje. Rozumiem, ze chodzi Ci po pompki CO już za buforem, a nie samą pompkę Grundfosa, która jest w hydroboxie i pompuje do bufora, tak? Zmienić bieg dla pompki grzejników i podłogówki, czy tylko dla grzejników?
  5. Cześć, Piszesz "Dać opóźnienie grzałek na 120 min i ustawić zakres od min do max 35 at dla podlogowki" - a jak się ma sprawa z układem gdzie są i grzejniki i podłogówka? Obecnie max jest na 55st., a opóźnienie grzałek mam zmienione z 30min na 60min po ostatnich postach. Przepływ 18-19L z parametru 540. Obecnie wykresy kształtują sie jak poniżej:
  6. Jak to jest z tymi grzałkami, czy one są konieczne nawet w temperaturze 7 stopni? Wczoraj się włączyła kilka razy w nocy i to nie z powodu legionelli.
  7. Jeszcze raz sprawdzę separator(Womix). Ostatnio wydawał się już czysty. Czy masz dostęp do odpowiedniej karty, w której jest określony przepływ dla tej jednostki (EHST20D-YM9D)?
  8. Obrotu CO/CWU na 5. Filterek wewnątrz był lekko zabrudzony. Po czyszczeniu przepływ wzrósł do 18, ale teraz sprawdzając widzę, że znów jest 16. Autoadaptacja uruchomiona po czyszczeniu. Obecnie wykresy jak poniżej. Co dalej można zrobic?
  9. Chyba jest fabrycznie na 5. Jak to sprawdzić? Jest na to jakiś kod, czy trzeba zatrzymać i dopiero w ustawieniach sprawdzić? Filtr sprawdzę i zobaczymy.
  10. Sprawdziłem przepływ - odczyt parametru 540 - 9. Po tym od razu wyczyściłem separator magnetyczny, który był mocno zaklejony. Bo tym czyszczeniu przepływ wzrósł do początkowo 16, a teraz stałem 14. Widać od razu niższe temperatury, chociaż zobaczymy jak autoadaptacja znów się nauczy. Co do temperatur, to czujniki są przypięte do rur i dość mocna obłożone otuliną więc może są takie temperatury. Dołożę równolegle inne, żeby zweryfikować. Mam teraz pompę lfp epco 25/40-70. Czy jest sens wymieniać na jakąś mocniejszą? Jeżeli tak to jaką?
  11. Cześć, Mam pytanie co do optymalnych ustawien. Mam zubadana PUD-SHWM80YAA z EHST20D-YM9D w domu ok 200m2 po podlodze, 140m2 uzytkowej. Grzejniki/podlowka 60/40. Strefa1 grzejniki - autoadaptacja Strefa 2 podlogowka - krzywa Bufor 100L i zawor mieszający Jak oceniacie działanie pompy z wykresów? Czy lepiej podniesc temperature na podlogowce i zmniejszyc przeplyw i czy bedzie to miało wpływ na temperature powrotu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.