Skocz do zawartości

MarcinoK

Stały forumowicz
  • Postów

    129
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia MarcinoK

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. To tak ale co jak on nie ma jak regulować tem w pomieszczeniach poszczególnych. Gdzie łapać wypadkowa jak Wszytko równo grzeje ?
  2. Będąc producentem tak się robi żeby się zabezpieczyć i swoj produkt. Spoko Ok. To jak ma być 65st się nie upieram. Ale jak w domu ciepło to trzeba zawory zamontować na grzejnikach albo przykręcić mocniej na tym 4d. I nie płakać ze piec dużo pali albo chodzi niestabilnie.
  3. Wg mnie lepiej jak sobie spokojnie pracuje niż szubko dojdzie do zadanej i kisi opał później na palniku. Spróbował bym zejść z obrotami dmuchawy jak zaczynaja się spieki ale nie jest ich dużo.
  4. To znaczy ze nic się z kotłem nie stanie. Ja pale swoim Tilgnerem nawet poniżej 50st i kocioł już 10lat ma się dobrze. To 65st to jest dupochron na dupe producenta aby w specyficznej instalacji się nic nie wydarzyło czego by nie chcieli. Nie jestem instalatorem ani sprzedawca. Raczej praktykiem obserwatorem. Pomagałem przy kilku kotłowniach. Czy o zaworach na grzejnikach źle pisze? 4d to ogólna temperatura a ze w pomieszczeniach piekło 25st to co ma zrobić? Co innego łazienka a mając termostaty łatwo regulować nie ma tylu strat i piec chodzi spokojnie
  5. Ja mam brucer czyli kwadratowy. Jadę na dwustanie i się specjalnie nie przejmuje tym co się w kotle dzieje ile pracuje jak długo czeka itp. Mam ponad 200m do grania podłogówkę + grzejniki. Temp zadana teraz 47stC. Podawanie 5s przerwa 65s dmuchawa 3 z 24biegow na dość mocno przysłonięte przysłonie. Reszty parametrów nie pamietam. Sterownik Menuet. Węgiel ekopremium 28mgj. Czyszczę raz na tydz osad z półek a popiół wyrzucam z dwóch podajników czyli po 200kg.
  6. Jak już tyle zrobione to koniecznie daj na grzejnikach zwory termostatyczne wtedy nie będzie się mieszkanie przegrzewało. Grejniki będą powoli sobie grzały tam gdzie trzeba stabilnie. 2 rzecz to po co pompa CO chodzi cały czas ? CZujka i niech pilnuje temp cwu Z tym 65 na koltle to zalecenie dasz rady i 55. Jak mówią dał bym mała pompkę niech mieli wodę na kotle.
  7. Być może to wymiennik robi robotę ze nigdy zimny powrót nie idzie na piec. Zawsze chodzi pompa a woda w 100% nigdy na powrocie na kocioł Nie będzie taka jak wraca na wymiennik. Druga rzecz to zimny powrót jest chyba tylko wtedy gdy na jesień uruchamiam instalacje. Później pracują pompki cały czas wiec woda podmieszana. Ja bym za 4d nie dawał dodatkowej. Pompa co da sobie radę. Suma pobranej wody do instalacji musi się zgadzać. Reszta wraca na kocioł.
  8. Nie mam Ochrony powrotu i zaworu 4d. Piec działa już 11 sezon zaczynam. Mam pompę na piecu ale ona kręci woda na wymennik ciepła. Żadnego wykraplania czy rosy nie obserwuje a jadę na temp kotła 45st jesienią.
  9. Ja mam bez zz na powrocie i nie pcha mi gorącej na mieszacz.
  10. Nie przeszkadza gruba. Jak raz złapie temp to trzyma i tylko się straty uzupełnia. U mnie był ten problem zeprzerwę mogę regulować długo ale włączenie pomp tylko na 30s i znowu przerwa. A to bez sensu bo zanim woda zrobi obieg to staje. Dalego pale ciagle ale spokojnie bo piec i tak jest w temperaturze. Podaje 5s przerwa 65s. Wiatrak 3z 24 przysłona z 1.5cm tylko szparka osłonięte
  11. Zgadzam się ze lepiej grzać stale inspokojnie niż skokami. Sam zrezygnowałem z czujnika pokojowego bo wylanczal pompki a później piec pracował mocniej i palił więcej aby dogrzać straty. Nawet na ferie jak wyjeżdżam czy święta nie wylanczam jedynie lekko skręcamy grzejniki. Wiadomo wyższa temp w domu wyższe straty.
  12. Nie będę cytował bo zostałem wywołany kilka razy. Od 2 października do dziś mam wrzucone 250kg węgla premium o kaloryczności 29mgj najlepsze co maja w transbudxie u mnie. Poniżej fotka palika w trakcie pracy i popiołu którego jeszcze nie wyrzuciłem od początku. Przeliczając średnio do dziś to. 38 dni grzania wiec 7kg na dobę. Temperatura kotła 45 st. Temperatura spalin niska ze mogę reke na rurze od kotła trzymać. Podłogówkę skręcona mam na minimum a jak było słonecznie kilka dni nawet wylanczam bo w domu robi się powyżej 22st. Średnio jest 21.5. Na grzejnikach termostaty każdy ustawia ile chce mieć w pokoju. Syn zakręca na poddaszu bo ma kompa i mu za gorąco. Drabinki w łazienka j na 4 ( max jest 5) pokoje na niecałe 3. Jeden zamknięty całkiem ale tam pod podłoga idą rury czujnik tem pokazuje tam 22 st. Córka chodzi na boso, żona siędzi wieczorem w kocu. Ja pracując z domu siedzę w dresie i koszulce. Syn chodzi na krótkich spodenkach. Cwu czasem jak pogoda słoneczna coś tam solary jeszcze dogrzewają. Instalacja co jest na wymminiku ciepła i na piecu 45 to na grzejniki i podłogowe zasilanie około 41-42 st bo jest jakaś strata na wymiennniku zależności od poboru. Podłoge ustawiam ręcznie w zakresie 22-42st C. Mam w sumie 4 Pompki na wymiennik na grzejniki na podłogówkę i na cwu.
  13. U mnie inny piec i sterownik dwistanowy. Podawanie 5s przerwa 65s. Dmuchawa przysłonięte w 2/3 i tylko 3 z 24 bieg.temperatura kotła 45st. Spalanie to jakieś 100kg na 12-14dni. Grzeje 220m2. Po 200kg mam jedna szufladę popiołu. Generalnie chodzi miesiąc i nawet jeszcze popiołu nie wrzuciłem.
  14. Ja czesto jadę na temp 48-52st. Nic się nie dzieje od 10 lat. Komin systemowy jak czyszczę to zaledwie 1/3 wiadereczka sadzy może jest po całym sezonie i to takiej jak popiół bardziej. Co do kotła nie mam 3drigowego ale wymiennik ciepła wiec nigdy mi zimna nie wraca na kocioł zawsze powrót z wymienika płytowego jest cieplejszy
  15. Ja kupuje w Tczewie na 30stycznia Transbud. Oto cennik z końca czerwca. Brałem 3 t węgla premium z rabatem 70zl t
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.