Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Jest Korozja?


michal801

Rekomendowane odpowiedzi

Okiełznać to nie ale minimalizować skutki przewymiarowania - to tak. Słabszy opał ,wyższa temperatura, palnik zmniejszyc na 16kw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój z chłopem Energotop. On nie wie o co chodzi chyba nam...

Deredas widzisz mój kociołek pracuje teraz z mocą około 2,5kw. Kupiłem mniejszy od razu. Ty każdemu radzisz sprzedać kociołek bo..ty tak zrobiłeś . I jeszcze krzyczysz że umiesz liczyć. Jakbyś umiał to byś wcześniej zrobił wywiad i kupił kociołek taki jak ma być. 

 

I wytłumacz mi jakim cudem mam 9% przewymiarowany kociołek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do gruntownego czyszczenia kotła najlepiej stosować gazety i kartony. Tylko najpierw wyczyść komin co by sadza się nie zapaliła ;). Wyjąć zawirowacze, temp na kotle 80 st a na czujniku spalin 250. Potrzymac tak 5 min. Potem szpachelka i pójdzie. Możesz też palnikiem zrobić to samo. Tryb retortowy reczny 5/25 55% dmuchawy. Odbior ciepła na max i ogień. Wtedy się okaże czy to rdza czy tylko smola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deradas nadmiar wiatru to też sadza ;). Palisz miałem? :D 8/12 długa histereza i będziesz miał pracę ciągłą . A miał być full automat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do gruntownego czyszczenia kotła najlepiej stosować gazety i kartony. Tylko najpierw wyczyść komin co by sadza się nie zapaliła ;). Wyjąć zawirowacze, temp na kotle 80 st a na czujniku spalin 250. Potrzymac tak 5 min. Potem szpachelka i pójdzie. Możesz też palnikiem zrobić to samo. Tryb retortowy reczny 5/25 55% dmuchawy. Odbior ciepła na max i ogień. Wtedy się okaże czy to rdza czy tylko smola

Dobre też są choinki świąteczne, koniecznie suche. takiej choince żadna smoła się nie oprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz wuwu energo sam ci napisał "Okiełznać to nie ale minimalizować skutki przewymiarowania"

wiec zrozum że nie ma co zaklinać rzewczywistości...

dla mnie minimalizować skutki przewymiarowania to tak jak minimalizować skutki swojej głupoty hehe :D no może ktoś tak lubi ale ja tam wole po prostu naprawić błędy z powodu swojej głupoty...

nie pytałem i kupiłem duży piec...dałem dupy i swoj blad naprawiłem bo umiem liczyć co sie bardziej opłaca...odkad zmieniłem piec do kotłowni wchodzę tylko żeby wyrzucić i załadować... i tak być powinno od razu...

z drugiej strony moze i dobrze że nie pytałem przed zakupem bo bym trafil na takiego mistrza jak ty i bym nadal mial 25kw w domu + zasiarczony opał i POChP w dalszej perspektywie...,albo innego filozofa co by "wietrzył sadzę" hehe :D

ty masz problem żeby stwierdzić o ile masz kociol przewymiarowany a co dopiero doradzanie komus co ma zrobić...

to jak kiedy kupujesz kociol przewymiarowany o 100% żeby pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu na niskiej mocy ?a nie sory przeciez ty juz masz przewymiarowany kocioł o 100%...wybacz chłopkowi ze wsi że sie pomylił  :D hehe naucz sie liczyć najpierw a potem dopiero doradzaj...ps. ja nie krzycze ja wrzeszczę hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..właśnie wróciłem z służby :) 

A wiec odpisuje. Skoro Energo miał być autorytetem to ...użyliśmy innych słów nazywając temat lecz podobnie mówiliśmy na temat działania/zaradzenia. [ o tym samym lecz kolejność inna]. Wiesz że Energo ma Spp?? :D 

Odnośnie sprzedania pieca to zapytałeś się czy kogoś stać? Czy chce sprzedać? Szukał pomocy co zrobić, a nie czy nie sprzedać.

Teraz o twoim wrzeszczeniu..często w życiu spotykam ludzi którzy głupotę tuszują krzykiem,wrzaskiem,agresją. 

Co do tego że jesteś ze wsi to powiem tak..bycie wieśniakiem to nie miejsce zamieszkania a sposób bycia. Za dużo ulotek czytasz..I w swoich postach często nadużywasz słów "głupota,ze wsi" kompleksy? 

A odnośnie zapotrzebowania podałem ci że mam 8kw a ty obliczyłeś że 16kw jest tylko o 9% przewymiarowana. I tylko zapytałem się grzecznie jak to obliczyłeś. Mam prawo nie wiedzieć..

podaję ci obliczone na znanej nam stronie zapotrzebowanie domu na energie http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

 

jak i prace mojego sterownika,pieca https://ekotlownia.pl/sterownik/74

Liczę na merytoryczną odpowiedź bez podniecania się swoim głosem,pisaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Odnośnie sprzedania pieca to zapytałeś się czy kogoś stać? "

 jak stać aby dalej palić przewymiarowanym to tym bardziej go stać żeby piec sprzedać :) szukał pomocy to mu napisałem co zrobić - sprzedać a jak ktoś na forum nie ma co robić to niech mu ustawia reguluje i czas traci...

 

"często w życiu spotykam ludzi którzy głupotę tuszują krzykiem,wrzaskiem,agresją."

jak to mówią podobieństwa się przyciągają...

 

"Co do tego że jesteś ze wsi to powiem tak..bycie wieśniakiem to nie miejsce zamieszkania a sposób bycia. Za dużo ulotek czytasz..I w swoich postach często nadużywasz słów "głupota,ze wsi" kompleksy?"

rozgryzłeś mnie - chapeau bas! hehe

 

na merytoryczna ode mnie ? przecież ja nic nie wiem :D tylko ty wiesz o czym mowa :D ja tam zbyt prosty chlopak jestem zeby unieś ciężar merytoryczny zagadnienia hehe :D niech ktoś rowny tobie wyjasni skąd te 9% sobie wzialem... może zmyśliłem.... hehe

 

"Liczę na merytoryczną odpowiedź bez podniecania się swoim głosem,pisaniem."

nie potrafię - muszę leczyć swoje kompleksy hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj deredas,deredas...napisałeś by coś napisać .

Czy my się przyciągamy? Użył bym sformułowania że zwalczamy.

Nie odniosłeś się do niczego w swojej odpowiedzi. Napisałeś tylko po to by odpowiedzieć. 

Forum jest po to by "tracić czas" pomagać sobie,jeśli tobie to nie pasuje to po co piszesz?to też forma straty czasu ..

Odnośnie przewymiarowania,teraz spalam około 11kg jareta.  A 2 zimy temu gdy przyszedł tydzień mrozu a właśnie skończyłem C.O. to spalałem około 75kg miału/eko na dobę.[dom nie ocieplony,ściana z pustaka]

Sądzisz że skoro mam 9% przewymiarowanie to w tych procentach jest zawarta aż taka różnica w spalaniu?

I ile uważasz że teraz bym spalał mając piec 10kw lub nawet 7kw??? Bo jeśli mniej to akurat mnie stać na różnice wymiany,doradź waćpan :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak napisałem,by wiedział że Spp go osacza :) Sorki Energo jeśli cię to uraziło :D  .A poważnie, twierdzi że ma super kociołek i sterownik. Odnośnie kotła nie wypowiem się bo go nie posiadam. Ale sterownik znam,i nie twierdzę że to zły sterownik. Leczu uważam że teraz posiadam lepszy . Jego ulubioną opcją jest skopiowanie opisu stera z strony producenta i twierdzenie jak to jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Wuwok... nie jestem aż tak wrażliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie waćpań... na dodatek prosty człowiek z ciemnego ludu...i najgorsze że nie wiem o czym mówicie :D hehe  masz łeb to siedzi i kombinuj albo niech emergo   wytlumaczy bo ja to po podstawowce jestem...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal801 podaj namiary na ster. Może da rady coś urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie waćpań... na dodatek prosty człowiek z ciemnego ludu...i najgorsze że nie wiem o czym mówicie :D hehe  masz łeb to siedzi i kombinuj albo niech emergo   wytlumaczy bo ja to po podstawowce jestem... :D

Ostatni raz odpiszę . I tylko dlatego przestanę bo nie chce tu bydła z tobą robić . Popatrzyłem na twój sterownik i codziennie robisz dużo zmian,wniosek że uważasz że dużo palisz. Pisałeś gdzieś że grzejesz tylko 100m2 a spalanie masz 16-17kg dobowo gdzie masz dość dobrze ocieplone ściany,i co ważne ciepło na polu/dworze [w opisie 20cm grafitu,] .Kolejna sprawa to czesto zmieniasz na grupowym nadmuch,czyli chodzisz do kociołka nie co kilka dni  a prawie codziennie ,i teraz pytanie?źle ci się eko spala?tyle masz popiołu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj się tak bo ci serduszko stanie :)  z tego co piszesz to codziennie chodzę 100 km bo o taką odległość piec jest oddalony ode mnie  :D oj ty mały lawirancie - z opisu bierzesz 20cm grafitu, ale powierzchni 200m2 domu  już nie i dachu bez ani 1cm ocieplenia :Dcodziennie 10kg popiołu wyjmuję hehe :D prawdziwy inspektor gadżet:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przyjrzałem się dokładnie Twojemu zdjęciu. Raczej nie wygląda to na korozję. Sprawdź DTR czy nie masz wpisanej min temp powrotu 55st. Ogniwo w zeszłym roku wprowadziło taki zapis. Jak będziesz chciał pisz PW będziemy coś radzić żeby miał mniejszy apetyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.