Skocz do zawartości

bogdan54

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana bogdan54 w dniu 7 Marca 2014

Użytkownicy przyznają bogdan54 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia bogdan54

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Solidny docisk . Tylko po co ??? wystarczy wyszczotkować porządnie przylgnię na klapie i w kotle i powtórnie położyć nowy sylikon . Dobrze też jest nasączyć zawiasy ropą tak aby wypłukać rdzę , zawiasy z większym luzem powodują lepsze dopasowanie się klapy do kotła .
  2. To tylko kwestja przestrzegania paru zasad przed otwarciem klapy załadunkowej . W moim przypadku załadunek od góry jest bardzo korzystny , węgiel przechowuje w różnych miejscach w 30-kilowych workach .Z worka sypię do wiadra , a z wiadra do pieca , poza tym przey paleniu drewnem nie ma problemu z poprawieniem ułożenia załadunku .
  3. Nie musi , kocioł Dakon DOR 16 ma przegrodę z szamotu ,a kotły o większej mocy mają taką przegrodę wodną jaką chcesz wspawać . Wspawanie prowadnicy pod szamotki jest lepszym rozwiązaniem , niski nakład pracy -można zrobić korektę lub całkowicie się z tego wycofać ( nie prując kotła ).
  4. To co zobaczyłeś na dnie pieca , to efekt palenia węglem brunatnym . Miałem podobną sytuację przy dodatnich temperaturach powietrza ,wielkie siarkowe zadymienie z komina i około 4 l kondensatu z wkładu kominowego dziennie !!! i mazia na dnie pieca . - 5 lub zimniej problemy te przy paleniu węglem brunatnym ustępują ( czeski tani ekogroszek - nigdy więcej ) . Polecam grubszy groszek ( z Ziemowita ) lub drewno , a przy dużych mrozach może być brunatny . Piec czyścić co dwa tygodnie lub przy pojawieniu się dymu z pieca po zamknięciu klapki rozpalania . Po za tym DOR to naprawdę bardzo dobry piec tylko trzeba się nauczyć w nim palić , a to trudne jak diabli .
  5. Jeszcze raz przemyśl ten rysunek rysując obiegi, proste to jest z pozoru . Filtr powinien ochraniać (przed syfami w razie zagotowania wody) wymiennik i pompę , a u Ciebie chroni pompę . Wymiennik niby jest podłączony przeciwprądowo ale zamienione ciepło-zimno .
  6. Pcha wodę pompa po stronie kotła gazowego , ogrzewanie działa bardzo dobrze siódmy rok . Przydał by się bardziej rozbudowany sterownik z regulacją rozłączania w górnym zakresie temperatury .
  7. Drugi schemat ten z kominkiem jest bardziej konkretny , cały myk polega na ustawieniu kierunku przepływu zaworami 17 . Zerknij też na mój schemat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8236-pomoc-w-wyborze-kotla/page__p__68339#entry68339 .Pozdrawiam .
  8. Dakon DOR 16 ma przegrodę wykonaną z płyt szamotowych , wsuwane w metalowe prowadnice , plus kształtki ceramiczne kierunkowe . Jak reklamacja zostanie odrzucona to można dorobić przegrodę .
  9. Mam dom 110 m2 , podobny w metrażu do twojego , kocioł Dakon 16KW i rzadko kiedy hula z pełną mocą .Gdybym miał dzisiaj kupić kocioł to wziął bym o mniejszej mocy .Moja optymalna temperatura na piecu to około 60 stopni , co skutkuje ciągłym zasmoleniem pieca i stratami cieplnymi . Lepiej ,tak sądzę . kupić piec niedowymiarowany niż przewymiarowany . Poza tym DAKON jest O.K. Pozdrawiam
  10. Wysokość między rusztem a dolną częścią przegrody w moim piecu wynosi 23cm , w wersji DOR-16 przegroda jest wykonana z płyt szamotowych .Pod tym adresem są rysunki różnych wersji . http://www.dakon.cz/cs/Technicka-dokumentace-DOR.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.