Skocz do zawartości

WizardPL

Forumowicz
  • Postów

    82
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez WizardPL

  1. Wstawiam jeszcze orientacyjnie temperatury uzyskane na podlodze. Podlogowka odpalona około 15:00 w związku z czym pomieszczenia na piętrze nie osiągnęły jeszcze zadanej temperatury.
  2. Wstawiam informacje dla potomnych, daliśmy słabsza pompę na parter, mocniejsza na piętro + strych: 0. Na piecu ustawiłem a) moc pompy min. 65 b) moc pompy max 100 c) Temp. wody 33 C 1. Pompa na parterze Diamond, chodzi na trybie Auto bieg III - 22W (ale nie na CP) bo wtedy ma mniejsze przepływy minimalnie. Łazienka: 1.2 l/min Kuchnia: 1.0 l/min Salon 1 pętla: 1.5 l/min Salon 2 pętla: 1.2 l/min Salon 3 pętla: 1.5 l/min Wiatrołap: 1.0 l/min 2. Pompa DAB chodzi na trybie stałego ciśnienia na ustawieniu II Pokój 1: 1.5 l/min Pokój 2: 1.3 l/min Pokój 3: 1.2 l/min Łazienka: 2.0 l/min 3. Poddasze Pętla 1: 1.0 l/min Pętla 2: 1.0 l/min Potestuje teraz przez kilka dni i zobaczymy czy będą uzyskane zadane temperatury 😅
  3. To spróbuję te mocniejsza pompę (od teścia) dać na piętro na próbę, a tego diamonda co ma 22 W max od sprzęgła.
  4. Wstawiłem zdjęcie wyżej jeszcze. Jak myślisz dać te mocniejsza na dół (wilo), DAB na górę a ten Diamond za sprzęgło?
  5. Mam te stara pompę, mógłbym sprawdzić czy to coś by dało. Ona by musiała wychodzić ze sprzęgła od strony ciepłej do rur C.O. no nie? Jeśliby to pomogło, mógłbym kupić te drugą DAB i wstawić ja na piętro a te Diamond 22W wstawić na stałe koło sprzęgła. Jak uważasz? Mam jeszcze taka pompę do sprawdzenia od teścia, który będzie montował u siebie podlogowke w przyszłym roku. Myślicie że można ją wstawić na dół na parter na próbę, DAB dać na piętro a tego Diamond najsłabszego za sprzęgło?
  6. Wygląda na to, że instalacja już się odpowietrzyla. Finalnie podsumowanie jest zbliżone do wcześniejszych obserwacji, przy otwarciu wszystkiego co się da, niezmiennie na strychu jest niski przepływ 0,5 l/min. Zakładam, że dołożenie pompy (jakiejkolwiek) spowoduje to co wcześniej; zabranie wody z piętra. Druga sprawa czy podłączając (w teorii) trzecią mogłoby to wpłynąć na instalację? Rozumiem że fizyki nieoszukasz, rur i ich przepływów też, więc nie tu leży zapewne problem. Pomijam fakt, że raczej rzadko będzie występować sytuacja gdzie wszystko będzie otwarte, a wtedy przepływy na strychu to juz 1.5 l przy zamkniętych dwóch pętlach np. sypialni i garderoby. Ogólnie jestem zadowolony z efektu, instalacja chodzi też przy okazji ciszej i nie gryzie się nic już na piętrze. Dzięki chłopaki za wszystkie rady😁
  7. Dzisiaj na noc zostawiam wszystkie pętle odkręcone, niech to wszystko się przegoni. Obawiam się że te poddasze trochę najbardziej teraz dostanie po dupie. Sprawdzę jeszcze jutro jak będzie wyglądać przy zamkniętych pętlach oprócz łazienki z 1 piętra. Na ten moment na poddaszu jest 21 C, a na kotle 35 C
  8. Tak to wygląda to teraz, salon ustawiłem zgodnie z zalceniem Pompa na parterze chodzi na "2" na tym ustawieniu stałym. Czyli ikonka prostej linii. Pompa na piętrze chodzi na "3" (22W) na ustawieniu Auto. Jak ustawiam CP, to wskakuje max. 21W przez co przepływy spadają o 0,1 l/min Co do tych charakterystyk, jesteś w stanie coś doradzić? Bo w sumie nie wiem co bym miał zrobić na ten moment więcej.
  9. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy taka sama pompa DAB jak na dole, zamiast tej by coś pomogła. Czy mimo to zabieralyby sobie wodę i przepływy byłyby na podobnym poziomie. Pompa DAB ma chyba 30 coś W mocy, ta z Diamond ma 22. Wiem że to żaden chyba wyznacznik ale pewnie ta ma piętrze jest słabsza.
  10. Mamy 23.45 i aktualnie: 1. Na parterze przepływy ustawiłem na A) 1.5 l/min na każdą pętlę w salonie B) 1 l/min na łazienkę bo jest dosyć mała C) 2 l/min na wiatrołap bo tam straty ciepła największe. 2. Na piętrze każdy pokój w tym łazienka osiąga: 1 l/min 3. Strych wypada najsłabiej, nie wiem czy jest szansa go polepszyć, tam przepływy są na poziomie 0,5l/min przy wszystkich pętlach otwartych na 1 piętrze. Nie zawsze będzie taka sytuacja bo w sypialni nie grzejemy w ogóle praktycznie, tak samo w garderobie. Pokój przyszłego dziecka jedynie może będzie teraz częściej nagrzewany.
  11. Przepuscilem pompy na pełną, słychać jeszcze że szumi i powietrze gdzieś uchodzi. Wydaje mi się że ograniczeniem i tak będą tak jak mówiliście, przekroje rur. Na dole pompa chodzi w trybie podlogowki na 1 biegu, na piętrze chodzi na pełnej na 3. Przy teoretycznie wszystkich otwartych pętlach każda ma około 1l /min. Ze sprzęgłem było trochę druciarstwa ale finalnie się udało. Jeszcze się upewniając: tam gdzie na obudowie jest KOCIOŁ to na górze rura która jest podłączona jest podłączona do zaworu zasilajacego wychodzącego z pieca, a ta na dole, od zaworu powrotu z pieca do sprzęgła. Wodę chwilowo na piecu ustawiłem na 40. Zgaduje, że przy wszystkich otwartych pętlach więcej niż 1l/min nie uzyskam.😅 Jeżeli dobrze rozumiem to sprzęgło też powoduje że mimo grzania wody w kranie to nie przestaje działać obieg wody. Wcześniej po odkręceniu wszystkie rotametry wskazywały 0, teraz nawet nie drgną. Ogólnie trochę jak się układ odpowietrzyl to na dole już jest przepływ około 2 l/min a na górze 1 l/min. Pompa na piętrze mimo to szumi jeszcze i słychać jak się przelewa woda z powietrzem.
  12. W chwili obecnej tego nie sprawdzaliśmy bo wodę spuściliśmy z układu, a jesteśmy już w trakcie montowania sprzęgła.
  13. Dół już przerobiony, wyrzuciliśmy zgodnie z zaleceniami zawór zwrotny i mieszacz. Pompa już wisi, jeszcze tylko sprzęgło 😅
  14. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy to normalna temperatura pracy pompy? I tak będziemy ją zmieniać na te evoste jutro ale sam fakt mnie zastanawia. Temp na piecu to 33 C
  15. Okej, dobra jutro będę działać z resztą rzeczy. Dam znać finalnie jak co wyszło 😅dzięki! A na tej pompie zostawić auto czy zmienić na CC, cp? Bo nie wiem czym to dokładnie się wyróżnia.
  16. Jutro podłączamy sprzęgło, nowa pompę i przerabiamy dół. W chwili obecnej jest problem na odwrót. Przy otwartych pętlach na górze oraz strychu to pompa z góry zabiera ciśnienie partnerowi. Tam jest przepływ do 3 litrów, a na dole jest około 1 litr.
  17. Zaczęliśmy działać od góry, po kolei 😅 Widać już nawet bez sprzęgła, że teraz otwarty strych a nie zabiera wody. Już teraz widać poprawę na otwartych wszystkich pętlach, że przepływ jestem większy bo dochodzi nawet do 3 litrów na minutę
  18. Dokopałem się do starego zdjęcia. Ale chyba dalej nie ma potwierdzenia czy gdzieś tutaj jest powrót do pieca. Post edytowany, bo myślałem że jednak coś widać.
  19. Właśnie mam nadzieję że to tak będzie działać🤣 dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Jak już ogarnę to wyślę zdjęcia ale na pewno będę jeszcze dopytywać 😅
  20. Tak, te pompę z poddasza przeniose na sam dół, to jest ta pompa na rysunku oznaczona jako P2. Muszę tylko rozkręcić jej korpus i obrócić ten kabel żeby zmieściła się w szafce. Zobaczę wtedy jak to będzie działać w parze z tą pompą DAB, jeśli wydoli i będzie dobrze zasilać całe piętro plus poddasze to ją na razie zostawię do "zepsucia". Najwyżej dokupie druga pompę dab.
  21. Teraz widzę że ta pompa na strychu jest fabrycznie źle skręcona, dlatego się nie zmieści w szafce. Musiałbym rozkręcić korpus i tam gdzie jest to gniazdo zasilające z boku, musiałoby ono być na dole, wzdłuż przebiegu linii wody.
  22. To zrobię chyba po prostu tak, czyli całkowicie bez zaworów zwrotnych?
  23. Myślę nad jedną rzeczą, całkowicie wywalić ten mieszacz bez zaslepki i zrobić tak? Na zdjęciu tam gdzie jest POMPA byłaby ta z parteru a tam gdzie jest strzałka "1 piętro" dałbym pompę zasilająca piętro i strych, ale musiałbym ja dać do góry nogami, bo w szafce na górze się nie zmieści na żaden ze sposobów. Będzie to problematyczne? Czy rzeźbić tak żeby pompa była w pionie do góry, albo w poprzek?
  24. Tak to na pewno zrobimy, ostatnie chyba dwa pytania, które mi przychodzą na myśl. Pierwsze dot. Zaworów zwrotnych. Zamontować je w liczbie sztuk dwa przed każdą pompą? Tyle wystarczy ? Drugie, czy w takim razie wywalając mieszacz (zakładam że trójnik gdzieś łączy się z rurą powrotną do pieca w podłodze, to chyba te rurę mógłbym wywalić i zrobić po prostu kolanko w dół? Bo nie widzę innego wyjścia jak usunięcie tego odcinka: Jest szansa że to jest po to, że powrót z pierwszego piętra wędruje tylko ponownie do rury zasilania? Mimo to by mi się to nie sklejalo, bo w takim razie gdzie by był powrót z podlogowki parterowej?
  25. Ok, od instalacji minęło prawie 5 lat, ten filtr się czyści czy wymienia? Bo w sumie pewnie kupno nowego to nie majątek. Żaden serwisant nigdy nic z nim nie robił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.