Skocz do zawartości

mpa

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mpa

  1. @Dozy - ΔT przy pompie CWU w trybie manual wynosi ok. 5 stopni, w trybie auto ΔT to ok. 18 stopni. Rozumie o czym piszecie.

    @Hitower - oczywiście, że chcę zaoszczędzić, ale to nie moja kotłownia i nie mój dom - tylko dziadków, którzy mieszkają ponad 100km ode mnie, więc to oni decydują o modernizacji kotłowni. Nie widzę też na co dzień paleniska, tylko ze zdjęć, które otrzymam od kuzyna.
    Ok, zmienię zdalnie wzmocnienie i czas stabilizacji.

    Czy według Was kocioł 20 kW jest odpowiedni na taki dom?
     

  2. @Dozy - ja nie wchodzę tak głęboko w szczegóły. U mnie i u dziadków nie ma żadnego bufora czy innych udziwnień, jest kocioł, zbiornik CWU i tyle.
    Dzięki za informacje odnośnie czujnika pogodowego i jego działania.

    Odnośnie mojego kotła: czopuch jest w porządku :) Dla podgrzania atmosfery powiem, że w kominie nie ma wkładu, a średnia temperatura spalin wynosi 76 stopni. Na ścianach nie ma i nigdy nie było żadnych wykwitów oraz nie wydziela się nieprzyjemny zapach.

    @Hitower - jest oryginalny deflektor niewidoczny na zdjęciu. Szukam aktualnie po internetach "miski azora". Na pewno musze go obniżyć do ok. 15-20cm nad retortą.
    Dynamika jest ustawiona na 2.

  3. Tak to wygląda (zdjęcie z czwartku):
    image.thumb.jpeg.785dfdcb055bbd16c30880d6095f621d.jpeg

    @Hitower - jak według Ciebie to wygląda? Średnia temperatura spalin z 24 godzin, to 104 stopnie w kotle 5. klasy.

    @Dozy - jest ustawiona temperatura w domu na 23 stopnie, więc sterownik tak obraca siłownikiem mieszacza, aby temperatura w pokoju wynosiła 23 stopnie +/- histereza. Więc tak, "Pozycję mieszacza determinuje temperatura w pomieszczeniu". Jak będzie zimniej w pomieszczeniu, to sterownik otworzy zawór, jak będzie cieplej to go zamknie.

  4. @Szymek00 - dlatego proszę o porady użytkowników tego forum. Rozumie, że dom domowi nie równy, ale żeby były 3x większe ubytki ciepła niż u mnie przy bardzo podobnym, nieocieplonym domu?

    Jest zawór trójdrożny - "ustawiony" na mieszanie. Jedno zasilanie i jeden powrót dla obwodów CO i CWU.

    Czujnik pogodowy wraz z korektą pogodową na mieszacz tylko pogorszy sytuację. Pozycję mieszacza determinuje temperatura w pomieszczeniu. Pogodówkę mógłbym wykorzystać tylko do automatycznego podnoszenia temperatury kotła, co według mnie nie zda egzaminu. Lepiej ustawić od razu wyższą temperaturę kotła i zostawić na całą zimę. U mnie przez cały rok jest stała temperatura kotła ustawiona na 56 stopni.

    • Haha 1
  5. @Szymek00 - przy włączonej pompie CWU na stałe też były góry i doliny. Jest jedno zasilanie i jeden powrót, wiec pompa CWU spokojnie może pracować jako kotłowa.
    Na wykresie doskonale widać, w którym momencie zdalnie wyłączyłem pompę CWU.

    image.thumb.png.83cb6bc4a1f8c5c2ac1b7af508b11a66.png

     

    @Kijasr - u mnie ogrzewam ok. 160m2 - też stary dom jak u dziadków, ale spalanie aktualnie wynosi 10,33 kg. Zapotrzebowanie u dziadków jest 3 razy większe?

    image.thumb.png.b20371bf6f982ec8c00506d3db72fc1c.png

  6. @Krzysztofcwik - może wygaszę kocioł, wtedy spalanie będzie zerowe. Daruj sobie takie głupie, bezsensowne i nic nie wnoszące komentarze.
    Kocioł jest u dziadków, skoro chcą mieć w pokojach 23 stopnie, to mają 23 stopnie. W domu ma być komfortowa temperatura dla osób w nim mieszkających.

    @Szymek00 - nie ma czujnika temperatury zewnętrznej, nie ma takiej potrzeby - temperatura na mieszaczu jest ustalana na podstawie danych z czujnika temperatury w pokoju. Strona przy braku "pogodówki" pokazuje 300,10 stopni.

  7. Proszę Was o pomoc - co zrobić. aby spalanie spadło. Według mnie jest "troszkę za wysokie" jak na aktualnie panujące warunki.

    image.thumb.png.f3204084f6b0df334bd76d6d6fe54336.png

    kocioł - 5. klasy 20 kW
    dmuchawa STW70W - ustawiona 6-16 %
    potencjał podajnika z przesypu - 16,2 kg
    kaloryczność ekogroszku - ustawiona 27,3 MJ
    dom nieocieplony piętrowy - ok. 180 m2
    grzejniki bez termostatów

    zawór trójdrożny z siłownikiem
    brak pompy kotłowej, przy włączonej pompie CWU na stałe spalanie było jeszcze wyższe.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.