Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Zdjęcie

Co Wybrać? Ogrzewanie Gazowe Czy Węglowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ogrzewanie (11 użytkowników oddało głos)

Jakie ogrzewanie wybrać

1. Gazowe (4 głosów [36.36%])

Procent z głosów: 36.36%

2. Węglowe (7 głosów [63.64%])

Procent z głosów: 63.64%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 OFFLINE   melisa123

melisa123

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 19:43

Witam chciałabym prosić o fachowa poradę co do ogrzewania w mieszkaniu 48m2 .
Mieszkanie jest w bloku na trzecim ( ostatnim) piętrze , blok nie jest ocieplony . Co wybrać ogrzewanie gazowe czy węglowe ? Jak oba wychodzą cenowo w skali roku i miesiąca tak około . Jakie jest najkorzystniejsze w utrzymaniu? Dodam , że nie chodzi mi o wygodę a pieniądze . Jeśli potrzeba więcej informacji o mieszkaniu , aby mi doradzić to chętnie napiszę to co trzeba . Uprzejmie proszę wszystkie osoby (które mogą mi doradzić) o pomoc.
  • 0

#2 OFFLINE   vernal

vernal

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6359 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 00:36

Witam,
To macie windy w 3 piętrowym bloku - jak tam zamierzasz nosić węgiel?
Nie wyobrażam sobie tego inaczej niż gazowe.

Pozdrawiam.
  • 0
7NTXX
Raining Blood

#3 OFFLINE   mak

mak

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1462 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 19 sierpień 2011 - 07:35

Witam chciałabym prosić o fachowa poradę co do ogrzewania w mieszkaniu 48m2 .
Mieszkanie jest w bloku na trzecim ( ostatnim) piętrze , blok nie jest ocieplony . Co wybrać ogrzewanie gazowe czy węglowe ? Jak oba wychodzą cenowo w skali roku i miesiąca tak około . Jakie jest najkorzystniejsze w utrzymaniu? Dodam , że nie chodzi mi o wygodę a pieniądze . Jeśli potrzeba więcej informacji o mieszkaniu , aby mi doradzić to chętnie napiszę to co trzeba . Uprzejmie proszę wszystkie osoby (które mogą mi doradzić) o pomoc.

Jakie będą roczne koszty ogrzewania gazem a jakie węglem, tego właściwie nie da się określić. Wziąć trzeba pod uwagę właściwości budynku, temperaturę zewnętrzną ale również preferencje mieszkańców, dla jednego lokatora temperatura pomieszczeń 19-20 C jest optymalna dla innych 22 C to "jeszcze zimno". Mieszkanie jest malutkie i ,moim zdaniem, ogrzewanie węglem będzie po prostu upierdliwe, brudne i niebezpieczne (gdzie w takiej klitce umieścić ten kocioł? chyba tylko w kuchni). Dla mnie, co oczywiście jest opinią subiektywną, jedynym rozsądnym rozwiazaniem jest ogrzewanie gazowe, oczywiście jeżeli są warunki techniczne do jego załozenia ( pozytywna opinia kominiarska, pomieszczenia o odpowiedniej kubaturze)
  • 0