Skocz do zawartości

Ogrzewania podłogowe

  • wpisów
    7
  • komentarzy
    43
  • wyświetleń
    68 403

Sprzęgło z rozdzielaczem na dwa obiegi i z jedną pompą


Witam serdecznie, tak jak wspomniałem w pierwszym moim wpisie, chciałby tutaj pokazywać niektóre produkty, które wykonujemy w ciągłej produkcji, a także pojedyncze egzemplarze na specjalne życzenie..., akurat ostatnio trafiło się nam ciekawe rozwiązanie, coraz częściej jest ono stosowane w instalacjach ale nie widziałem żeby to było wykonane kompaktowo. Kocioł  gazowy, dom parterowy 100% podłogówka , dwa rozdzielacze podłogowe,..... nie jest potrzebna druga pompa bo dla tej podłogówki jedna zupełnie wystarczy, oczywiście druga będzie w kotle, ze względu na brak miejsca w kotłowni nie zastosowaliśmy zaworów kulowych pomiędzy pompą , ale po zamknięciu zaworów głównych i spuszczeniu 1/2 wody z zaworu spustowego ,ewentualna wymiana pompy nie będzie stanowić problemu. Już wkrótce wrzucę zdjęcia gotowego produktu, a następnie z gotowej kotłowni . 

Zrzut ekranu 2021-10-27 152936.jpg

12 komentarzy


Rekomendowane komentarze

tomekb

Opublikowano

Witam ponownie,...Małe przymiarki przed końcem pracy i jutro już powinno być gotowe . 

20211026_124307.jpg

20211026_124254.jpg

tomekb

Opublikowano (edytowane)

Witam , finalnie zestaw wyszedł tak jak widać na zdjęciach , z prawej strony znajduje się sprzęgło i tam jest przewidziane zasilanie z kotła na górny zawór, następnie pompa ,,tłoczy" wodę do rozdzielacza, który ma za zadanie zasilić, rozdzielić na  dwa rozdzielacze podłogowe. Sprzęgło i rozdzielacz wygląda z zewnątrz tak samo , ale wewnątrz to są dwa różne urządzenia. 

20211027_145019.jpg

20211027_144940.jpg

20211027_144919.jpg

sprzęgło 70 .jpg

rozdzielacz 70 x 2obiegi .jpg

Edytowane przez tomekb
gmaj22

Opublikowano

Finalnie filtr dobrze zamontowany, bo na pierwszych zdjęciach i szkicu był odwrotnie 🙂

tomekb

Opublikowano

No tak, bo na koniec musi być zawsze dobrze ;) 😉 

czytelnikforum

Opublikowano

dzień dobry

a jak rozwiązać problem (jakie sprzęgło-rozdzielacz zastosować) by spiąć ze soba dwie grupy wyjściowe (kaloryfery + podłogówka z zaworem trójdrogowym) z podwójnym zasilaniem - z wyjścia bufora zasilaego pompą ciepła i kotła gazowego - w zamyśle jako źródła szczytowego i awaryjnego podłączonego z pominięciem bufora ? macie coś takiego w ofercie lub możecie wykonać ?

dziękuję 

Michał

tomekb

Opublikowano

Cześć , jak dobrze Cię zrozumiałem to przy buforze nie potrzebujesz sprzęgła , a grupy spinasz na rozdzielaczu , np takim jak dwa przykłady  poniżej zewnątrz wygląda tak jak sprzęgło rozdzielacz ale wewnątrz zasilanie z powrotem jest oddzielone . 

IMG_1154 kopia.jpg

Zrzut ekranu 2022-02-02 003652.jpg

rozdzielacz 70 x 2obiegi .jpg

czytelnikforum

Opublikowano

dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas

o ile strona odbiorcza nie stanowi zagadki i proponowane rozwiązanie pokrywa się z tym co chcę zastosować, to dalej  mam problem z rozwiązaniem połączenia ze sobą dwóch wspomnianych przeze mnie źródeł zasilania, jednego z buforem (pompy ciepła) a drugiego szczytowego / awaryjnego z jego pominięciem (kotła gazowego wpiętego z pominięciem bufora)

teoretycznie mógłbym zastosować ręczne zawory przełączające źródła przed sprzęgłem/ rozdzielaczem, ale raczej nie o to w tym chodzi

Michał

tomekb

Opublikowano

Chyba teraz  wiem o co Ci chodzi, jutro jak będę miał chwilę to coś na szybko skręcimy do pokazania 

tomekb

Opublikowano

Witam , mogło by być coś takiego, oczywiście przy zastosowaniu dodatkowych zaworów zwrotnych za godzinkę postaram się mieć to skręcone .

foto8.0.jpg

tomekb

Opublikowano

Tak na szybko udało się poskręcać dwa rozwiązania pierwsze jest oparte na sprzęgle z rozdzielaczem a drugie bufor z rozdzielaczem , w buforze można dodatkowo zamontować 3 grzałki elektr. na moim blogu opisywałem szczegółowo to rozwiązanie .

20220830_123121.jpg

20220830_123141.jpg

20220830_123912.jpg

20220830_123921.jpg

20220830_124013.jpg

czytelnikforum

Opublikowano

dziękuję za kolejną odpowiedź

z racji posiadanego bufora skłaniałbym się ku pierwszemu rozwiązaniu, rozumiem że pokazany sprzęgłorozdzielacz powinien pracować w pionie ( wnioskuję po odpowietrzniku) czy możliwy jest też jego praca pozioma ?

rozumiem też że grupa pompowa zasilająca powinna mieć obrócona pompę i zawór zwrotny ( zdaję sobie sprawę że na zdjęciu chodziło tylko o pokazanie koncepcji i nikt z tego powodu nie będze specjalnie obracał pompy w grupie)

Michał

tomekb

Opublikowano

Witam, tak może być to zamontowane w poziomie , na zdjęciu tego nie widać , ale chłopaki przekręcili korpus pompy oraz zawór odwrotnie , nawet nakleili nalepki oznaczając zasilanie I powrót . Ważne że wiadomo o co chodzi   ;) 😉 

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.