Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Kociol Wybrac?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zen39

Zen39

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:02

Witam. Moim problemem jest kocioł miałowy, który posiadam 4 lata. To zmora, której nikomu bym nie życzył.
Kocioł 2,5 KW - typowo miałowy, żadnej znanej firmy.
Raz w tygodniu musi być dokładnie czyszczony od A do Z, wszystkie komory, wyczystki i nieraz komin, i codziennie muszę w nim rozpalać. (Dodam, że mam w kominie wkład - kwasówkę.)
Strasznie dużo smoły i bałaganu. Na przyszły sezon chcę wymienić piec na mniej konfliktowy, mniej obsługowy i jak najmniej brudzący. Posiadam domek jednorodzinny, 200mk, nowo wybudowany, ocieplony. Cały parter podłogowe ogrzewanie, piętro - grzejniki konwektorowe. Terma 120l.

Proszę doradzić mi jaki kocioł, jakiej firmy wybrać, aby jak najmniej do niego zaglądać, ponieważ piec obsługuje żona lwią część roku.
Biorę pod uwagę kocioł z podajnikiem.
Z góry dziękuje.
;)
  • 0

#2 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 07 luty 2009 - 12:20

i co jak zalozysz retorde to myslisz ze bedziesz miał czysto?
jesli masz smołe teraz to temp podnies na kociołku i wiecej powietrza dostarcz to nie bedziesz go musiał az tak czyscic a te grzejniki konwektorowe to dałes czadu
  • 0

#3 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 07 luty 2009 - 12:46

Zależy jakie konkretnie konwektorowe, bo często nawet na stalowe typ 22 tak się mówi. Czy chodzi o któreś z miedziano aluminiowych krajowej produkcji ?
  • 0

#4 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów

Napisano 07 luty 2009 - 15:47

no tez moze tak byc dla mnie konwektor to 5 metrów rury miedzianej i dwa metry aluminium hihihi patrzec na to nie moge jak to grzeje i szczela jak sie rozgrzewa
  • 0

#5 OFFLINE   SanitSystem

SanitSystem

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania: Kotłownie na paliwo stałe. Kotłownie na pelet. Automatyka.

Napisano 07 luty 2009 - 17:49

Witam. Moim problemem jest kocioł miałowy, który posiadam 4 lata. To zmora, której nikomu bym nie życzył.
Kocioł 2,5 KW - typowo miałowy, żadnej znanej firmy.
Raz w tygodniu musi być dokładnie czyszczony od A do Z, wszystkie komory, wyczystki i nieraz komin, i codziennie muszę w nim rozpalać. (Dodam, że mam w kominie wkład - kwasówkę.)
Strasznie dużo smoły i bałaganu. Na przyszły sezon chcę wymienić piec na mniej konfliktowy, mniej obsługowy i jak najmniej brudzący. Posiadam domek jednorodzinny, 200mk, nowo wybudowany, ocieplony. Cały parter podłogowe ogrzewanie, piętro - grzejniki konwektorowe. Terma 120l.

Proszę doradzić mi jaki kocioł, jakiej firmy wybrać, aby jak najmniej do niego zaglądać, ponieważ piec obsługuje żona lwią część roku.
Biorę pod uwagę kocioł z podajnikiem.
Z góry dziękuje.
;)

W takim układzie polecałbym kocioł na pelet. Naprawde czysto w kotłowni pelet w workach 15 lub 25 kg. I poleciłbym kocioł Granpal lub Heatmatix ze wzgledu na obsługę.
  • 0
Pozdrawiam

Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowienio go zainstalować i eksploatować

#6 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 09 luty 2009 - 01:18

Ostrożnie z kotłami na pellets. Lepiej kupić coś uniwersalnego. Pellets miał być z założenia tanim opałem produkowanym z odpadów. Jak widać tanie nie jest. Na razie polecam jako paliwo alternatywne. Zainteresuj się kotłami Klimosz.
  • 0

#7 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów

Napisano 09 luty 2009 - 07:45

ja zawsze proponuje dwa kotły dla domu jesli do dom powyzej 200m jeden obowiazkowo na gaz a drugi na wszstko czyli kopciuch ,jeszcze rok temu opalanie ekogroszkiem było najtansze jak tona była po 480-520zł teraz jest grubo ponad 700zł i co gazz w tej cenie nie jest uz straszny a nawet moze wysjc tak samo tanio lub drogo w ogrzewaniu nie nastawiajcie sie na jeden kocioł bo to nie komuna ze wiadomo co jest grane i za ile podejzewam ze z peletem bedzie to samo co z eko pozdrawiam
  • 0