Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzwanie Podłogowe. Prośba O Opinię


JanuszB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam u siebie w domku 3 obwody podłogówki: 9; 6 i 8 m2. Zastosuję gotowy układ: rozdzielacz z pompą. Czy taki układ jak ten " http://www.allegro.pl/item874875281_rozdzi...acym_basic.html " spełni swoje zadanie.

Zaznaczam że nie zależy mi super komforcie cieplnym i mocy podłogówki, bo w tych pomieszczeniach i tak będą zwykłe grzejniki. Chodzi mi o to by było w miarę tanio ale dobrze i ciepło w nogi

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i najlepszego w nowym roku. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 obwody podłogówki: 9; 6 i 8 m2.

Zaznaczam że nie zależy mi super komforcie cieplnym i mocy podłogówki, bo w tych pomieszczeniach będą zwykłe grzejniki. Chodzi mi o to by było w miarę tanio ale dobrze

to co pokazałes to tanie nie bedzie ,trzeba dodac jeszcze głowiec której nie zawiera zestaw ( dziwne dlaczego , zapewne by cena nie odstraszała )

za mniejsze pieniadze kupisz mieszacz termostatyczny VTA32 + pompa ,rozdzielacz albo trójniki 3 zaworki regulacyjne i tyle wystarczy a koszt o połowe nizszy

bedzie dobrze i tanio :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam u siebie w domku 3 obwody podłogówki: 9; 6 i 8 m2. Zastosuję gotowy układ: rozdzielacz z pompą. Czy taki układ jak ten " http://www.allegro.pl/item874875281_rozdzi...acym_basic.html " spełni swoje zadanie.

Zaznaczam że nie zależy mi super komforcie cieplnym i mocy podłogówki, bo w tych pomieszczeniach i tak będą zwykłe grzejniki. Chodzi mi o to by było w miarę tanio ale dobrze i ciepło w nogi

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i najlepszego w nowym roku. Dzięki

 

witam kolego śmiało możesz zastosować ten pompo rozdzielacz ,będzie chodzić bez problemu.Na zasilaniu musi byc zamontowana głowica z kapilarą przylgową ,ograniczająca temperaturę układu .Kapilarę zamontuj na belce zasilającej,dobrze odpowietrz sekcje przelej je z osobna ,wyreguluj przepływy.Gdyby podłoga nie osiągała temperatury musisz skryzować zawór powrotny rordzielacza (NA IMBUS) NIE MONTUJ CZASEM GŁOWIC TERMOSTATYCZNYCH NA SEKCJACH pozdr.R,H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tu masz kolego linka do kompletnych rozdzielaczy , które przedewszystkim posiadają głowicę z kapilarą ,która to kapilara jest zamontowana wewnątrz mieszacza ,http://www.instaldom.pl/rozdzielacze-mieszacze-podlogowe-c-117_120.html .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Najbardziej odpowiada mi opcja przedstawiona przez Marka. Tak sobie policzyłem i chyba zrobię tak jak piszesz.

Koszt wychodzi mi wstępnie ok 700 zł, oczywiście po złożeniu układu z osobnych elementów, a nie 1200 gdybym kupił złożone. 5 stów w kieszeni plus satysfakcja to już coś. Rozumiem że mogłoby to wyglądać coś podobnie jak to na zdjęciu. Tylko zastanawiam się czy nie przerobić tak jak domalowałem i na końcu górnej belki nie dać zaworu dławiącego na imbus, a zlikwidować zawór na dolnej belce. Proszę o opinię. Jeśli byłoby dobrze to już zaczynam kompletować zestaw. Pozdrawiam

post-9749-1263238024_thumb.jpg

post-9749-1263240238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ w pierwotnej wersji jest poprawny , nic nie ulepszaj aby nie wyszło gorzej

zawór który przekresliłes na dolnej belce to spustowy

jesli podłogi masz na jednym poziomie mozesz zmontowac jak na zdjeciu

najodpowiedniejsza do tego jest krótka pompa 15-40 130 z gwintem 1 " ( najpopularniejsze maja 6/4 )

wtedy dajesz mieszacz z GW 1" i wszystko ładnie pasuje

takie pompy mozna spotkać z pieców gazowych

przynajmniej na najkrótszej petli daj zawór regulacyjny na zasilaniu (grzejnikowy powrotny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czyli robić jak na pierwszej fotografii. Na drugim zdjęciu mała pomyłka. chodziło mi o zlikwidowanie głównego zaworu powrotu i przeniesienie go na belkę zasilania. Nie wiem za bardzo o co chodzi z zaworem grzejnikowym, a na zasilaniu chce dac wszędzie rotametry. Myślę też że taka pompa będzie ok. :http://www.allegro.pl/item875134671_pompa_c_o_wilo_starrs_15_4_15_40_130_gwarancja.html . Na fotografii rozdzielacza jest zawór zwrotny przed mieszaczem. Można dać tu zwykły zawór ze sprężyną czy jakiś inny. Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu chcesz likwidowac zawór odcinający na powrocie , moze sie przydac

rotametry , rzecz gustu ale na 3 krótkie petle ?

zawór grzejnikowy ma ograniczyc - wyrównac przepływ w najkrótszej petli jak nie ma rotametrów

zaworu zwrotnego jakos nie wodze przy mieszaczu

teraz zauwazyłem ze TZM ma gwint 3/4 i od pompy jest pół srubunek , przy belce przedłuzka

ja zamontowałem kilka uzywanych ale młodych pomp Grudfosa jeszcze nie zdazyło sie by któraś szwankowała a cena ok 100 zł nawet z gwarancja sprzedawcy na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogłbyś dać namiar na te pompy, czy szukać na allegro. Jedno jeszcze pytanie Ten zawór grzejnikowy zamontować pod belką rozdzielacza? Jeśli tak to właściwie będzie jeszcze taniej bo takie rozdzielacze mam mozliwość zrobienia sam za friko. Dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko to pompe znajdziesz na allegro jest taki sprzedawca co daje gwarancje na uzywane

albo wystarczy sam korpus pompy 15-xx 130 silniki mozna przekładac i wsio pasuje jak masz jakąs pompe grundfosa tej konstrukcji

pompa 40-ka moze miec za duzą wydajnosc na twoje 3 krótkie petle są pomy o mniejszej wydajnosci np 20, 30 -ka maja 3 biegi to predzej dopasujesz wydajnosc

oczywiscie zawór reg od dołu rozdzielacza miedzy rura a rozdzielaczem

przydatne moga okazac sie zaworki odcinajace na powrocie np zaworki typu mini 1/2 GW-GZ

tylko nie zapomnij o odpowierzniku na belce jak bedziesz konstruwał własny rozdzielacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.