Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Pieca + Poszukiwanie Instalatora


Remi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiec udało mi się schemat mój sklecić z cala wiedza na tym forum co znalazłem. ;)

 

post-8431-1257180846_thumb.jpg

 

Na zielono już istnieje instalacja. :D

 

Prosił bym o jakaś korektę albo coś, poprawki i krytyka mile wdziana nawet jeżeli nie pozytywna :P

 

1. Problem jakim mam to jest jeszcze taki, ze w instrukcji pieca Defro Optima Komfort pisze ze przekrój komina powinien mieć min. 300cm² a mam tylko dwa kominy z 14x17cm i drugi 16x16 :) Nie wiem gdzie lepiej podłączyć :)

 

2. Sprawa jest taka z nie mogę znaleźć jakiegoś instalator na terenie Strzyżowa kolo Rzeszowa (woj. podkarpackie) :) Pierwszy instalator co zakładał piec gazowy nie ma ochoty już się bawić w takie instalacje, inna firma unika kontaktu lub oględzin, a jeden instalator który był chętny mi odmówił ze za skomplikowane jest to i ze nie będzie działać jak na moim schemacie.

 

Ten ostatni instalator mnie uświadomił ze koszty takiego czegoś będą sięgać powyżej 4000zl , oraz ze pompa musi być na zasilenie nie może być na powrocie oraz ze bojler ma być za zaworem 4D bez pompy :) I krytykował strasznie ten zawór 4D ze to pieniądze w błoto wywalone. Mówił ze zawór różnicowy na powrocie nie może być :D

 

post-8431-1257181669_thumb.jpg

Nawet to go nie ruszyło, twierdzi ze to bzdury.

 

Jeżeli ktoś na forum jest kto by miał czas oraz chęć się zabrać za taka instalacje prosił bym o kontakt na PW ;) Zawor 4D, pompy, sterowniki itd wszystko mam chodzi mi o tylko podłączenie o rurowania. Jak się do grudnia nikogo nie znajdzie sam podejmę się tej instalacji bo niestety teraz nie mam na to czasu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ze troche poplatane masz ten schemat nie dopatrzyłem sie jakichs błedów

ale nasuwa mi sie inne rozwiazanie

masz grube rury zapewne instalacja zrobina pod grawitacje , co stoi na przeszkodzie aby taka pozostała ? lub wykorzystac pompe juz istniejąca

w tym przypadku nie dawałbym 4-d tylko 3-d do regulacji temp na grzejniki

i nie ma sie co martwic o temp powrotu

nie znam tego pieca ( są z 2-ma wyjsciami ) ale mozna bojler poziomy tez dac na grawitacji

 

co do instalatorów to am własne spostrzezenia i wnioski

ale szczegóły to PW masz po drodze do rzeszowa to mozemy pogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem schemat tylko jako schemat to wszystkie rury są za długie na rysowane, mniejszy metraż w rzeczywistości będzie, ale chodziło mi tylko o powiązania :)

 

Co do zaworu to ja długo nad tym gdybałem czy 3D czy 4D i jakoś mnie bardziej 4D przekonało, bo mi jak ty dokładnie piszesz żeby sobie to samo regulowało temp na grzejnikach. A mam juz zakupiony 4D + siłownik i sterownik pogodowy. :D

 

Bojler wiem ze można dać na grawitacji bo będzie wisiał tuz tuz kolo pieca tylko martwi mnie to ze wejścia bojlera są tylko 1/2" :) A ze mam juz sterowniki to i taka małą pompę dokupić żeby szybko lądowało to nie problem, można by tez wstawić elektrozawór żeby się zamykał jak osiągnie temp.

 

Na grawitacji by to śmigało sobie wszystko w sumie bo juz nie pamiętam chyba za 15lat temu był piec węglowy na grawitacji. Ale z tego co się dowiedziałem to długo trzeba było czekać zanim się zagrzeją kaloryfery na samej gorze. Wiem ze 4D zakłóca prace grawitacji ale myślę ze przy 1,5" zaworu 4D jakoś to trochę będzie działać przy zaniku prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.