Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniu Pracy Kotła Defro Komfort Eko


Gomes80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc, posiadam kociol defro komfort eko 15 kw. Od dwóch tygodni uruchomiony i niestety spala około 50 kg na dobę. Nie wiem co w nim zmienić aby zmienić to spalanie. Aktualnie parametry 11 s podawanie, 47 s przerwy, dmuchawa na 4%, klapka odsłonięta na 3 - 4 cm. Podtrzymanie 20 minut ale wogole nie dochodzi bo uruchamia się po około 10 minutach. Posiadam zawor czterodrozny esbe. Co mnie dziwi to to że zawor cały czas jest w pozycji minimalnego otwarcia 5 % a przy nastawić pieca 50 ten zadanej i 43 powrotu tem na zawor ze wzrasta do 48 pomimo zadanej 42. Powrót nie schodzi poniżej 43. Pięć dobrze się nagrzewa bo zajmuje mu to około 2 minut. Histeria kotla 2 stopnie. Nie wiem co jest z tym spalanie, zastanawiam się co do zaworu czy dobrze pracuje bo chroni powrót i jednocześnie rzuca dużo gorącej wody na grzejniki pomimo żadnej 42. Czy jest możliwe regulowanie go za pomocą pomp. Dzisiaj coś próbowałem i doszedłem do wniosku ze może to być ta opcja. Zmniejszyła krótki obieg na piecu do 0,8 m i zwiększył em na co do 3,5 to trochę go stabilizuje. Mamy pompy vilo. Proszę o pomoc bo pale od 7 marca a pół tony ekogroszku dawno poszło. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem że parametry masz 11/47 i tylk o4% nadmuchu?

czy raczej 40% a jedynie wkradł sie błąd?

bo jeśli jest jak piszesz to chciałbym zobaczyć popiół z tego węgla ponieważ obstawiam mnóstwo niedopału pzy takich ustawieniach

jeśli dom nowy zimy i wulgotny to spalanie będzie wysokie ale nie aż takie przy obecnych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Witam. Proszę o pomoc, posiadam kociol defro komfort eko 15 kw. Od dwóch tygodni uruchomiony i niestety spala około 50 kg na dobę. Nie wiem co w nim zmienić aby zmienić to spalanie. Aktualnie parametry 11 s podawanie, 47 s przerwy, dmuchawa na 4%, klapka odsłonięta na 3 - 4 cm. Podtrzymanie 20 minut ale wogole nie dochodzi bo uruchamia się po około 10 minutach. Posiadam zawor czterodrozny esbe. Co mnie dziwi to to że zawor cały czas jest w pozycji minimalnego otwarcia 5 % a przy nastawić pieca 50 ten zadanej i 43 powrotu tem na zawor ze wzrasta do 48 pomimo zadanej 42. Powrót nie schodzi poniżej 43. Pięć dobrze się nagrzewa bo zajmuje mu to około 2 minut. Histeria kotla 2 stopnie. Nie wiem co jest z tym spalanie, zastanawiam się co do zaworu czy dobrze pracuje bo chroni powrót i jednocześnie rzuca dużo gorącej wody na grzejniki pomimo żadnej 42. Czy jest możliwe regulowanie go za pomocą pomp. Dzisiaj coś próbowałem i doszedłem do wniosku ze może to być ta opcja. Zmniejszyła krótki obieg na piecu do 0,8 m i zwiększył em na co do 3,5 to trochę go stabilizuje. Mamy pompy vilo. Proszę o pomoc bo pale od 7 marca a pół tony ekogroszku dawno poszło. Z góry dziękuję za pomoc.

Wrzuc zdjecia popiolu jak pisze Timon. Ustaw wstepnie podawanie na 5 sek. przerwe na 45 do 60 ( to zalezy od wegla). Nadmuch 30 % do 40%. Wegiel nie moze kopcic a kopiec powinien miec ok 3-4cm wysokosci .Jezeli po kilku godzinach palenia bedzie rosl wydluzaj przerwe w postepach o 5 sek. Rob to w odstepach kilku godz. Zawor masz caly czas zamkniety piszesz. .Niewiele mozna powiedziec bez wiekszej ilosci danych . Jaki sterownik kotla. Czy zawor jest sterowany pogodowo? Czu jest to spiete ze sterownikiem pomieszczen? czy ustawiona jest ochrona powrotu?

Powiem z doswiadczenia ze min otwarcie powinno byc pomiedzy 10 a 25 % i co wazne stala praca pompki. Ochrone powrotu mozesz sobie odpuscic ( ustawic na 35 st) bo i tak bedzie sie wachac pomiedzy 40 a 55 stopni.Skok zaworu to jakies 10% ( w miare uzyskania  temperatury za zaworem skok bedzie sie zmniejszal). Podejrzewam ze masz w tym defro jakis sterownik Techa.

Dla tak ocieplonego domu powinienes spalac skromnie mowiac mniej niz 12 kg wegla na dobe przy obecnych temperaturach. I generalnie przy zworze  czterodrogowym podnioslbym zadana na kotle powyzej 65 stopni. Kociol nie przegnije przez 20 lat. A spali nieznacznie wiecej. No i rozumiem ze na 4 D masz sliownik sterowany sterownikiem kotla?

Odpowiedz na pytania to sie cos doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.