Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Słabo Grzeje Wode Cwu


Shiliat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec Junkers Eurostar zwe 24-3 mfk 23 w którym pojawił się problem z tym że słabo grzeje wodę max temperaturę jaka się wyświetla to 53-55stopni C. Pokrętło od temperatury CWU jest na maxa czyli według instrukcji jakieś 89 stopni C. Normalnie lejąc wodę z kranu to woda ma jakieś 20stopni C dopiero jak się zmniejszy strumień wody o 70% to zaczyna ciepła -gorąca( 55stopni C) woda się lać. Kran od pieca oddalony jest o jakieś 3,5-4metry rur. Nie wiem czy to nie ma powiązania z wcześniejszymi problemami z piecem bo przez długi czas barometr pokazywał 4Bary a nawet i więcej bo z zaworu bezpieczeństwa kapała woda i musiałem większy zawór dać i zamontować reduktor ciśnienia wody na licznik z wodą i na nim ustawiłem 2,5Bary od momentu montażu zaworu i reduktora było okey aż do teraz. 

Co może być powodem tego ? Termostat czy coś większego ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do serwisu z gazem nie ma zartow ,a spytaj sasiadow czy tez maja problem z gazem moze rury przykrecily,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję instrukcję serwisową : 

Jeżeli temperatura ciepłej wody na wylocie nie osiąga zadanych wartości, przyczyną może być osadzony kamień kotłowy. Wykonać płukanie nagrzewnicy od strony wody użytkowej, za pomocą pompy do płukania instalacji, stosując atestowany środek do rozpuszczania kamienia kotłowego. Elementy z tworzywa sztucznego chronić przed działaniem rozpuszczalników.
Z tego co piszesz kocioł już jakiś czas posiadasz więc stawiałbym na taką przyczynę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w kuchence jest okey nie dawno gazownicy sprawdzali i uszczelniali rury mieszkam w kamienicy.

Piec posiadam jakieś 14 lat . 

Czyli rozkręcam piec przed nagrzewnice monuje pompe do płukania i płucze i ten środek kranem w wannie np. wylać. Tak to rozumiem że to działa

Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W moim przypadku powodem było za mało ciśnienia w naczyniu przeponowym. Jest to zbiornik powietrza zamontowany w obudowie kotła lub poza nim. Jeśli jest poza kotłem to ma on kolor czerwony do c.o. lub niebieski do c.w.u. U mnie skutki były identyczne. Dobijałem wodę by osiągnąc odpoiwednie cisnienie na kotle w sytuacji kiedy występował błąd niskiego ciśnieniea. Jecnak po osiąnięciu przez pieć temp. czynnika grzewczego ok 50C wyrzucało wodę przez zawór bezpieczeństwa. Więc po wychłodzeniu znowu było za mało ciśnienia w układzie i tak w kółko. W efekcie hydraulik podpowiedział, że na wychłodzonym układzie należy dobić powietrza do naczxynia przeponowego poprzez wentyl samochodowy. Należy osiągnąć ciśnienie max 1,0 - 1,1 Ba (zielone pole na barometrze) . Czynności należy wykonywać na wyłączonym piecu, a po jego ponownym załączeniu i osignięciu temp. czynnika grzewczego ponad 50 stopni należy skontrolować ciśnienie na barometrze. Ważne by nieprzekroczył skali zielonego pola.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnienia u mnie było i zdarza sie odwrotnie. 

Jak piec nie używany czyli nie jest lana woda to ciśnienie jest około 3-4bar i jak leje się wode to ciśnienie spada do 2bar,

Z c.o mam tak jak piszesz że jak się grzeje to ciśnienie rośnie. 

Mniej więcej wiem już co powinienem zobaczyć zrobić wymienić więc dam znać jak będzie do przodu lub do tyłu z postępami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tamtego edytować więc tu napisze.

Serwisant był mówił że szkoda czasu i kasy na naprawe że za dużo elementów do wymiany.

I polecił modele nike mini 24 oraz 

Victrix 26

A ja znalazłem na portalu aukcyjnym JUNKERS EUROSTAR ZWE 24-3MFK niby sprawny serwisowany itp za 1050 zł z transportem i nie wiem co byście polecili ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.